Порядок запису користувачів до Бібліотеки

2. ПОРЯДОК ЗАПИСУ КОРИСТУВАЧІВ ДО БІБЛІОТЕКИ

2.1. Основним документом, який дає право користуватись читальними залами НБУВ та її філій, є постійний читацький квиток, який оформляється в секторі запису читачів та контролю відвідувань у Головному корпусі Бібліотеки (просп. 40-річчя Жовтня, 3) строком на п’ять років.

2.2. Для запису до НБУВ користувачі пред’являють паспорт (оригінал) громадянина України або дійсний паспортний документ (для іноземців та осіб без громадянства), а також документ про освіту, навчання (студентський квиток, аспірантське посвідчення), науковий ступінь.

2.3. Постійний читацький квиток – платний (оплачується готівкою або безготівково). Запис здійснюється в автоматизованому режимі, який передбачає видачу пластикового читацького квитка з фотокарткою.

2.4. У разі втрати постійного (пластикового) читацького квитка користувач повинен заявити про це в Бібліотеку (звернутись до сектору запису читачів та контролю відвідувань), відшкодувати вартість його в розмірі, що відповідає витратам на його виготовлення, і отримати дублікат постійного читацького квитка (пластикового).

2.5. Перереєстрація користувачів здійснюється один раз у п’ять років. Студенти перереєстровуються після закінчення вищого навчального закладу. Перереєстрація здійснюється при пред’явленні паспорта та попереднього читацького квитка, строк дії якого закінчився. Читач, який не пройшов перереєстрацію, не допускається до користування фондами НБУВ. При перереєстрації читач особисто заповнює нову реєстраційну картку користувача. Вартість за виготовлення пластикового читацького квитка сплачується до каси готівкою або безготівкою.

2.6. Тимчасовий читацький квиток (паперовий) – безоплатний, видається за пред’явлення паспорта (оригінал) громадянина України чи дійсного паспортного документа (для іноземців та осіб без громадянства). У корпусі №2 та відділі комплексного науково-інформаційного забезпечення наукових установ Академмістечка тимчасовий читацький квиток видається на термін від 1 до 3 місяців протягом календарного року і є дійсним для роботи з фондами в тій філії, яка його видала. Тимчасовий читацький квиток у Головному корпусі Бібліотеки видається у випадку неможливості з будь-яких причин виготовлення пластикового читацького квитка. Школярі, які займаються науковою роботою записуються до Бібліотеки на постійний (пластиковий) читацький квиток на підставі письмового клопотання навчального закладу та в присутності одного з батьків або особи, під наглядом якої перебуває дитина, при наявності їх паспортів та учнівського квитка школяра. У Головному корпусі Бібліотеки читач має право користуватися тільки одним читацьким квитком (тим, що був виданий останнім).

2.7. Разова безоплатна перепустка видається користувачам за пред’явлення паспорта або документа, що посвідчує особу, лише для ознайомлення з каталогами НБУВ чи отримання консультації й не дає права користування фондами та електронними інформаційними ресурсами.

2.8. Тимчасовий читацький квиток, разова перепустка дійсні лише за наявності паспорта чи іншого документа з фотографією, що посвідчує особу.

2.9. Для одержання постійного читацького квитка, тимчасового читацького квитка, разової перепустки до каталогу необхідно власноручно кульковою або чорнильною ручкою внести свої персональні дані до реєстраційної картки користувача.

2.10. При запису до НБУВ користувач ознайомлюється з цими Правилами та своїм підписом у реєстраційній картці підтверджує зобов’язання їх виконувати та надає дозвіл на використання персональних даних з метою ідентифікації, як користувача Бібліотеки.