Наукова періодика України Slobozhanskyi herald of science and sport


Сутула В. О. 
Щодо сучасних організаційних інновацій у системі фізичного виховання студентської молоді / В. О. Сутула, Л. С. Луценко, О. І. Булгаков, А. Х. Дейнеко, А. В. Сутула, В. В. Шутєєв // Слобожанський науково-спортивний вісник. - 2016. - № 1. - С. 99-106. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/snsv_2016_1_19
Мета роботи - вивчення ставлення студентів до існуючої у вишах України системи фізичного виховання та оцінка можливих наслідків реалізації наказу Міністерства освіти і науки України від 26 січня 2015 р. N 47 і відповідних роз'яснень і рекомендацій щодо нього, викладених у листі Міністерства освіти і науки України N 1/9-1126 від 13.03.15 р. Для досягнення поставленої мети проведено опитування студентів 1 - 4 курсів (n = 757) одного з факультетів Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. Проаналізовано медичні картки студентів, журнали обліку навчальної роботи з фізичного виховання студентів, журнали обліку роботи спортивних і оздоровчих секцій. За час навчання у вишах у переважної більшості студентів інтерес до занять фізичними вправами не знижується. 88,6 % студентів відмічають необхідність проведення у вишах занять з дисципліни "Фізичне виховання". Більшість із них (80,2 %) оберуть дисципліну "Фізичне виховання", якщо вона буде за вибором, а 71,9 % свідомі того, що для підтримки належного рівня їх фізичного здоров'я їм необхідно займатися фізичними вправами 4 - 6 год на тиждень. Зроблено висновки, що позитивний результат функціонування існуючої системи фізичного виховання студентської молоді проявляється в тому, що у переважної більшості студентів за час навчання інтерес до занять фізичними вправами не знижується. Ефективна модернізація системи фізичного виховання студентської молоді є можливою, по-перше, за рахунок використання існуючих гендерних відмінностей в інтересах до занять фізичними вправами у студентів. По-друге, за рахунок належним чином організованих занять зі студентами, віднесеними за станом здоров'я до підготовчої (10,9 %), спеціальної (19,1 %) медичної груп і груп лікувальної фізичної культури (3,4 %). У разі винесення занять із фізичного виховання студентів у розділ факультативних, виникнуть суттєві проблеми з відвідуванням студентами таких занять.
  Повний текст PDF - 303.619 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сутула В.
  • Луценко Л.
  • Булгаков О.
  • Дейнеко А.
  • Сутула А.
  • Шутєєв В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сутула В. О. Щодо сучасних організаційних інновацій у системі фізичного виховання студентської молоді / В. О. Сутула, Л. С. Луценко, О. І. Булгаков, А. Х. Дейнеко, А. В. Сутула, В. В. Шутєєв // Слобожанський науково-спортивний вісник. - 2016. - № 1. - С. 99-106. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/snsv_2016_1_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Луценко Лариса Сергіївна (фізичне виховання та спорт)
  • Булгаков Олексій Ігорович (фізичне виховання та спорт)
  • Дейнеко Альфія Хамзіївна (фізичне виховання та спорт)
  • Невелика Анастасія Василівна (1989–) (фізичне виховання та спорт)
  • Шутєєв Вячеслав Вадимович (фізичне виховання та спорт)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського