Наукова періодика України Scientia Fructuosa


Shkuropadska D. 
Resilience of the sector of state government / D. Shkuropadska // Вісник Київського національного торговельно-економічного університету. - 2017. - № 6. - С. 42-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vknteu_2017_6_6
Сектор загальнодержавного управління (ЗДУ) є важливою частиною національної економіки, що забезпечує соціально-економічний розвиток, визначає основні напрями політичного та економічного спрямування держави, слугує основою для виконання державою своїх функцій. Визначення рівня стійкості сектора ЗДУ є пріоритетним завданням з огляду на його вплив на всі сфери економічної діяльності, що забезпечує мультиплікативний ефект для розвитку національної економіки. Українські дослідники та економісти-практики активно вивчають питання стійкості економічних систем. Проте стійкість сектора ЗДУ потребує більш глибокого дослідження. Мета дослідження полягає в оцінюванні рівня стійкості сектора ЗДУ, що надасть змогу виявити основні шокові впливи на цей сектор та запропонувати шляхи забезпечення високого рівня стійкості. Теоретико-методологічною основою дослідження є загальнонаукові та спеціальні методи наукового пізнання, зокрема: аналізу, синтезу, порівняння та систематизації. Інформаційна база дослідження представлена статистичними даними, працями українських і зарубіжних науковців. Сектор ЗДУ є основною передумовою формування системи управління державними фінансами на національному та регіональному рівнях. Стійкий стан сектора ЗДУ передбачає, що фінансування витрат на його поточну діяльність здійснюється заходами, що не чинять руйнівного впливу на фінансування діяльності в майбутніх періодах. При виборі індикаторів для оцінювання рівня стійкості сектора ЗДУ за основу взято методичні підходи до оцінювання рівня стійкості економіки, розроблені Організацією економічного розвитку і співробітництва та передбачені методикою розрахунку рівня економічної стійкості, є: номінальні: скорочення валютної пропозиції та девальвація гривні; зростання зовнішнього боргу; реальні: скорочення рівня ВВП та обсягу товарообороту в країні; попиту: скорочення внутрішнього інвестування економіки; дефіцит зовнішньоторговельного і платіжного балансу; пропозиції: зростання податкових ставок за платежами до бюджету. Шокові впливи швидко поширювалися і мультиплікувалися в секторі ЗДУ та в економіці загалом. Висновки: на основі проведеного дослідження запропоновано шляхи підвищення рівня стійкості сектора загальнодержавного управління: для покриття бюджетного дефіциту державі необхідно забезпечити пошук реальних резервів збільшення доходів бюджету, створити платникам податків сприятливі умови для розвитку їх діяльності; досягти надійності прогнозу основних макроекономічних показників, на основі яких формуються дохідна й видаткова частини державного бюджету, обсягів і темпів зростання ВВП, темпів інфляції, валютного курсу; бюджетні кошти слід використовувати переважно для державних цільових програм, спрямованих на економічний розвиток; вдосконалити механізми здійснення державних запозичень та погашення державного боргу.
  Повний текст PDF - 371.729 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Shkuropadska D.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Shkuropadska D. Resilience of the sector of state government / D. Shkuropadska // Вісник Київського національного торговельно-економічного університету. - 2017. - № 6. - С. 42-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vknteu_2017_6_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шкуропадська Діана Борисівна (1991–) (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського