Наукова періодика України Society. Document. Communication


Нечитайло В. 
Джерела дослідження грошового обігу на території козацької держави України- гетьманщини у 1648-1764 роках / В. Нечитайло // Соціум. Документ. Комунікація. Серія: : Історичні науки. - 2018. - Вип. 6. - С. 153-181. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/colscart_2018_6_11
Основними джерелами, що можуть бути використані у вивченні теми історії грошового обігу Гетьманщини у період з 1648 по 1764 роки, є: матеріали архівів, літописи, актові матеріали, етнографічні джерела, скарби, матеріали музейних колекції, газетні матеріали, інтернет-ресурси та приватні зібрання. Кожне з зазначених джерел має різну ступінь наукової корисності та достовірності. Значна кількість тогочасних актових матеріалів, літописів та етнографічних джерел вже досліджено українськими науковцями. Значним науковим потенціалом володіють державні історичні архіви. Зокрема, досліджуючи фондис Центрального державного історичного архіву в місті Києві нам вдалось встановити нові факти та надати подальшого розвитку вивченню аспекту фальшивомонетництва в Україні у XVIII століття. Інтернет-ресурси дозволяють виявити монети раніше неописаних штемпельних різновидів, а також розширити наше уявлення про вже складені топографії знахідок монет. Актуальним в сучасній нумізматиці є введення в науковий обіг нових знайдених скарбів та їх склад, а також дослідження музейних зібрань. Нерідко колекції музеїв формуються за рахунок дарунків місцевих жителів з монет, що були виявлені в тій самій історичній місцевості, що визначає колекції історичних та краєзнавчих музеїв як високо інформативні у вивченні грошового обігу. Особливо це музейні заклади, розміщені в географічних межах Гетьманщини, а також ті монети та скарби, що були знайдені та передані до інших музеїв. Незафіксовані більшістю попередніх дослідників є скарби, щодо яких повідомлялось на сторінках періодичної преси. Так вдалось виявити повідомлення про скарби монет досліджуваного періоду на сторінках українських газет дорадянського періоду та сучасності. Щодо приватних колекції, варто із певною обережністю вводити їх в науковий обіг, зважуючи на те, що, на жаль, далеко не всі колекціонери, збираючи колекції, фіксують важливу для науковців інформацію.
  Повний текст PDF - 276.758 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Нечитайло В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Нечитайло В. Джерела дослідження грошового обігу на території козацької держави України- гетьманщини у 1648-1764 роках / В. Нечитайло // Соціум. Документ. Комунікація. Серія: : Історичні науки. - 2018. - Вип. 6. - С. 153-181. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/colscart_2018_6_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Нечитайло Віталій Васильович (історичні науки)
  • Нечитайло Володимир Степанович (культурологія)
  • Нечитайло Валерій Володимирович (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського