Наукова періодика України Дослідження з історії техніки


Косовець Ю. В. 
Внесок В. Г. Гриневецького в розвиток конструкцій парових машин / Ю. В. Косовець // Дослідження з історії техніки. - 2016. - Вип. 22. - С. 19-24. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dzit_2016_22_6
Гриневецький Василь Гнатович (1871 - 1919) - вчений у сфері теплотехніки, професор (1900). Вперше у світі зробив тепловий розрахунок двигуна внутрішнього згоряння (1907); запропонував закінчену схему теплового розрахунку котлоагрегату, розробив теорію робочого процесу парової машини, створив проекти комбінованих теплосилових пристроїв (установок) У 1909 р. за проектом В. Г. Гриневецького було збудовано двохтактний двигун внутрішнього згоряння подвійного розширення для тепловозу. У наукових працях В. Г. Гриневецького дається правильна оцінка значення тепловозної тяги, накреслені шляхи конструювання тепловозів. Зроблено висновок, що В. Г. Гриневецький вирішив низку завдань в галузі теплотехнічних випробовувань парової машини. Першими кроками молодого вченого у цьому напряму було проектування машин, особливо багато уваги він присвятив питанням термодинаміки. Потрібно зазначити, що протягом усього його творчого життя сфера його наукових інтересів полягала в дослідженні робочих процесів парових машин і двигунів внутрішнього згорання. Займаючись питаннями проектування парових машин, вчений підкреслював, що в наукових колах багато уваги приділялось їх конструкціям і відносно мало фізичним процесам всередині них. Формуючись як молода наукова особистість, власні наукові дослідження він розпочав спочатку у сфері проектування парових машин, а вже тільки згодом перейшов до теплотехнічних процесів.
  Повний текст PDF - 981.895 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Косовець Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Косовець Ю. В. Внесок В. Г. Гриневецького в розвиток конструкцій парових машин / Ю. В. Косовець // Дослідження з історії техніки. - 2016. - Вип. 22. - С. 19-24. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dzit_2016_22_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського