Наукова періодика України Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики


Латковська Т. 
Правові та теоретичні проблеми визначення інтернет-банкінгу в Україні / Т. Латковська, А. Марущак, У. Олексій // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. - 2021. - № 1. - С. 27-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fkd_2021_1_5
Мета роботи - дослідження Інтернет-банкінгу (І-Б) із позицій нормативно-правового регулювання та науково-теоретичного осмислення. Обгрунтовано зростаючу роль інноваційних технологій у сфері банківського обслуговування. Зазначено, що система способів надання банківських послуг характеризується динамічністю та має важливе значення як для усієї банківської системи в цілому, так і для окремого банку. Розглянуто різні наукові підходи до визначення терміна "І-Б". Запропоновано розглядати І-Б як форму банківської діяльності та форму дистанційного обслуговування клієнтів банку. За першого підходу І-Б - це форма банківської діяльності, при здійсненні якої банківські операції проводять за допомогою обміну електронними сигналами, а не шляхом обміну готівкою, чеків або інших видів документів. Другий підхід передбачає трактування І-Б як системи дистанційного обслуговування клієнтів банку, що використовуються ними і банками для здійснення банківських операцій і надання банківських послуг виключно за допомогою мережі "Інтернет". Досліджено регулювання І-Б нормативно-правовими актами та підкреслено його вкрай низький рівень. Аргументовано доцільність установлення чітких меж використання І-Б і чітко окресленого кола банківських послуг, що може і, навпаки, не може надаватись через Інтернет. Акцентовано увагу на таких системах дистанційного обслуговування клієнтів банку: "телефонний банкінг", "клієнт - банк", "клієнт - Інтернет - банк" і "миттєва безконтактна оплата". Охарактеризовано кожну зі згаданих систем. Обгрунтовано суттєву різницю між телефонним банкінгом і мобільним банкінгом. У першому варіанті особа за допомогою телефону отримує послугу через дзвінок у службу підтримки банку, і в такому разі наявність доступу до Інтернету в даний момент не важлива. А користування мобільним банкінгом для здійснення будь-яких операцій вимагає підключення до Інтернету і можливість використати мобільний додаток, установлений на телефоні, або зайти на відповідний сайт за допомогою персонального комп'ютера.
  Повний текст PDF - 327.797 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Латковська Т.
  • Марущак А.
  • Олексій У.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Латковська Т. Правові та теоретичні проблеми визначення інтернет-банкінгу в Україні / Т. Латковська, А. Марущак, У. Олексій // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. - 2021. - № 1. - С. 27-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fkd_2021_1_5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського