Наукова періодика України Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція


Шевченко О. С. 
Проблеми і переваги інтеграції онлайн-навчання у вищих навчальних закладах в умовах пандемії COVID-19 / О. С. Шевченко, Л. Д. Тодоріко, В. І. Петренко, Р. С. Шевченко, І. А. Овчаренко, О. О. Погорєлова // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2020. - № 4. - С. 91-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2020_4_13
Мета роботи - оцінити особливості інтеграції онлайн-навчання у вищих навчальних закладах за умов пандемії COVID-19. Проведено метааналіз понад 50 літературних джерел, 20 з яких обрано для більш детального висвітлення, а також використано дані щодо досвіду застосування онлайн-методів навчання на кафедрах фтизіатрії та пульмонології Харківського національного медичного університету та Буковинського державного медичного університету. Для забезпечення асинхронної частини дистанційного навчання кафедрою фтизіатрії та пульмонології Харківського національного медичного університету було створено дистанційні курси з дисциплін, що викладаються на кафедрі на платформі Moodle. Курси побудовано відповідно до тематичних планів кафедри. Навчальні матеріали до теми викладено в різних форматах: файл, веб-сторінка, відео, активне посилання на Інтернет-ресурс тощо, до кожної теми розроблено тестові завдання. Крім того, до онлайн-ресурсів подано презентації лекцій з текстовим супроводом. На кафедрі фтизіатрії та пульмонології Буковинського державного медичного університету (БДМУ) розпочато проведення навчальних занять в онлайн-режимі відповідно до наказів БДМУ: "Про запровадження карантину в університеті" за № 129-Адм. від 12.03.2020 р. та "Про затвердження інструкції для викладачів щодо проведення навчальних занять в онлайн-режимі за допомогою сервісу відеоконференцій" за № 130-Адм. від 12.03.2020 р. За дистанційною формою навчання у форматі онлайн проведено підсумкові модульні контролі та державні іспити. Чернівецька обл. перебувала в червоній зоні карантинних заходів включно до 21 вересня. Так, навчальний процес відбувався в БДМУ винятково за дистанційною формою за допомогою сервісу відеоконференцій. Для проведення навчальних занять в онлайн-режимі вибрано сервіс GoogleHangoutsMeet - https://meet.google.com. Для створення розкладу навчальних занять в онлайн-режимі за допомогою сервісу відеоконференцій GoogleHangoutsMeet використано сервіс GoogleCalendar - https://calendar.google.com. Висновки: попри низку проблем у впровадженні технологій онлайн-навчання, зокрема таких як недостатня технічна забезпеченість, недосконале володіння методологією сучасних цифрових навичок учасниками освітнього процесу, необхідність швидкої зміни підходів до безперервного викладання в умовах пандемії COVID-19 стала потужним поштовхом у розвитку та впровадженні інформаційно-комунікативних технологій в освіті, що надалі може мати позитивні наслідки для підвищення якості навчання, збільшення мотивації студентів та їх задоволеності навчальним процесом.
  Повний текст PDF - 1.511 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шевченко О.
  • Тодоріко Л.
  • Петренко В.
  • Шевченко Р.
  • Овчаренко І.
  • Погорєлова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шевченко О. С. Проблеми і переваги інтеграції онлайн-навчання у вищих навчальних закладах в умовах пандемії COVID-19 / О. С. Шевченко, Л. Д. Тодоріко, В. І. Петренко, Р. С. Шевченко, І. А. Овчаренко, О. О. Погорєлова // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2020. - № 4. - С. 91-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tlkhvil_2020_4_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шевченко Ольга Станіславна (медичні науки)
  • Тодоріко Лілія Дмитрівна (медичні науки)
  • Петренко Василь Іванович (медичні науки)
  • Шевченко Ростислав Станіславович (медичні науки)
  • Овчаренко Ірина Анатоліївна (медичні науки)
  • Погорєлова Ольга Олександрівна (1992–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського