Наукова періодика України Environment & health


Антоненко А. М. 
Еколого-гігієнічна оцінка застосування препаратів на основі авермектинів у сільському господарстві України / А. М. Антоненко, Б. І. Шпак, В. Г. Бардов, О. М. Коршун, М. М. Коршун // Довкілля та здоров'я. - 2015. - № 2. - С. 62-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dtz_2015_2_15
Зазначено, що абамектин і емамектин-бензоат (діючі речовини препаратів Вертимек 018 ЕС і Проклейм 5 SG) за стійкістю в грунті та вегетуючих сільськогосподарських культурах за умов України є малостабільними. Обгрунтовано максимально допустимі рівні абамектину: в огірках - 0,01 мг/кг, суницях, яблуках, перцях, баклажанах - 0,02 мг/кг, хмелі - 0,1 мг/кг; емамектин-бензоату: в яблуках, винограді, капусті, томатах - 0,01 мг/кг. За умов дотримання встановлених максимально допустимих рівнів надходження абамектину та емамектин-бензоату в організм людини не перевищить відповідно 60,8 % та 9,1% від допустимого добового надходження. Потенційний екотоксикологічний ризик при використанні препаратів на основі абамектину та емамектин-бензоату за грунтово-кліматичних умов України є відповідно у 154 та 2 347 разів нижчим, ніж за застосування інсектициду дихлордифенілтрихлорметилметану.Указано, что абамектин и эмамектин-бензоат (действующие вещества препаратов Вертимек 018 ЕС и Проклейм 5 SG) по стойкости в почве и вегетирующих сельскохозяйственных культурах в условиях Украины являются малостабильными. Обоснованы максимально допустимые уровни абамектина: в огурцах - 0,01 мг/кг, клубнике, яблоках, перцах, баклажанах - 0,02 мг/кг, хмеле - 0,1 мг/кг; эмамектин-бензоата: в яблоках, винограде, капусте, томатах - 0,01 мг/кг. При соблюдении установленных максимально допустимых уровней поступление абамектина и эмамектин-бензоата в организм человека не превысит соответственно 60,8% и 9,1% от допустимого суточного поступления. Потенциальный экотоксикологический риск при использовании препаратов на основе абамектина и эмамектин-бензоата в почвенно-климатических условиях Украины соответственно в 154 и 2347 раз ниже, чем при использовании инсектицида дихлорифенилтрихлорметилметана.
  Повний текст PDF - 461.436 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Антоненко А.
  • Шпак Б.
  • Бардов В.
  • Коршун О.
  • Коршун М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Антоненко А. М. Еколого-гігієнічна оцінка застосування препаратів на основі авермектинів у сільському господарстві України / А. М. Антоненко, Б. І. Шпак, В. Г. Бардов, О. М. Коршун, М. М. Коршун // Довкілля та здоров'я. - 2015. - № 2. - С. 62-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dtz_2015_2_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Антоненко Анна Миколаївна (медичні науки)
  • Коршун Ольга Михайлівна (медичні науки)
  • Коршун Марія Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського