Наукова періодика України Лінгвістика


Патлач Г. О. 
Метонімія як засіб створення каламбуру / Г. О. Патлач // Лінгвістика. - 2013. - № 3. - С. 27-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ling_2013_3_6
Встановлено роль процесу метонімізації у створенні каламбуру. Метонімія є одним з креативних засобів збагачення мови. Вона вилучає певну ознаку, властивість з відображеної в мові дійсності на основі її суміжності з ознакою, властивістю нового позначуваного та надає йому ім'я, у значенні якого виділений цей зв'язок. При цьому метонімічні відношення утворюються із зв'язку між реальними явищами або предметами. Щоб надати метонімії комічного ефекту, адресант вибудовує суперечність, контраст, протиставлення між образом та поняттям. А для створення каламбуру необхідною умовою є використання подвійного змісту, тобто поєднання в одному контексті образу й поняття. Й розвідці подано визначення стилістичної фігури "каламбур" та описано механізм метонімічного перенесення. Розглянуто також роль різновидів метонімії (синекдохи, металепсису, антономазії) у створенні каламбуру. Комічне застосування метонімії та її різновидів допомагає читачеві зосередитись на важливих подіях, явищах, деталях.
  Повний текст PDF - 138.474 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Патлач Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Патлач Г. О. Метонімія як засіб створення каламбуру / Г. О. Патлач // Лінгвістика. - 2013. - № 3. - С. 27-32. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ling_2013_3_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського