Наукова періодика України Медичні перспективи


Усенко Л. В. 
Влияние занятий в познавательно-оздоровительном университете для людей пожилого возраста на сохранение когнитивных функций / Л. В. Усенко, Г. С. Канюка, Д. В. Оленюк, А. А. Усенко, Ю. В. Силкина // Медичні перспективи. - 2017. - Т. 22, № 1. - С. 115-123. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2017_22_1_21
Прогресивне постаріння населення супроводжується віковими змінами організму, перш за все з боку ЦНС, що зумовлює зниження когнітивного функціонування людини і суспільства в цілому. Виникнення когнітивного дефіциту призводить до зниження здатності людини до мислення, навчання, активного сприйняття інформації, прийняття рішень, погіршення інших психофізіологічних функцій. Мета дослідження - оцінити стан когнітивних функцій в осіб похилого віку, динаміку їх змін залежно від вікового етапу життя, а також під впливом програми занять і спеціально розроблених тренувань, спрямованих на активізацію розумової і фізичної діяльності. У дослідженні взяли участь 165 слухачів університету у віці 55 - 85 років. Виділено 2 групи обстежених. Першу з них у кількості 100 осіб ми розподілили на 3 підгрупи з метою виявлення поетапних вікових змін когнітивних функцій і залежно від цього визначення необхідності проведення профілактичних або коригуючих заходів: 1 підгрупа - 55 - 65 років, 2 підгрупа - 66 - 75 років і 3 підгрупа - 76 років і старше. Дослідження когнітивних функцій у них визначали під час вступу до університету. Другу групу склали 65 осіб, у яких показники когнітивних функцій визначалися в динаміці: при вступі до університету і по завершенню навчання. Для оцінки рівня когнітивних функцій використовували формалізовану скринінгову методику - Монреальську шкалу. Встановлено динаміку складових когнітивних функцій залежно від віку надає можливість диференційовано підійти до вибору профілактичних або коригуючих заходів, спрямованих на активізацію пізнавальних функцій, з акцентом на ті з них у кожній віковій групі, які змінені більшою мірою. Показана ефективність запропонованої структури занять в університеті для літніх людей.
  Повний текст PDF - 363.385 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Усенко Л.
  • Канюка Г.
  • Оленюк Д.
  • Усенко А.
  • Силкина Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Усенко Л. В. Влияние занятий в познавательно-оздоровительном университете для людей пожилого возраста на сохранение когнитивных функций / Л. В. Усенко, Г. С. Канюка, Д. В. Оленюк, А. А. Усенко, Ю. В. Силкина // Медичні перспективи. - 2017. - Т. 22, № 1. - С. 115-123. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2017_22_1_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Новицька-Усенко Людмила Василівна (1934–) (медичні науки)
  • Сілкіна Юлія Валеріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського