Наукова періодика України Здоров'я жінки


Палійчук О. В. 
Можливості клінічного використання тестування на поліморфні варіанти генів ESR1 та CYP2D6*4 у хворих на рак грудної залози та ендометрія / О. В. Палійчук, Л. З. Поліщук, З. І. Россоха // Здоровье женщины. - 2017. - № 2. - С. 132-138. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_2_29
Мета дослідження - визначення особливостей поліморфізму генів ERS1, CYP2D6 у хворих на рак грудної залози (РГЗ) і рак ендометрія (РЕ) та оцінювання впливу вивчених генетичних особливостей у порівнянні з рецепторним статусом (імуногістохімічне визначення рівнів експресії ER, PR) пухлин і результатами проведеного лікування. Здійснено комплексне клінічне, морфологічне, клініко-генеалогічне і молекулярно-генетичне обстеження 28 жінок: 19 - хворих на РГЗ та 9 - хворих на РЕ, у тому числі 5 хворих із первинно-множинними пухлинами (ПМП) з та без агрегації пухлинної патології у родинах. Установлено, що у родинах хворих спостерігаються злоякісні пухлини переважно грудної залози, тіла матки та/або ясчників і травного тракту, що відповідає синдрому Лінча II типу (сімейний раковий синдром). Молекулярно-генетичне дослідження геномної ДНК периферійної крові та гістологічних зрізів пухлин на SNP генів ESR1, CYP2D6<^>*4 у порівнянні з результатами імуногістохімічного дослідження пухлин на рецепторній статус ER, PR у загальній групі обстежених не виявило асоціацій між ними, але у пацієнток з РЕ вірогідно частіше фіксували генотипи 397TT і 351AA у порівнянні із хворими на РГЗ (55,55 та 10,5 % за генотипом 397TT і 15,8 % за генотипом 351AA відповідно). У той самий час у пацієнток із РГЗ та первинно-множинними пухлинами (ПМП) органів жіночої репродуктивної системи (ОЖРС), які були носіями мутацій у гені BRCA1, був виявлений в усіх випадках позитивний рецептурний статус за ЕЯ та РЯ і несприятливі комбінації поліморфних варіантів генів ESR1 (397CC, 397TC) та CYP2D6<^>*4 (1846CC, 1846GA). Це свідчить про комбінований вплив зазначених чинників на розвиток злоякісних новоутворень ОЖРС у родинах із обтяженим на рак сімейним анамнезом. У хворих на РГЗ, які одержували стандартну гормонотерапію тамоксифеном, за наявності генотипу 1846GG гена CYP2D6<^>*4 у 3 (15,8 %) з 19 (100 %) хворих був діагностований рецидив захворювання. Заключення: одержані результати надають змогу клінічно використовувати оцінювання частоти поліморфізмів генів ESR1, CYP2D6<^>*А для підбору індивідуальної схеми гормонотерапії у хворих на РГЗ та підвищення ефективності диспансерного спостереження після закінчення спеціальної терапії таких пацієнток і персоналізації схем комплексного і комбінованого лікування.
  Повний текст PDF - 194.252 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Палійчук О.
  • Поліщук Л.
  • Россоха З.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Палійчук О. В. Можливості клінічного використання тестування на поліморфні варіанти генів ESR1 та CYP2D6*4 у хворих на рак грудної залози та ендометрія / О. В. Палійчук, Л. З. Поліщук, З. І. Россоха // Здоровье женщины. - 2017. - № 2. - С. 132-138. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2017_2_29.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Палійчук Ольга Володимирівна (медичні науки)
  • Поліщук Людмила Захарівна (1937–2019) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського