Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Петренко В. І. 
Порівняльні результати лікування хворих на туберкульоз (неуточненої локалізації, рифампіцинорезистентний легень, мультирезистентний легень, міліарний і мультирезистентний нервової системи) у поєднанні з ВІЛ-інфекцією / В. І. Петренко, О. В. Панасюк, Г. В. Радиш, О. Б. Голуб, Я. В. Лопатіна, Л. С. Ничипоренко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 1. - С. 21-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2017_1_6
Мета роботи - порівняти ефективність антимікобактеріальної терапії (АМБТ) на тлі антиретровірусної терапії (APT) у ВІЛ-позитивних хворих на туберкульоз неуточненої локалізації (ТБНУЛ), рифампіцинорезистентний туберкульоз (РифТБ) легень, мультирезистентний туберкульоз (МРТБ) легень, міліарний туберкульоз (МТБ) та мультирезистентний туберкульозний менінгоенцефаліт (МРТБ МЕЦ) з можливим обгрунтуванням потреби в наданні медичної допомоги хворим на ТБНУЛ (рубрики А18 або А18.10), у тому числі поєднаний з ВІЛ-інфекцією. Обстежено та проліковано відповідно до національних стандартів випадково вибраних 150 хворих із ко-інфекцією туберкульоз/ВІЛ. Хворих було розподілено на 5 груп (по 30 осіб) залежно від клінічної форми туберкульозу і резистентності мікобактерій туберкульозу. I група - хворі з ТБНУЛ; II - РифТБ легень; III - МРТБ легень; IV - МТБ і V - МРТБ МЕЦ. За результатами когортного аналізу, в разі ТБНУЛ "ефективного лікування" досягають у 90,0 % випадків, РифТБ легень - у 76,7 %, МРТБ - у 63,4 %, МТБ - у 60,0 % - МРТБ МЕЦ - у 53,3 %. Аналогічна закономірність спостерігається і стосовно померлих. Висновки: доведено переважання ефективності лікування у ВІЛ-позитивних хворих на ТБНУЛ і дещо вищу ефективність у ВІЛ-позитивних хворих на РифТБ легень у порівнянні з ВІЛ-позитивними хворими на МРТБ легень, МТБ і МРТБ МЕЦ. Синдром відновлення імунної системи підвищує ризик смерті та кількість померлих ВІЛ-інфікованих із низьким (<< 100) рівнем СД4-клітин/мм<^>3 у хворих на ТБНУЛ та туберкульоз уточненої локалізації, якщо їм проводили ефективну АРТ на тлі неадекватної АМБТ. Надання медичної допомоги дорослим ВІЛ-інфікованим хворим на ТБНУЛ (рубрики А18 або А18.10) рекомендують відновити на національному рівні, оскільки на етапі виявлення, діагностики і лікування цієї клінічної форми туберкульозу можна домогтися високої ефективності.
  Повний текст PDF - 859.902 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Петренко В.
  • Панасюк О.
  • Радиш Г.
  • Голуб О.
  • Лопатіна Я.
  • Ничипоренко Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Петренко В. І. Порівняльні результати лікування хворих на туберкульоз (неуточненої локалізації, рифампіцинорезистентний легень, мультирезистентний легень, міліарний і мультирезистентний нервової системи) у поєднанні з ВІЛ-інфекцією / В. І. Петренко, О. В. Панасюк, Г. В. Радиш, О. Б. Голуб, Я. В. Лопатіна, Л. С. Ничипоренко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 1. - С. 21-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2017_1_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Петренко Василь Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського