Наукова періодика України Український терапевтичний журнал


Дроздова І. В. 
Хвороби системи кровообігу в Україні як одна з характеристик суспільного здоров’я / І. В. Дроздова, А. А. Бабець, Л. Г. Степанова, Л. В. Омельницька // Український терапевтичний журнал. - 2017. - № 1. - С. 5-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UTJ_2017_1_3
Мета роботи - розробити підходи до оцінки показників захворюваності та первинної інвалідності внаслідок хвороб системи кровообігу (ХСК) як характеристики суспільного здоров'я населення. Проведено аналіз захворюваності і поширеності ХСК, а також аналіз первинної інвалідності. За допомогою адаптивних методів короткострокового прогнозування проводили аналіз і прогнозування показників захворюваності/інвалідності. Запропоновано використання ряду нових термінів: "прихована" захворюваність/інвалідність (різниця між показником "точкового прогнозу" на певний рік і фактичним показником за цей же рік); "точковий прогноз" (єдиний показник захворюваності/інвалідності); "інтервальний прогноз" (довірчий інтервал показників захворюваності/інвалідності для заданої вірогідності існування прогнозу). Протягом 2014 - 2015 рр. серед дорослого населення України зросли поширеність ХСК на 0,59 % (63684,8 на 100 тис. населення), первинна інвалідність унаслідок ХСК на 1,03 % (9,8 на 10 тис. населення) та зменшилась захворюваність на 1,4 % (5064,2 на 100 тис. населення). Серед населення працездатного віку за цей термін збільшились захворюваність на 0,05 % (3612,8 на 100 тис. населення) і поширеність ХСК - на 1,39 % (33213,2 на 100 тис. населення) та зменшилась первинна інвалідність - на 4,08 % (9,4 на 10 тис. населення). Адаптивні методи короткострокового прогнозування вказують на можливість зростання серед дорослого населення захворюваності ХСК в Дніпропетровській, Житомирській та Миколаївській; поширеності ХСК - у Дніпропетровській, Чернівецькій та Чернігівській; первинної інвалідності - у Запорізькій, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій областях. Тоді як серед населення працездатного віку захворюваність ХСК збільшуватиметься у Житомирському, Запорізькому, Івано-Франківському, Миколаївському, Сумському, Чернігівському регіонах і м. Київ; поширеність ХСК - у Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській областях і м. Київ; первинної інвалідності - у Закарпатському, Запорізькому, Київському, Кіровоградському й Хмельницькому регіонах. Висновки: у період реформування галузі охорони здоров'я в Україні, перебудови її на засади страхової медицини, виникає необхідність формування нових підходів до організації та функціонування моніторингових систем оцінки захворюваності/інвалідності, як показників суспільного здоров'я нації. Розробка, визначення та розрахунок нових показників захворюваності/інвалідності надасть змогу більш поглибленого аналізу тенденцій їх змін, створить засади для поліпшення управлінських заходів в системі охорони здоров'я задля запобігання можливих негативних тенденцій.
  Повний текст PDF - 862.094 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дроздова І.
  • Бабець А.
  • Степанова Л.
  • Омельницька Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дроздова І. В. Хвороби системи кровообігу в Україні як одна з характеристик суспільного здоров’я / І. В. Дроздова, А. А. Бабець, Л. Г. Степанова, Л. В. Омельницька // Український терапевтичний журнал. - 2017. - № 1. - С. 5-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/UTJ_2017_1_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дроздова Ірина Володимирівна (1963–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського