Наукова періодика України Хірургія України


Іоффе О. Ю. 
Оцінка післяопераційного больового синдрому при різних видах герніопластики пупкових гриж / О. Ю. Іоффе, Т. В. Тарасюк, І. М. Швець, О. П. Стеценко, Ю. П. Цюра // Хірургія України. - 2014. - № 3. - С. 67-70. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2014_3_15
Мета роботи - порівняти інтенсивність больового синдрому в ранній післяопераційний період після виконання герніопластики пупкової грижі за методиками ІРОМ та sublay. Проведено аналіз результатів хірургічного лікування пупкових гриж у 66 хворих, які перебували на лікуванні в період із серпня 2011 р. до січня 2014 р. на клінічній базі кафедри загальної хірургії N 2 Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. Пацієнтам виконано герніопластику за методикою ІРОМ (основна група, n = 31) або sublay (група порівняння, n = 35). Показник візуально-аналогової шкали у пацієнтів основної групи становив <$E3,34~symbol С~0,17>, у групі порівняння - <$E6,12~symbol С~0,18> (p << 0,05). На другу добу після операції вміст ФНП-<$E alpha> в осіб, оперованих за методикою sublay, був у 1,7 разу вищим, ніж в осіб, оперованих за методикою ІРОМ (p << 0,05), інтерлейкіну-1 - у 1,5 разу (p << 0,05), церулоплазміну - в 1,4 разу, глікозаміногліканів - у 2 рази. Хворі основної групи не потребували призначення наркотичних анальгетиків з метою знеболювання в ранній післяопераційний період. Післяопераційний ліжко-день у пацієнтів, яким виконано герніопластику за методикою ІРОМ, становив 1 - 2 доби, за методикою sublay - 3 - 4 доби. Висновки: під час виконання герніопластики за методикою ІРОМ спостерігається достовірне зменшення показників медіаторів болю в периферичній крові на другу добу після виконання оперативного втручання у порівнянні з герніопластикою за методикою sublay. Використання герніопластики за методикою ІРОМ під час хірургічного лікування пупкових гриж надає змогу скоротити тривалість перебування хворих у стаціонарі та період їх соціальної реабілітації.Проаналізовано динаміку післяопераційного больового синдрому у разі однопортової лапароскопічної трансумбілікальної холецистектомії у порівнянні з традиційною лапароскопічною. Показано, що інтенсивність больового синдрому у хворих, яким проведено лапароскопічне втручання через єдиний трансумбілікальний доступ, була достовірно меншою, ніж у хворих після традиційного лапароскопічного втручання. Крім того, використання єдиного трансумбілікального доступу для лапароскопічного втручання у післяопераційному періоді супроводжується меншим збільшенням концентрації прозапальних цитокінів у порівнянні з хворими, яким проводили лапароскопічне втручання через 4 троакарні доступи.
  Повний текст PDF - 177.058 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Іоффе О.
  • Тарасюк Т.
  • Швець І.
  • Стеценко О.
  • Цюра Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Іоффе О. Ю. Оцінка післяопераційного больового синдрому при різних видах герніопластики пупкових гриж / О. Ю. Іоффе, Т. В. Тарасюк, І. М. Швець, О. П. Стеценко, Ю. П. Цюра // Хірургія України. - 2014. - № 3. - С. 67-70. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2014_3_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Іоффе Олександр Юлійович (медичні науки)
  • Тарасюк Тетяна Василівна (медичні науки)
  • Швець Ірина Миколаївна (медичні науки)
  • Стеценко Олександр Павлович (медичні науки)
  • Цюра Юрій Петрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського