Наукова періодика України Бізнес Інформ


Чепурда Л. М. 
Дослідження ефективності функціонування мережевих структур невиробничої сфери обслуговування (Частина І) / Л. М. Чепурда // Бізнес Інформ. - 2015. - № 1. - С. 218-222. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/binf_2015_1_35
Показано, що система мережевих відносин господарюючих суб'єктів, яка складається на вітчизняному ринку послуг, поки ще не адекватна інтересам та очікуванням держави. Значною мірою така ситуація викликана тим, що процес розвитку мережевих форм у сфері послуг у сучасних господарських системах мало досліджений, не має єдиного тлумачення серед вчених-економістів і практиків. Аналіз найбільш поширених трактувань мережевого підприємства дозволив виділити спільний для них елемент, який дає достатньо чітке розуміння сутності мережевої організації - це ефективні коопераційні взаємовідносини суб'єктів ринку в часі й просторі з метою спільного раціонального використання своїх ключових компетенцій для реалізації всіх етапів замовлення клієнта в межах єдиної інформаційної системи. У роботі такий підхід розглядається через визначення мережевих ефектів від організації мережевої структури і входження підприємства в мережу. Представлені методичні підходи дозволяють проводити попереднє ранжування мережевих структур за ступенем їх ефективності. При цьому стає можливим одержати інформацію про ресурси, які знаходяться у розпорядженні партнерів, про напрями розвитку мережі, які можуть стати для неї пріоритетними.Показано, що ефективне функціонування мережі невиробничої сфери обслуговування визначається формуванням і розвитком внутрішніх технологічних і розподільних зв'язків. Суміщення таких зв'язків з інтегрованою сукупністю компетенцій учасників мережі (поняття мережної мегакомпетенції) дозволяє отримати максимальну ефективність функціонування мережевої структури. У ході дослідження умов забезпечення ефективності функціонування мережі були сформульовані поняття "мережева макротехнологія" і "мережеве агентське місце". Така макротехнологія розглядається як основа для рішення підприємством проблем свого входження і функціонування в мережі, оцінки можливостей мережевого розвитку. Мережне агентське місце визначає положення (позиціонування) окремого підприємства відносно інших учасників мережі за технологічними і розподільними зв'язками у певному часовому інтервалі існування мережної мегакомпетенції. Виходячи з мультіатрибутивної моделі настанов і модифікованої автором формули М. Фішбейна, були досліджені базові елементи моделі функціонування мережної структури сфери невиробничого обслуговування.
  Повний текст PDF - 302.341 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чепурда Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чепурда Л. М. Дослідження ефективності функціонування мережевих структур невиробничої сфери обслуговування (Частина І) / Л. М. Чепурда // Бізнес Інформ. - 2015. - № 1. - С. 218-222. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/binf_2015_1_35.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чепурда Лариса Михайлівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського