Наукова періодика України Вісник Національного університету "Львівська політехніка"


Рябошапко Л. 
Державна влада і свобода віросповідання у місті Львові: становлення, розвиток, дискримінація, відновлення / Л. Рябошапко, Л. Ярмол, Я. Бишкевич // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія : Юридичні науки. - 2020. - Т. 7, № 2. - С. 10-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnulpurn_2020_7_2_4
Висвітлено політичну, історико-правову, конституційну проблематику державно-церковних взаємин, значення духовних цінностей як об'єкта конституційно-правових відносин, становлення та реалізацію законодавства про свободу віросповідання у м. Львів. Підкреслено вагомість проведення Всеукраїнського православного Собору у м. Київ 15 грудня 2018 р. Рішення Собору стало правовою підставою для створення автокефальної помісної Православної Церкви. Наголошено, що тематика релігійно-правових відносин у м. Львів за різних державних режимів була предметом аналізу багатьох науковців. Значний творчий доробок внесли польські й австрійські вчені, а також радянські та українські науковці. Констатовано, що у їх працях висвітлюються загальноісторичні події у м. Львів у різні історичні періоди та надано аналіз законодавства у сфері свободи віросповідання. Розкрито діяльність різних органів державної влади на території України в аспекті забезпечення чи порушення прав громадян на свободу віросповідання у м. Львів. Мова йде про статус релігійних норм у м. Львів під час входження міста до складу Галицько-Волинського королівства, Королівства Польського (Речі Посполитої), Австрійської монархії (Австро-Угорської імперії), ЗУНР, Республіки Польща, УРСР, III Рейху, України. З широким використанням фактологічного матеріалу охарактеризовано стан реалізації релігійних прав віруючих різного віросповідання (православних, католиків, апостольців, іудеїв) у мм Львів у різні історичні періоди. Відображено діалог органів місцевого самоврядування та органів державної влади у м. Львів з інституціями громадянського суспільства. Такий діалог надає можливість врегулювати періодичні політико-правові конфлікти на релігійному грунті, а відтак - реалізувати конституційне законодавство про свободу совісті та віросповідання.
  Повний текст PDF - 359.361 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Рябошапко Л.
  • Ярмол Л.
  • Бишкевич Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Рябошапко Л. Державна влада і свобода віросповідання у місті Львові: становлення, розвиток, дискримінація, відновлення / Л. Рябошапко, Л. Ярмол, Я. Бишкевич // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія : Юридичні науки. - 2020. - Т. 7, № 2. - С. 10-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vnulpurn_2020_7_2_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Рябошапко Леонід Іванович (1963–) (юридичні науки)
  • Ярмол Лілія Володимирівна (юридичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського