Наукова періодика України Держава та регіони


Marinesko V. 
"The Something That Nature Gave Me": The Role Of Nature In Shaping The Genius Through The Prism Of Shakespeare’s Biographies / V. Marinesko // Держава та регіони. Серія : Гуманітарні науки. - 2016. - № 3-4. - С. 15-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/drgn_2016_3-4_5
Досліджено стратегії інтерпретації екологічної складової в біографіях і творах В. Шекспіра. Висловлено передбачення, що вони залежать від жанрової модифікації біографічного твору, естетичного характеру тексту й намірів письменників. Щоб підтвердити передбачення, розглянуто найяскравіші приклади, що належать до жанру літературної біографії (П. Хонан "Шекспір. Життя", С. Грінблатт "Вілл у світі: Як Шекспір став Шекспіром", П. Акройд "Шекспір. Біографія") і біографічної белетристики (Е. Берджес "На сонце не схожі", Г. Тіффані "У мого батька була дочка. Історія Джудіт Шекспір", Ю. Домбровський "Три новели про Шекспіра"). Зазначено, що в літературних біографіях природа грає дві взаємозалежні ролі: виступає як частина фактичного обрамлення й тла для розвитку Шекспірового таланту, а також як когнітивна метафора, покликана пояснити таємницю цього таланту. Що стосується біографічної белетристики, з'ясовано, що в розглянутих творах не можна знайти жодного фрагменту з докладним зображенням батьківщині В. Шекспіра, проте розповідь насичена природою: на рівні метафор, характеристик персонажів, психологічного паралелізму тощо. Зроблено висновок, що обидва типи біографічних творів мають одну спільну рису: територіальний імператив не викликає сумнівів - природа мала величезний вплив у процесі становлення В. Шекспіра як особистості та драматурга.Досліджено стратегії інтерпретації екологічної складової в біографіях і творах В. Шекспіра. Висловлено передбачення, що вони залежать від жанрової модифікації біографічного твору, естетичного характеру тексту й намірів письменників. Щоб підтвердити передбачення, розглянуто найяскравіші приклади, що належать до жанру літературної біографії (П. Хонан "Шекспір. Життя", С. Грінблатт "Вілл у світі: Як Шекспір став Шекспіром", П. Акройд "Шекспір. Біографія") і біографічної белетристики (Е. Берджес "На сонце не схожі", Г. Тіффані "У мого батька була дочка. Історія Джудіт Шекспір", Ю. Домбровський "Три новели про Шекспіра"). Зазначено, що в літературних біографіях природа грає дві взаємозалежні ролі: виступає як частина фактичного обрамлення й тла для розвитку Шекспірового таланту, а також як когнітивна метафора, покликана пояснити таємницю цього таланту. Що стосується біографічної белетристики, з'ясовано, що в розглянутих творах не можна знайти жодного фрагменту з докладним зображенням батьківщині В. Шекспіра, проте розповідь насичена природою: на рівні метафор, характеристик персонажів, психологічного паралелізму тощо. Зроблено висновок, що обидва типи біографічних творів мають одну спільну рису: територіальний імператив не викликає сумнівів - природа мала величезний вплив у процесі становлення В. Шекспіра як особистості та драматурга.
  Повний текст PDF - 269.263 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Marinesko V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Marinesko V. "The Something That Nature Gave Me": The Role Of Nature In Shaping The Genius Through The Prism Of Shakespeare’s Biographies / V. Marinesko // Держава та регіони. Серія : Гуманітарні науки. - 2016. - № 3-4. - С. 15-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/drgn_2016_3-4_5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського