Наукова періодика України Соціологічні студії


Афанасьєва Л. 
Толерантність як соціальний маркер повсякденного буття людини / Л. Афанасьєва, М. Семікін // Соціологічні студії. - 2019. - № 2. - С. 35-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/socst_2019_2_7
Дослідження проблеми толерантності становить безсумнівний науковий інтерес у контексті повсякденного життя людини. Проведений аналіз наукового осмислення толерантності як системи життєвих цінностей і пріоритетів. Стверджено, що усвідомлення толерантності не є однозначним, оскільки кожен історично-конкретний тип суспільства передбачає свої уявлення про толерантність. З'ясовано, що складність визначення меж та критеріїв толерантності пов'язана з неможливістю повного раціонального обгрунтування цього феномену, адже доводиться апелювати до релігійних, моральних або ідеологічних норм, громадської думки, ураховувати специфіку кожного конкретного випадку. Визначено. що межі толерантності потрібно розглядати через дихотомію добра й зла, етику відповідальності. Психологічна ж специфіка толерантності може розглядатися як зміст суперечностей і момент перетворення негативу в позитив. Установлено, що в повсякденності толерантність розвивається як культура буття в складному, насиченому соціальними й індивідуальними значеннями світі цінностей та усталених переконань учасників будь-якого діалогу.
  Повний текст PDF - 903.631 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Афанасьєва Л.
  • Семікін М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Афанасьєва Л. Толерантність як соціальний маркер повсякденного буття людини / Л. Афанасьєва, М. Семікін // Соціологічні студії. - 2019. - № 2. - С. 35-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/socst_2019_2_7.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського