Наукова періодика України Society. Document. Communication


Левченко І. 
Соціальна комунікація як важлива складова інформаційно-комунікаційного простору / І. Левченко // Соціум. Документ. Комунікація. - 2022. - Вип. 14. - С. 253-265. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/cdk_2022_14_14
Обгрунтовано нову роль соціальної комунікації у сучасному інформаційно-комунікаційному просторі. З'ясовано обмеженість використання у соціологічному дискурсі теорії "інформаційного суспільства", пропонуючи нові підходи у визначенні сутності соціальної комунікації та її впливу на процеси трансформації світової спільноти. Аналіз тематики сучасних наукових досліджень призводить до висновку про необхідність приділити увагу змісту комунікаційних процесів у діяльності соціальних інститутів та соціальних практик, що зароджуються, на основі новітніх комунікаційних технологій, що надалі дозволить посилити практичну значимість соціологічної науки в цілому. Розглянуто багатоаспектний і багатогранний соціальний феномен, пов'язаний з інформаційними та комунікаційними технологіями, що інтенсивно змінюються. Аналізується історичний процес формування іКП першим елементом якого виступала людська мова, як перший канал соціальної комунікації, що виникла в ході трудової діяльності первісних людей. Згадується мовний канал соціальної комунікації як ефективний засіб взаємодії у відносинах людей. У дослідженні акцентується увага на важливих функціях розвитку суспільства, зокрема: пізнання та розуміння, пояснення та передчуття, самовираження та саморозуміння, соціальне пізнання та вплив, розвиток основних форм відносин у людському колективі, соціалізація, переконання та ін. Разом з цим, розглядаються головні функції соціальної комунікації: досягнення поставленої мети; підтримка її внутрішньої структури в динамічному та гнучкому стані; адаптація до зовнішнього середовища; здатність змінюватись або навіть удосконалюватися. У процесі дослідження було з'ясовано, що людська мова в інформаційно-комунікаційному просторі виступає як окрема структурна одиниця, і як окремий канал комунікації.
  Повний текст PDF - 144.851 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Левченко І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Левченко І. Соціальна комунікація як важлива складова інформаційно-комунікаційного простору / І. Левченко // Соціум. Документ. Комунікація. - 2022. - Вип. 14. - С. 253-265. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/cdk_2022_14_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Левченко Ірина Андріївна (економічні науки)
  • Левченко Ірина Володимирівна (сільськогосподарські науки)
  • Левченко Ірина Петрівна (фармацевтичні науки)
  • Левченко Ірина Леонідівна (медичні науки)
  • Левченко Інна Миколаївна (історичні науки)
  • Левченко Ілля Костянтинович (1999–) (історичні науки)
  • Левченко Ірина Валеріївна (хімічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського