Наукова періодика України Біологічні студії


Ostapiv R. D. 
Antioxidant defense of rat organism at long-term per oral injection of taurine / R. D. Ostapiv, V. V. Manko // Біологічні студії. - 2015. - Т. 9, № 2. - С. 59-70. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bist_2015_9_2_8
Мета роботи - вивчити активність ензиматичної ланки антиоксидантного захисту, активність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) за перорального введення таурину. Самців щурів лінії Wistar масою 190 - 220 г і віком 4,5 міс., ділили на три групи - контрольну, тваринам якої протягом 28 діб щоденно вводили у стравохід питну воду, та дві дослідні, яким вводили розчин таурину з розрахунку 40 (I дослідна група) і 100 (II дослідна група) мг/кг маси, відповідно. Після завершення досліджень тварин декапітували під легким хлороформним наркозом і виділяли тканини печінки, мозку, сім'яника та стегнового м'яза. Тканини гомогенізували, центрифугували за 1000 г і в супернатанті визначали активність супероксиддисмутази, глутатіонпероксидази, каталази, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та вміст ТБК-активних продуктів. Розраховували відношення активностей ензимів антиоксидантного захисту до вмісту ТБК-активних продуктів - АОЗ/ТБК. Виявлено, що у печінці тварин I дослідної групи зростає активність усіх ензимів антиоксидантного захисту, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та вміст ТБК-активних продуктів. За таких умов зростає опірність тканини вільним радикалам оксигену, на що вказує збільшення відношення АОЗ/ТБК. У II дослідній групі активність супероксиддисмутази повертається до контрольних значень, проте інші показники залишаються вищими за контроль. Подібна тенденція спостерігається у стегновому м'язі тварин обох дослідних груп, де зростає як активність ензимів антиоксидантного захисту і глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, так і вміст продуктів ПОЛ. При цьому відношення АОЗ/ТБК є найвищим у тварин II дослідної групи. У сім'яниках тварин I дослідної групи зростає активність глутатіонпероксидази, однак вміст ТБК-активних продуктів є найвищим. Це зумовлює зниження коефіцієнта АОЗ/ТБК більш ніж у 4 рази. У II дослідній групі зі зростанням ензиматичної активності антиоксидантного захисту вміст ТБК-активних продуктів знижується, порівняно з I дослідною групою, відповідно зростає і відношення АОЗ/ТБК. У тканині мозку активності глутатіонпероксидази та каталази зростали у разі незмінного вмісту продуктів перекисного окиснення ліпідів. Це зумовлює зростання відношення АОЗ/ТБК, яке вказує на збільшення опірності організму вільним радикалам оксигену. Отже, вплив перорального введення таурину на антиоксидантний захист тканин щурів є дозозалежним і тканиноспецифічним.
  Повний текст PDF - 1.255 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ostapiv R.
  • Manko V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ostapiv R. D. Antioxidant defense of rat organism at long-term per oral injection of taurine / R. D. Ostapiv, V. V. Manko // Біологічні студії. - 2015. - Т. 9, № 2. - С. 59-70. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bist_2015_9_2_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Манько Володимир Васильович (1969–) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського