Організація обслуговування користувачів у Бібліотеці

3. ОРГАНІЗАЦІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ У БІБЛІОТЕЦІ

3.1. Обслуговування користувачів здійснюється тільки за наявності дійсного читацького квитка, термін дії  якого не закінчився.

3.2. Для оперативного отримання видань із підсобних фондів читальних залів НБУВ ручкою синього або чорного кольору чи друкарським способом заповнюється замовлення встановленого зразка. Одноразово приймається не більше 10 замовлень.

3.2.1. У разі відсутності у підсобних фондах читальних залів необхідного документа користувачеві пропонується замовити його з фонду основного зберігання НБУВ. 

3.2.2. Для отримання документів з фонду основного зберігання НБУВ ручкою синього або чорного кольору оформляється бланк замовлення встановленого зразка. Кількість прийнятих замовлень від одного користувача щогодини не повинна перевищувати 10 замовлень, із них два річних комплекти журналів, з розрахунку 12 номерів на одне замовлення.

3.2.3. Максимальна кількість одночасно броньованих документів з фонду основного зберігання  становить 10 видань.  Термін користування документами з фонду основного зберігання – 15 календарних днів (термін користування виданнями може бути подовжений до 25 календарних днів від дати  замовлення за вимогою користувача). 

3.2.4. Користувачеві видається одноразово не більше 10 документів та двох річних комплектів журналів. Кількість виданих документів записується у контрольний листок
встановленого зразка. Користувач повинен перевірити правильність запису.

3.2.5. Видача документів у користування зі спеціалізованих фондів НБУВ регламентується Правилами користування відповідними читальними залами.

3.2.6. Документи зі складу колекційних зібрань, наявні у фонді основного зберігання НБУВ, видаються під заставу читацького квитка, бронюються на номері 15 календарних днів.

3.2.7. Надання в тимчасове користування документів з номерів інших читачів здійснюється протягом дня під заставу читацького квитка.

3.2.8. Документи, відсутні у фондах НБУВ та бібліотеках м. Києва, замовляються за міжміським та міжнародним міжбібліотечним абонементами. Замовлення приймаються у відділі МБА; обслуговування здійснюється за встановленим порядком. Отримані матеріали видаються для роботи лише в читальні зали.

3.2.9. Довідково-бібліографічне й бібліотечно-інформаційне обслуговування здійснюється у відділі науково-бібліографічної інформації, читальних залах, залі каталогів.

3.3. Порядок обслуговування спеціалізованими фондами НБУВ (газетним, рукописів, стародруків, історичних колекцій, музичних, образотворчих, картографічних видань, дисертацій, бібліотекознавчої літератури, міжбібліотечного абонемента, Фонду Президентів України тощо) регламентується Правилами користування відповідними читальними залами.

3.4. Організація соціокультурних заходів  (виставок, лекцій, зустрічей  тощо) здійснюється співробітниками відділу соціокультурної діяльності та відділами – організаторами заходів. 

3.4.1.Видача документів із тематичних виставок здійснюється співробітниками відділу соціокультурної діяльності та/ або відділами – організаторами виставок.

3.5. Користування електронними інформаційними ресурсами НБУВ у приміщеннях Бібліотеки здійснюється відповідно до Правил користування комп’ютерами в читальних залах.

3.6. Ксерокопіювання документів із фондів НБУВ є платним (сплачується безготівково) і здійснюється в Бібліотеці за умов дотримання вимог Закону України «Про авторське право і суміжні права» та згідно з  Переліком платних послуг НБУВ.

3.6.1. Для фотокопіювання, оцифрування,  кінозйомки не видаються документи, які потребують заходів стабілізації, реставрації та відновлення оправи. Рукописи, друковані видання до/після 1950 р., якщо вони входять до складу колекцій, дефектні, відреставровані документи, товщина корінця яких становить 4 см і більше або форматом А 3 і більше, ксерокопіюванню не підлягають.

3.6.2. Репродукування документів із фондів НБУВ з метою видавничої діяльності здійснюється лише на основі договору із заінтересованою організацією чи установою.

3.7. Проведення фото-, відео-, кінозйомок у читальних залах, приміщеннях, на території НБУВ є платним згідно з Переліком платних послуг НБУВ,  здійснюється на підставі клопотання до дирекції НБУВ та її дозволу.

3.8. Документи для копіювання (ксеро,- фотокопіювання, зокрема власними технічними засобами, кіно-, телевідеозйомки зі спеціалізованих фондів, архівних фондів, документів з фонду основного зберігання) надаються на підставі бланку-заяви встановленого зразка та є платною послугою згідно з Переліком платних послуг НБУВ.

3.8.1. Користувач у бланку-заяві письмово зазначає шифр, назву документів, необхідних йому для фотокопіювання та мету використання зображень. Відповідно до ст. 22, 23 Закону України «Про авторське право та суміжні права» дозволяється копіювання невеликих за обсягом документів; окремих уривків документів з дослідницькою та навчальною метою без права його тиражування. Допускається копіювання за умови, якщо Бібліотека має достатньо підстав вважати, що такий примірник використовуватиметься з метою освіти, навчання, власного дослідження.

3.8.2. Одночасно користувачеві для фотокопіювання власними технічними засобами видається: книг – до 10 примірників; журналів та газет – два річних комплекти. Кількість документів, виданих користувачеві для фотокопіювання упродовж дня, не обмежується. Видача документів для фотокопіювання власними технічними засобами зі спеціалізованих фондів НБУВ регламентується Правилами користування відповідними читальними залами.

3.9. Після завершення роботи з документами із фондів НБУВ, але не пізніше за 15 хв. до її закриття, користувач має повернути їх працівнику читального залу або на кафедру книговидачі з фонду основного зберігання. Повернення документів засвідчується підписом працівника та печаткою підрозділу.

3.9.1. Вхід користувачів до НБУВ, приймання замовлень, видача документів та інших матеріалів припиняється за півгодини до закриття Бібліотеки після попереджувального сигналу.

3.9.2. Залишити корпуси НБУВ необхідно не пізніше часу, зазначеного у Режимі обслуговування користувачів Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського, який затверджується генеральним директором НБУВ.

3.10. Довідки й інформація щодо режиму роботи НБУВ та її послуг надаються в корпусі по просп. Голосіївський, 3 за телефоном: +38(044) 524-81-36;  у корпусі по вул. Володимирській, 62 за телефоном: +38(044) 235-41-96, а також через вебпортал НБУВ: nbuv.gov.ua. 

3.11. Зміни Режиму обслуговування користувачів Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського затверджуються генеральним директором НБУВ, оперативно доводяться до відома користувачів шляхом повідомлень на вебпорталі НБУВ та наочно у приміщеннях її корпусів.