Наукова періодика України Економічний вісник університету


Слюсар С. Т. 
Вплив децентралізації на формування місцевих бюджетів України / С. Т. Слюсар // Економічний вісник університету. - 2020. - Вип. 47. - С. 81-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2020_47_15
Предметом дослідження є аналіз впливу децентралізації на формування місцевих бюджетів України. Мета роботи - пошук вирішення проблемних аспектів формування самодостатніх, фінансово спроможних громад шляхом аналізу впливу децентралізації на формування місцевих бюджетів та бюджетів об'єднаних територіальних громад. У процесі дослідження використовувався комплекс загальнонаукових методів і прийомів, а саме: порівняльного аналізу та синтезу, абстрагування, метод індукції та дедукції, ідеалізації, узагальнення, аналогії, моделювання, а також спеціальних - експертного опитування, групування, прогнозування. На сьогоднішній день децентралізація є найбільш ефективним та дієвим способом забезпечення фінансової автономії та стійкості місцевих органів влади через передачу їм потужних джерел бюджетних надходжень, раніше закріплених за центральним урядом, та розширенням фінансової бази адміністративно-територіальних формувань. Тобто запровадження нової моделі фінансового забезпечення місцевих бюджетів полягає у розширенні прав місцевих органів влади, джерел їх формування, наданні їм повної бюджетної самостійності та створення реального підгрунтя для виконання своїх повноважень. І у зв'язку із змінами до Бюджетного кодексу щодо запровадження середньострокового планування, для працівників фінансових служб є актуальним питання звітності та оцінки ефективності бюджетних програм. Галузь застосування результатів: територіальні громади України. Висновки: однією з важливих проблем формування місцевих бюджетів є забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку регіонів та формування міжбюджетних відносин з метою підвищення рівня фінансової самодостатності шляхом посилення бюджетної децентралізації. Для того щоб громада була здатною забезпечити виконання своїх завдань, вона повинна володіти відповідним обсягом фінансових ресурсів, які є необхідними для покриття власних витрат. Ймовірно, що формування фінансово самодостатніх адміністративно-територіальних одиниць потребує змін не тільки у податковому та бюджетному законодавстві, але й у територіальних розмірах громад, районів та регіонів.
  Повний текст PDF - 1.551 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Слюсар С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Слюсар С. Т. Вплив децентралізації на формування місцевих бюджетів України / С. Т. Слюсар // Економічний вісник університету. - 2020. - Вип. 47. - С. 81-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecvu_2020_47_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Слюсар Світлана Тимофіївна (1989–) (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського