Наукова періодика України Biopolymers and cell


Tukalo M. A. 
Recognition of tRNAs with a long variable arm by aminoacyl-tRNA synthetases / M. A. Tukalo, G. D. Yaremchuk, O. P. Kovalenko, I. A. Kriklivyi, O. I. Gudzera // Biopolymers and cell. - 2013. - Vol. 29, № 4. - С. 311-323. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/BPK_2013_29_4_8
У клітинах евкаріотів тРНК трьох специфічностей - тРНК<^>Ser, тРНК<^>Leu і тРНК<^>Tyr - мають довгу варіабельну гілку довжиною 11 - 20 нуклеотидів (2-га група тРНК) на відміну від чотирьох або п'яти нуклеотидів 1-ї групи тРНК. Підсумовано результати проведених досліджень структурних основ упізнавання та дискримінації тРНК 2-ї групи серил-, тирозил- і лейцил-тРНК синтетазами з Thermus thermophilus (CepPC, TиpPC і ЛейPC), одержаних методами рентгенівської кристалографії та хімічної модифікації тРНК у розчині. На сьогодні кристалічна структура відома для всіх трьох комплексів аміноацил-тРНК синтетаз з відповідними тРНК 2-ї групи, різні типи впізнавання яких обговорено в огляді. Зокрема, особливу увагу приділено результатам аналізу впізнавання гомологічними синтетазами характерних рис просторової структури тРНК 2-ї групи. У тРНК<^>Ser, тРНК<^>Leu і тРНК<^>Tyr орієнтація довгої варіабельної гілки відносно основного тіла тРНК відрізняється та контролюється різною упаковкою корової частини молекули. У разі CepPC N-кінцевий, а в разі TиpPC - C-кінцевий домени зв'язуються з певними структурами довгих варіабельних гілок гомологічних РНК, упізнаючи таким чином унікальну структурну форму тРНК. Корова частина тРНК<^>Leu має кілька шарів незвичайних пар основ, виявлених під час вивчення кристалографічної структури комплексу тРНК<^>Leu з ЛейPC із Т. thermophilus та під час дослідження вільної тРНК у розчині за методом хімічної модифікації з використанням специфічних реагентів. У кристалографічній структурі комплексу ЛейPC-тРНК<^>Leu унікальна будова D-стебла впізнається C-кінцевим доменом ЛейPC і ці дані добре узгоджуються з результатами, одержаними в розчині. ЛейPC притаманний канонічний для синтетаз I структурного класу тип упізнавання тРНК - з боку D-стебла і малої борозенки акцепторного стебла. Для CepPC також характерний канонічний для синтетаз II структурного класу тип упізнавання тРНК - з протилежного боку, тобто з боку варіабельного стебла і великої борозенки акцепторного стебла. І, нарешті, TиpPC на відміну від канонічного для ферментів I класу типу має тип упізнавання тРНК, властивий синтетазам II класу.
  Повний текст PDF - 1.453 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Tukalo M.
  • Yaremchuk G.
  • Kovalenko O.
  • Kriklivyi I.
  • Gudzera O.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Tukalo M. A. Recognition of tRNAs with a long variable arm by aminoacyl-tRNA synthetases / M. A. Tukalo, G. D. Yaremchuk, O. P. Kovalenko, I. A. Kriklivyi, O. I. Gudzera // Biopolymers and cell. - 2013. - Vol. 29, № 4. - С. 311-323. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/BPK_2013_29_4_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Тукало Михайло Арсентійович (1951–) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського