Наукова періодика України Слово і час


Крупач М. П. 
"Великий ворог" із "маленької задротяної каплиці" (пореволюційні "бої" Євгена Маланюка за нове національне мистецтво) / М. П. Крупач // Слово і час. - 2018. - № 2. - С. 18-24. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sich_2018_2_6
У листопаді 1920 р. Армія УНР зазнала поразки в боротьбі за національну незалежність. Україну окупували російські більшовики з їх місцевими поплічниками і в культурній сфері почали проповідувати матеріалістичні, зосібна богоборчі, та інтернаціональні ідеї "пролетарського мистецтва". На противагу цьому ще у вересні 1920 р. письменник та сотник Армії УНР Є. Маланюк закликав молодь до творення "нового" національного мистецтва - потужної "зброї" в боротьбі за незалежність. Висвітлено окремі фрагменти подвижницької боротьби Маланюка, проповідуваних ним мистецько-політичних ідей, зокрема "національного ідеалізму" та "національного романтизму", які згодом формували світогляд не тільки багатьох емігрантів і галичан, але й окремих представників інтелігенції в окупованій більшовиками Україні.
  Повний текст PDF - 258.966 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Крупач М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Крупач М. П. "Великий ворог" із "маленької задротяної каплиці" (пореволюційні "бої" Євгена Маланюка за нове національне мистецтво) / М. П. Крупач // Слово і час. - 2018. - № 2. - С. 18-24. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sich_2018_2_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Крупач Микола Петрович (філологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського