Наукова періодика України Сучасна гастроентерологія


Степанов Ю. М. 
Вплив маси тіла та супутньої патології біліарного тракту на розвиток і прогресування ліпідних порушень у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки у поєднанні з ожирінням / Ю. М. Степанов, О. Ю. Філіппова // Сучасна гастроентерологія. - 2016. - № 4. - С. 7-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2016_4_3
Мета роботи - вивчити особливості показників ліпідного спектра крові та основні фенотипи дисліпідемії залежно від індексу маси тіла (ІМТ) та супутньої патології біліарного тракту (ПБТ) у хворих на неалкогольний стеатоз печінки (НАСП) у поєднанні з ожирінням. Обстежено 100 (19 чоловіків і 81 жінка) хворих на НАСП у поєднанні з ожирінням і ПБТ, в яких під час сонографічного або морфологічного дослідження біоптату печінки виявлено ознаки стеатозу печінки. Середній вік пацієнтів - 54 роки. Контрольна група складалася з 20 практично здорових осіб. Залежно від величини іМТ хворих розподілили на три групи: 1-ша група - з ІМТ 25 - 29,9 кг/м<^>2 (надлишкова маса тіла), 2-га група - з ІМТ 30 - 34,9 кг/м<^>2 (ожиріння I ступеня), 3-тя група - з ІМТ 35 - 39,9 кг/м<^>2 (ожиріння II ступеня). Залежно від ПБТ пацієнтів також розподілили на три групи: НАСП з хронічним некалькульозним холециститом; НАСП з хронічним калькульозним холециститом; НАСП у хворих після проведення лапароскопічної холецистектомії із супутнім післяхолецистектомічним синдромом. Для характеристики обміну ліпідів визначали загальний холестерин (ЗХС), загальні ліпіди (ЗЛ), тригліцериди (ТГ), ліпопротеїди низької густини (ЛПНГ), ліпопротеїди високої густини (ЛПВГ). Фенотип дисліпідемії визначали за класифікацією D. S. Fredrickson із доповненнями. Для хворих на НАСП характерні порушення ліпідного обміну (за вмістом ЗХС, ТГ, ЗЛ, ЛПНГ) порівняно з контрольною групою (<$E р~<<~0,05>; <$E р~<<~0,001>). Найбільші показники ЗХС, ТГ, ЗЛ, ЛПНГ були у пацієнтів з НАСП у поєднанні з ожирінням I та II ступеня (всі <$E р~<<~0,001>), а найменші - при надмірній масі тіла (<$E р~<<~0,05>; <$E р~<<~0,001>). Супутня ПБТ частково впливала на показники ліпідного спектра крові. При НАСП вміст ЛПВГ у хворих із супутнім післяхолецистектомічним синдромом був на рівні нормальних значень, а рівень ЛПВГ у пацієнтів з хронічним некалькульозним та калькульозним холециститом - низьким, що може свідчити про меншу вираженість запальних процесів у біліарному тракті після проведення лапароскопічної холецистектомії і в подальшому може сприяти зниженню атерогенних фракцій ЛПНГ.
  Повний текст PDF - 1.495 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Степанов Ю.
  • Філіппова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Степанов Ю. М. Вплив маси тіла та супутньої патології біліарного тракту на розвиток і прогресування ліпідних порушень у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки у поєднанні з ожирінням / Ю. М. Степанов, О. Ю. Філіппова // Сучасна гастроентерологія. - 2016. - № 4. - С. 7-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/SGastro_2016_4_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Степанов Юрій Миронович (медичні науки)
  • Філіппова Олександра Юріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського