Наукова періодика України Економіка України


Бутко М. П. 
Біфуркаційний стан державотворчого ядра України в умовах реалізації євроінтеграційного курсу / М. П. Бутко // Економіка України. - 2017. - № 10. - С. 49-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2017_10_5
Європейський вектор модернізації державотворення в Україні виокремлює три його несучі конструкції: державні органи влади; органи місцевого самоврядування; інститути громадянського суспільства. Проголошена Президентом України адміністративна реформа покликана змінити стару організацію влади і закласти основу для закріплення європейського досвіду ефективного функціонування публічної влади, насамперед, на базовому рівні. Механізм функціонування регіонів України в умовах децентралізації має будуватися з урахуванням того, що це частина загальнодержавного простору, де здійснюються повні цикли відтворення людських ресурсів, основних та оборотних засобів, частини національного багатства. Головними факторами, що сприятимуть досягненню встановлених цілей у системі регіонального управління, є врегульована нормативно-правова база у відносинах муніципальної власності; розпорядження землею та іншими природними ресурсами; глибока децентралізація владних повноважень. Характерна умова реалізації встановлених напрямів модернізації системи регіональної влади полягає в гармонізації не тільки загальнодержавних і субнаціональних інтересів, але й урахування субрегіональних особливостей, які раніше виконавчою владою не помічались, а місцевою - лише констатувалися. Регіональні інтереси і це об'єктивно існуюче явище, незалежно від ступеня їх усвідомлення. Інтереси територіальних громад - це не просто умова і мотивація розвитку економіки, а саме та її частина, що визначає всю територіальну організацію суспільства. Тим часом поєднання державних, регіональних і місцевих інтересів не повинне допустити загострення суперечностей між ними. З цих позицій управління регіональними господарськими системами має бути спрямоване на зміцнення єдиного економічного простору, територіальної цілісності та національної безпеки країни.
  Повний текст PDF - 164.543 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бутко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бутко М. П. Біфуркаційний стан державотворчого ядра України в умовах реалізації євроінтеграційного курсу / М. П. Бутко // Економіка України. - 2017. - № 10. - С. 49-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2017_10_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бутко Микола Петрович (1947–) (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського