Наукова періодика України Державне управління: удосконалення та розвиток


Самара С. Г. 
Взаємодія кабінету міністрів України з місцевими державними адміністраціями: зарубіжні традиції та вітчизняний досвід / С. Г. Самара. // Державне управління: удосконалення та розвиток. - 2016. - № 9. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Duur_2016_9_5
Запропоновано розв'язання наукового завдання в галузі державного управління щодо теоретико-методологічного обгрунтування організаційно-правових засад та напрямів удосконалення механізмів взаємодії Кабінету Міністрів України з місцевими державними адміністраціями. Розкрито сутність організаційно-правових засад взаємодії Кабінету Міністрів України з місцевими державними адміністраціями, що полягає в сукупності таких елементів, як принципи, функції, правове регулювання та організаційні структури, форми, методи, механізми; втіленні цих елементів у дво- і багатосторонніх державно-управлінських відносинах/зв’язках, змістом яких є діяльність Кабінету Міністрів України та місцевих державних адміністрацій щодо реалізації завдань і функцій держави та суспільства у сфері виконавчої влади. Виокремлено основні види взаємодії Кабінету Міністрів України з місцевими державними адміністраціями: за характером відносин - субординаційна, координаційна та реординаційна; за рівнем правового закріплення - формальна та неформальна; за характером зв'язків - горизонтальна, зворотна та узгоджена, у межах яких є свої підвиди. Визначено складові елементи механізму правового регулювання взаємодії Кабінету Міністрів України з місцевими державними адміністраціями: предмет правового регулювання (місце цих органів у системі органів державної влади та компетенція щодо здійснення взаємодії), форми правового регулювання (закони та підзаконні нормативно-правові акти), методи правового регулювання (уповноваження/приписи, заборони, дозволи) та засоби правового регулювання (централізоване, децентралізоване, субсидіарне). Здійснено класифікацію механізмів взаємодії між Кабінетом Міністрів України і місцевими державними адміністраціями: з урахуванням мети та тривалості в часі - постійні, тимчасові та разові; за характером взаємного впливу - прямі та зворотні; за характером відносин у системі державного управління - безпосереднього та опосередкованого впливу; за правовими наслідками - правові та організаційні. Обгрунтовано доцільність створення окремого підрозділу в структурі Секретаріату Кабінету Міністрів України з метою функціонально-організаційного забезпечення взаємодії Кабінету Міністрів з місцевими державними адміністраціями. Охарактеризовано роль центральних органів виконавчої влади в забезпеченні взаємодії Кабінету Міністрів України з місцевими державними адміністраціями. Запропоновано фактори і напрями модернізації організаційно-правових засад взаємодії Кабінету Міністрів України та місцевих державних адміністрацій. Аргументовано впровадження нових форм і методів взаємодії Кабінету Міністрів України з місцевими державними адміністраціями з урахуванням світового досвіду; наведено відповідні практичні пропозиції.
  Повний текст PDF - 396.75 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Самара С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Самара С. Г. Взаємодія кабінету міністрів України з місцевими державними адміністраціями: зарубіжні традиції та вітчизняний досвід / С. Г. Самара. // Державне управління: удосконалення та розвиток. - 2016. - № 9. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Duur_2016_9_5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського