Наукова періодика України Український журнал клінічної хірургії


Матвійчук Б. О. 
Досвід виконання лапароскопічних операцій у хворих із грижами стравохідного отвору діафрагми та гастроезофагеальною рефлюксною хворобою / Б. О. Матвійчук, А. А. Гураєвський, А. Р. Стасишин // Клінічна хірургія. - 2018. - Т. 85, № 12. - С. 23-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlKh_2018_85_12_8
Мета роботи - аналіз результатів хірургічного лікування хворих з грижами стравохідного отвору діафрагми (ГСОД) і гастроезофагельною рефлюксною хворобою (ГЕРХ). Проаналізовано результати лікування 245 пацієнтів з ГСОД та ГЕРХ, оперованих у клініці хірургії та ендоскопії факультету післядипломної освіти Університету з 2004 по 2018 рр. Жінок було 114, чоловіків - 131, середній вік пацієнтів становив (49 +- 3,18) року, середній індекс маси тіла - 32,9 кг/м<^>2. З метою діагностики ГСОД та ГЕРХ аналізували скарги хворого, анамнез захворювання, виконували езофагогастродуоденоскопію, рентгеноскопію травного каналу та органів грудної порожнини, проведено добовий pH-моніторинг стравоходу, визначено вміст кальцію у слині. Для стандартизованого опитування та анкетування пацієнтів використовували анкету Лікерта, шкали DeMeester та розраховували індекс якості життя (Gastro Intestinal Quality of Life Index). Зміни у стравоході, викликані рефлюкс-езофагітом, описано відповідно до Лос-Анджелеської класифікації (1994). ГСОД діагностовано у 229 (93,5 %) хворих: ковзну - у 203 (88,6 %), параезофагеальну - у 3 (1,3 %), змішану - у 23 (10,0 %). ГЕРХ виявлено у 93,1 % пацієнтів. У 170 (69,4 %) пацієнтів виконано лапароскопічну фундоплікацію за Ніссеном, у 24 (9,8 %) - фундоплікацію за Tyne, у 51 (20,8 %) - операцію за Ніссеном у власній модифікації (Пат. N 59772). Середня тривалість операції становила (90 +- 25) хв. На етапі опанування методики інтраопераційне ускладнення (ушкодження селезінки з кровотечею) зафіксовано у 3 (1,2 %) пацієнтів. Післяопераційний період ускладнився пневмотораксом у 2 (0,8 %) пацієнтів. Висновки: з метою попередження рецидивів захворювання слід враховувати такі фактори ризику, як тип, розмір грижі, виділення та висічення грижового мішка, вибір методу герніопластики та фундоплікації, ожиріння, наявність ускладнень ГЕРХ. Правильний вибір типу операційного лікування та адекватний обсяг операції уможливлюють покращення результатів лікування хворих з ГСОД та ГЕРХ.
  Повний текст PDF - 138.778 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Матвійчук Б.
  • Гураєвський А.
  • Стасишин А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Матвійчук Б. О. Досвід виконання лапароскопічних операцій у хворих із грижами стравохідного отвору діафрагми та гастроезофагеальною рефлюксною хворобою / Б. О. Матвійчук, А. А. Гураєвський, А. Р. Стасишин // Клінічна хірургія. - 2018. - Т. 85, № 12. - С. 23-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlKh_2018_85_12_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Матвійчук Богдан Олегович (медичні науки)
  • Стасишин Андрій Романович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського