Повідомлення про помилку

  • Notice: Undefined offset: 46 в user_node_load() (рядок 3682 із E:\sites\nbuv.gov.ua\www\modules\user\user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object в user_node_load() (рядок 3682 із E:\sites\nbuv.gov.ua\www\modules\user\user.module).
  • Notice: Undefined offset: 46 в user_node_load() (рядок 3683 із E:\sites\nbuv.gov.ua\www\modules\user\user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object в user_node_load() (рядок 3683 із E:\sites\nbuv.gov.ua\www\modules\user\user.module).
  • Notice: Undefined offset: 46 в user_node_load() (рядок 3684 із E:\sites\nbuv.gov.ua\www\modules\user\user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object в user_node_load() (рядок 3684 із E:\sites\nbuv.gov.ua\www\modules\user\user.module).

Календар

Наукою покликаний і визнаний

Дата події: 
30-03-2023

Це засідання Вченої ради НБУВ 30 березня стало особливим – святковим. Адже воно було присвячене пошануванню академіка Національної академії наук України, радника Президії НАН України, до 2013 року генерального директора Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, а нині почесного генерального директора НБУВ Олексія Семеновича Онищенка з нагоди його 90-річного ювілею.

Перспективи міжнародної співпраці

Дата події: 
29-03-2023

29 березня Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського відвідали представники академій наук Польщі та США, які нині перебувають в Україні.

Черговий науковий доробок відділу пресознавства - науково-довідкове видання "Газети національних спільнот України 1988–2004 років у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського"

Науково-довідкове видання "Газети національних спільнот України 1988–2004 років у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського" включає 259 унікальних джерел для дослідження історії створення, складу і змісту, умов функціонування преси національних спільнот України у період 1988–2004 рр. Усі джерела представлені мовою оригіналу.

Монографія О.А. Вакульчук "Багатотиражна преса України 1917-1941 років: становлення, розвиток, контент".

У монографії завідувачки відділу пресознавства Ольги Анатоліївни Вакульчук "Багатотиражна преса України 1917-1941 років: становлення, розвиток, контент" розглядається широке коло питань, пов'язаних із процесами становлення, розвитку й функціонування багатотиражних газет, що виходили на території сучасної України впродовж 1917-1941 рр.

Новий науковий доробок відділу пресознавства - науковий каталог "Релігійні газети України 1989-2004 років у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського"

2020 року співробітниками відділу пресознавства опубліковано каталог "Релігійні газети України 1989-2004 років у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського". Каталог містить 530 назв періодичних видань. Усі газети досліджено укладачами de visu. 

Каталог складається з 530 повних бібліографічних описів газет та всіх наявних у фондах різноманітних додатків до них (399 газет і 131 додаток).

Каталог розрахований на дослідників різних гаоузей гуманітарної науки, всіх зацікавлених.

Укладачі каталогу: О.С. Залізнюк, І.М. Швець. 

Нове наукове видання відділу пресознавства "Газети України 1816-1916 років у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського"

Співробітниками відділу пресознавства опубліковано каталог "Газети України 1816-1916 років у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського". Каталог містить 616 назв періодичних видань. Усі газети досліджено укладачами de visu. 

Каталог складається з повних бібліографічних описів газет та всіх наявних у фондах різноманітних додатків до них (414 газет і 202 додатки).

Каталог розрахований на вчених, журналістів, бібліотечних працівників, а також усіх, хто цікавиться історією української преси. 

Укладачі каталогу: О.С. Залізнюк, І.М. Швець. 

Тепер зустрічаємось щодня

Дата події: 
3-04-2023

Шановні користувачі й відвідувачі!

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського має для вас  приємну новину: з 3 квітня ми  будемо зустрічатися щодня. Бібліотека з цього дня працює для читачів за таким графіком: понеділок, середа, п’ятниця з 9.30 до 15.30, а у вівторок та четвер – з 11.30 до 17.30.

Ласкаво просимо!

До уваги читачів і користувачів!

Дата події: 
31-03-2023

Відповідно до нашого розпорядку роботи в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського останній робочий день кожного місяця є санітарним днем.

Тож 31 березня бібліотека для відвідувачів не працює.

Еволюція стандартів каталогізації

Шановні колеги та користувачі!

Запрошуємо Вас взяти участь у вебінарі на тему: «Еволюція стандартів каталогізації: від 91 правила Британської бібліотеки (1841) до RDA».

Спікер – Надія  Володимирівна Стрішенець, провідний науковий співробітник Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, доктор історичних наук.

Захід відбудеться 28 березня 2023 року  о 12:00.

Ідеї геніїв минулого й сьогодні працюють на державу

Дата події: 
20-03-2023

У Національній академії наук України відбулися ХХХІІІ читання академіка В.І. Вернадського «Наука – основа незалежності, міцності та обороноздатності держави», присвячені 160-річчю від дня народження цього видатного вченого і першого Президента Академії.

Активну участь у цих читаннях узяли й науковці Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Вибір долі

Дата події: 
17-03-2023

Дев’ять десятків пройдених життєвих літ… Дев’яносто років. Саме такий неординарний і видатний ювілей відзначає сьогодні наш Патріарх – Олексій Семенович Онищенко.

Перелік його життєвих сходинок, місць навчання й роботи, наукових і творчих пошуків, організаторських здобутків і керівних посад такий вагомий і потужний, що займе не один абзац тексту. Але за 90 років він, безумовно, того вартує.

Академік Національної академії наук України, радник Президії НАН України, академік-секретар Відділення історії, філософії та права НАН України (до квітня 2015 року), генеральний директор Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (до 2013 року), а нині почесний генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, президент Асоціації бібліотек України, віце-президент Товариства «Знання» Українизаслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і технікиакадемік  Європейської академії наук, мистецтв і літературидоктор філософських наукпрофесор. Кавалер орденів «Знак Пошани», «За заслуги» ІІІ і ІІ ступенів, князя Ярослава Мудрого V-ІІІ ступенів, лауреат Золотої медалі імені В.І. Вернадського Національної академії наук України.

Дата нашого болю й спротиву

Дата події: 
15-03-2023

15 березня в конференц-холі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відбулося  відкриття фотовиставки «ДАТА». Фотовиставку, присвячену темі війни, не оминули  увагою й столичні ЗМІ. Запрошуємо відвідати нашу виставку, яка відрита до перегляду в понеділок, середу, п’ятницю з 9.15 до 15.30 за адресою: проспект Голосіївський, 3 (ст. метро «Деміївська»).

Допомагаємо воїнам на передовій

Дата події: 
16-03-2023

Прагнення бодай чимось долучитись до допомоги захисникам України властиве сьогодні кожному свідомому українцеві. От і працівники Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського – люди, яких вважають гуманітаріями, багато з яких не знають, як виглядає зброя, – уже протягом тривалого часу долучались до допомоги воїнам у той  чи інший спосіб. Зокрема співпрацювали з благодійним фондом Сергія Гулієва «Безпечний регіон».

Виклики воєнного часу змусили шукати нові форми діяльності

Дата події: 
14-03-2023

14 березня відбулося засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Запрошуємо на фотовиставку

15 березня  2023 року  в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбудеться  урочисте відкриття фотовиставки «ДАТА». Кадри відображають перші місяці російсько-української війни. Загалом експозиція налічує 118 світлин. 

Геній, котрий належить вічності

Дата події: 
12-03-2023

160 років тому народився Володимир Іванович Вернадський – природознавець, філософ, мислитель, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології.

Українська наука на шляху до Європейського та світового інформаційного простору

Дата події: 
23-02-2023

23 лютого 2023 р. відбувся тематичний науково-методичний семінар для бібліотекарів «Українська наука на шляху до Європейського та світового інформаційного простору», організований відділом науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Захід пройшов у форматі онлайнової зустрічі на платформі Zoom (модератор ‒ завідувачка відділу науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства НБУВ, кандидатка наук із соціальних комунікацій О. Л. Сокур).

Шановні користувачі!

24 лютого 2023 року (п’ятниця) у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського санітарний день. Цього дня Бібліотека для відвідувачів не працює.

Українська наука на шляху до Європейського та світового інформаційного простору

23 лютого 2023 р. об 11.00 за київським часом відбудеться тематичний семінар для бібліотекарів «Українська наука на шляху до Європейського та світового інформаційного простору» у форматі онлайнової зустрічі на платформі Zoom (модератор ‒ завідувачка відділу науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства НБУВ, кандидатка наук із соціальних комунікацій О. Л. Сокур).

«ВІЧНЕ МІСТО РИМ»

Дата події: 
20-02-2023

20   лютого   у залі картографічних видань відкрилась комплексна тематична виставка  «Вічне місто Рим».

Нові відкриття відомих імен

Дата події: 
8-02-2023

8 лютого відбулося ще одне приємне поповнення наших фондів:  відділ зарубіжної україніки Інституту книгознавства НБУВ прийняв у дар кілька унікальних видань. Їх  подарували наші друзі й шанувальники Юрій Григорович Буряк український поет, перекладач, мистецтвознавець і видавець та Марко-Роберт Стех – український канадський літературознавець і письменник, виконавчий директор Видавництва Канадського інституту українських студій (CIUS Press and CIUS Special Publications).

Людина науки у вітчизняній біографіці

Дата події: 
7-06-2023

Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського запрошує до участі в роботі ХІХ Біографічних читань, які відбудуться 7 червня 2023 року о 10.00.

До уваги читачів і користувачів!

Відповідно до нашого розпорядку роботи в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського останній робочий день кожного місяця є санітарним днем. Тож 31 січня бібліотека для відвідувачів не працює.

Українська пам’ятка, вписана до історії золотими літерами

Дата події: 
27-01-2023

У корпусі НБУВ на вулиці Володимирській відбулася презентація й урочиста передача до Бібліотеки факсимільного видання старовинної рукописної Костянтинівської Кормчої ХУІ століття.

Світ його не відпускає

Дата події: 
20-01-2023

У Національному заповіднику «Софія Київська» 20 січня відбулись  презентаційні заходи в рамках вечора культурної дипломатії "Григорій Сковорода: від Софії Київської до Близького Сходу", присвячені 300-літтю видатного українця Григорія Сковороди, до участі в підготовці яких  була долучена й НБУВ.

Єднання сили й духу українського народу

Дата події: 
22-01-2023

22 січня ми відзначаємо День Соборності України. Це свято – символ національної й територіальної цілісності нашої країни. Знаменного дня 22 січня 1919 року в Києві на Софійські площі відбулося проголошення Акту Злуки  Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Коли «допомогти» означає «врятувати»

Дата події: 
20-01-2023

Цю книгу приніс до бібліотеки особисто її упорядник. І в тому начебто немає нічого особливого, адже нам часто приносять видання у дар. Особливою цього разу стала сама книга. Бо вона може врятувати життя. У прямому сенсі цього слова.

Обговорено та затверджено плани роботи Бібліотеки

Дата події: 
16-01-2023

16 січня відбулося засідання Вченої ради НБУВ в дистанційному режимі.

Віншуємо з ювілеєм!

Дата події: 
16-01-2023

Для Надії Володимирівни Стрішенець, докторки історичних наук, старшої наукової співробітниці, провідної наукової співробітниці Інституту бібліотекознавства, сьогоднішній день – особливий. Адже Надія Володимирівна відзначає нині свій ювілей.

«І розіллється знов медами!..»

Дата події: 
10-01-2023

10 січня  Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського вручив у дар два упакування (16 примірників)  «І розіллється знов медами!..» онук Максима Тадейовича – заслужений журналіст України Максим Георгійович Рильський. Це збірка вибраного з прози, публіцистики й есеїстики, частина великої спадщини світоча нашої культури.

Шановні читачі, користувачі, відвідувачі!

Дата події: 
4-01-2023

Інформуємо, що у новому 2023 році Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського продовжує працювати за таким графіком: понеділок, середа, п’ятниця з 9.30 до 15.30. Вівторок, четвер – дистанційний режим. Субота, неділя – вихідні. Останній робочий день місяця – санітарний день.

Запрошуємо до співпраці!

Дата події: 
3-01-2023 до 1-06-2023

Приступаючи до підготовки тематичного ювілейного збірника, присвяченого 150-річчю від часу заснування Наукового товариства імені Шевченка (НТШ) – установи, якій належить особливо значима роль у розвитку  вітчизняної науки й культури, згуртуванні української інтелектуальної еліти, редакційна колегія «Української біографістики» запрошує до співпраці вчених України й зарубіжжя, які працюють у міждисциплінарному просторі, представленому синтезом біографічних, просопографічних, історичних і культурологічних студій, дотичних до діяльності НТШ.

Нас вітають колеги і друзі

Дата події: 
31-12-2022

З нагоди чудових свят – Нового року та Різдва Христового!

З Новим роком та різдвяними святами!

Дата події: 
31-12-2022

Шановні наші друзі – колеги-бібліотекарі, науковці й дослідники, читачі, користувачі, відвідувачі, усі шанувальники слова і знань! Прийміть щирі й сердечні вітання з нагоди чудових свят – Нового року та Різдва Христового!

Досвід поневолення очима діаспори: 100 років з дня входження до СРСР

Дата події: 
26-12-2022 до 26-01-2023

Відділ зарубіжної україніки запрошує всіх бажаючих відвідати книжкову виставку, що нагадає відвідувачам події столітньої давнини – примусове приєднання України російською федерацією та його наслідки. Виставка експонується у читальній залі відділу.

Шановні наші читачі, користувачі, відвідувачі!

Нагадуємо вам, що останній робочий день місяця в НБУВ є санітарним днем. Відтак 30 грудня, у п’ятницю, Бібліотека для відвідувачів не працює.

XV Грінченківські читання «Біографічний наратив: текст і дискурс»

Дата події: 
9-12-2022

Науковці Інституту біографічних досліджень НБУВ разом  з Київським університетом імені Бориса Грінченка стали співорганізаторами XV Грінченківських читань «Біографічний наратив: текст і дискурс», що пройшли 9 грудня 2022 року в онлайн-форматі, а також активними їх учасниками.

Хранителі пам`яток минулого

Дата події: 
24-12-2022

Вітаємо з Днем працівників архівних установ України!

«Бібліотечна наука, освіта і практика в умовах цифровізації комунікацій»

Дата події: 
21-12-2022

Під такою назвою 21 грудня 2022 року в онлайн-режимі на платформі Google Meet відбулися Восьмі бібліотекознавчі студії, присвячені пам’яті професора Михайла Семеновича Слободяника.

Видатний зоолог з тавром «ворога народу»

Дата події: 
21-12-2022

Інститут архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського презентує електронну виставку архівних документів з нагоди 95-річчя від дня народження Миколи Миколайовича Щербака (31.10.1927 – 27.01.1998) – члена-кореспондента НАН України за спеціальністю «зоологія хребетних» (1992).

Енциклопедія Сучасної України – на чільному місці «Української книжкової полиці» Національної бібліотеки Франції

Дата події: 
12-12-2022

12 грудня 2022 року в Парижі перша леді України Олена Зеленська в рамках свого офіційного візиту до Франції  презентувала в Національній бібліотеці Франції (НБФ) 24 томи «Енциклопедії Сучасної України», переданої Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського.

Розширюємо обрії відкритості науки

Дата події: 
13-12-2022

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського стала одним з виконавців плану щодо відкритої науки в Національній академії наук України.

Вчена рада підсумувала виконання науково-дослідних робіт

Дата події: 
8-12-2022

8 грудня у дистанційному режимі відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Пам’яті колеги

Дата події: 
4-12-2022

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського з глибокою скорботою повідомляє, що пішов за вічну межу наш колега – колишній  завідувач відділу Фонду ООН Служби інформаційно-аналітичного забезпечення НБУВ Борис  Петрович Якушко.

Електронна колекція «СКОВОРОДІАНА : Сковорода Григорій Савич (1722–1794)» – до 300-річчя з дня народження

Дата події: 
3-12-2022

Пропонуємо до вашої уваги до 300-річного ювілею Сковороди Григорія Савича – філософа, богослова, педагога – персональну електронну колекцію.

Колекцію складають електронні документи е-бібліотеки "Україніка", пов'язані з життям і діяльністю найяскравішої постаті української культури 18 століття.

ДОСЛІДЖЕННЯ СПАДЩИНИ, БІБЛІОГРАФІЯ, ПРАЦІ, ЛІТЕРАТУРА, ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ, МЕМОРІАЛЬНА КАРТА

 

Пам`яті картографа, науковця й колеги

Дата події: 
1-12-2022

Нещодавно в секторі картографічних видань відділу комплексного бібліотечного обслуговування НБУВ відкрилася виставка, присвячена колишній співробітниці зали картографії, засновниці громадського руху «Почайна» Тетяні Іванівні Шовкопляс, яка передчасно відійшла у вічність. Виставку присвячено 75-річчю від дня її народження.

Бібліотека в системі соціальних комунікацій

Дата події: 
24-11-2022

24 листопада відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Воно проходило в режимі онлайнового спілкування.

До уваги читачів і користувачів!

Нагадуємо, що відповідно до режиму роботи Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського останній робочий день кожного місяця є санітарним. Тож 30 листопада (середа) бібліотека для відвідувачів не працює.

Зустрічала посмішкою, допомагала ділом

Дата події: 
22-11-2022

Нещодавно виповнилося 85 років Світлані Федорівні Лахтуровій – корифеєві бібліотечної справи Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Гідність, зміцнена свободою

Дата події: 
21-11-2022

З Днем Гідності та Свободи, дорогі українці! Перемоги й миру нам!

Мир і сталий розвиток – засадничі потреби людства

Дата події: 
10-11-2022

Щорічно 10 листопада за рішенням Генеральної асамблеї ООН і під егідою ЮНЕСКО (Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки та культури)  відзначається Всесвітній день науки в інтересах миру та розвитку.

Душа тисячоліть знайшла себе у слові

Дата події: 
9-11-2022

Щороку 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. Свято започатковане в 1997 році указом Президента України «Про День української писемності та мови».

Богдан Лепкий: Текст як Брама Вічності (до 150-річчя з дня народження письменника)

Дата події: 
8-11-2022

Сьогодні, під час війни Росії з Україною 2022 року за цивілізаційні цінності людства, є великий запит на пояснення, хто ми, звідки ми й куди йдемо. Знайомство з книгами Богдана Лепкого і його текстами в рік війни і під час підготовки до його ювілею стало відкриттям колосального материка української історії, дивовижного світу нашої старовини, збереженого  в його книжковій спадщині.

Актуалізація цифрових ресурсів в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення

Дата події: 
28-10-2022

28 жовтня у дистанційному режимі відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Шановні читачі, відвідувачі й користувачі!

Звертаємо вашу увагу, що 17 жовтня, в понеділок, з технічних причин та задля дотримання безпеки Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського для відвідувачів не працює.

Свято нескорених

Дата події: 
14-10-2022

 14 жовтня – День захисників і захисниць України, свято Покрови та День українського козацтва 

Духовні скарби – безцінні. Їх захист і збереження - вартісні

Дата події: 
13-10-2022

Серед об’єктів, які потрапили під ударну хвилю та зазнали часткових руйнувань  внаслідок влучання ворожих ракет у середмісті Києва 10 жовтня, опинилась і наша Бібліотека, її приміщення на вулиці Володимирській, 62.

Роль інституту президентства у кризові часи

Дата події: 
4-10-2022

4 жовтня 2022 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» з ініціативи Фонду президентів України було проведено круглий стіл «Роль інституту президентства у кризові часи: український та зарубіжний досвід».

Дослідники української діаспори

Дата події: 
5-10-2022

5 жовтня 2022 року відділ зарубіжної україніки в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» провів круглий стіл «Дослідники української діаспори».

Музична культура і музичні фонди бібліотек та архівів в умовах сьогодення

Дата події: 
5-10-2022

5 жовтня 2022 року в приміщенні читальної зали відділу музичних фондів Інституту книгознавства відбулося pасідання секції № 6 «Музична культура і музичні фонди бібліотек та архівів в умовах сьогодення» у рамках щорічної Міжнародної наукової конференції Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг».

Електронні ресурси бібліотек як складова інформаційної основи сучасного національного розвитку

Дата події: 
5-10-2022

5 жовтня 2022 року в рамках роботи Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» відбулось онлайн засідання секції 3 «Електронні ресурси бібліотек як складова інформаційної основи сучасного національного розвитку».

Сучасна біографіка та біобібліографія: нові форми і методи дослідницької та інформаційної роботи, інтеграції та поширення біографічних знань

Дата події: 
6-10-2022

6 жовтня 2022 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» Інститут біографічних досліджень провів онлайн-засідання тематичної секції «Сучасна біографіка та біобібліографія: нові форми і методи дослідницької та інформаційної роботи, інтеграції та поширення біографічних знань».

Шановні відвідувачі, користувачі, колеги!

Повідомляємо, що 12 жовтня 2022 року  Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського з технічних причин не працює.

Цифрові бібліотечні технології організації знань

Дата події: 
6-10-2022

6 жовтня 2022 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» Інститут інформаційних технологій НБУВ провів тематичну секцію «Цифрові бібліотечні технології організації знань».

100-річний шлях українського книгознавства

Дата події: 
5-10-2022

5 жовтня 2022 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» у приміщенні відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ відбулось засідання 4 секції «Трансформація українського книгознавства: до 100-річчя Українського наукового інституту книгознавства».

Актуальні проблеми збереження бібліотечних фондів, що становлять культурне надбання України

Дата події: 
4-10-2022

4 жовтня 2022 року в приміщенні Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського у рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» відбувся семінар «Актуальні проблеми збереження бібліотечних фондів, що становлять культурне надбання України».

«Архівна та рукописна наукова спадщина: традиції та перспективи формування, дослідження, цифровізаційні виклики»

Дата події: 
5-10-2022

5 жовтня 2022 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» відбулося засідання 5 секції «Архівна та рукописна наукова спадщина: традиції та перспективи формування, дослідження, цифровізаційні виклики».

Запрошуємо до співпраці!

Редакційна колегія збірника «Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського» продовжує роботу з підготовки чергового випуску видання. Збірник включено до Реєстру наукових фахових видань України як видання категорії «Б» у галузі історичних наук та соціальних комунікацій зі спеціальностей 029 – Інформаційна, бібліотечна та архівна справа і 032 – Історія та археологія.

Збереження і вивчення єврейської друкованої спадщини України

Дата події: 
4-10-2022

4 жовтня 2022 року відділ фонду юдаїки Інституту рукопису НБУВ провів семінар «Збереження і вивчення єврейської друкованої спадщини України». Захід відбувся в дистанційному онлайн-форматі на платформі Zoom.

Бібліотечно-інформаційний комплекс: сучасні пріоритети організації та управління

Дата події: 
4-10-2022

4 жовтня 2022 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» відбулося засідання секції «Бібліотечно-інформаційний комплекс: сучасні пріоритети організації та управління».  Воно пройшло у змішаному форматі – частина учасників були присутні в залі засідань вченої ради, інші долучались онлайн на платформі Zoom.

Час відповідальних рішень і трансформацій

Дата події: 
4-10-2022

У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відкрилась Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг».

УКРАЇНСЬКІ БІБЛІОТЕКИ НА ІНФОРМАЦІЙНОМУ ФРОНТІ

Дата події: 
29-09-2022

29 вересня 2022 року відбувся тематичний семінар для бібліотекарів «Бібліотека та російсько-українські інформаційні війни», організований відділом науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Вартові духовних скарбів

Дата події: 
30-09-2022

Вітаємо зі Всеукраїнським днем бібліотек.

Презентація до ювілею вченого

Дата події: 
28-09-2022

Інститут архівознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського презентує електронну виставку архівних документів «До 90-річчя Георгія Гдалевича Гнесіна (06.04.1936 – 26.10.2016) – матеріалознавця, члена-кореспондента НАН України».

Виміри сучасної української біографіки

Дата події: 
23-09-2022

Відбулась VІІ Всеукраїнська наукова конференція «Історико-біографічні дослідження в сучасній Україні: теоретико-методологічні, джерелознавчі та дидактичні аспекти».

До уваги читачів і користувачів!

Нагадуємо, що відповідно до режиму роботи Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського останній робочий день кожного місяця є санітарним днем. Тож 30 вересня бібліотека для відвідувачів не працює.

Бібліотека та російсько-українські інформаційні війни

29 вересня 2022 року об 11 годині відбудеться тематичний семінар для бібліотекарів «Бібліотека та російсько-українські інформаційні війни» у форматі онлайнової зустрічі на платформі Zoom. Організаторами заходу є Інститут бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Захистити духовні надбання під час криз

Дата події: 
7-09-2022 до 9-09-2022

У Відні в Австрійській національній бібліотеці (Österreichische Nationalbibliothek, Bildarchiv und Grafiksammlung) 7–9 вересня цього року відбулася Літня школа безпеки колекцій Консорціуму європейських дослідницьких бібліотек (Collection Security Summer School 2022 Consortium of European Research Libraries). І наші колеги долучилися до навчання.

Визначено нові завдання Бібліотеки

Дата події: 
8-09-2022

Чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені Вернадського відбулося 8 вересня. У зв'язку з продовженням на всій території України  воєнного стану воно проходило в дистанційному режимі.

Від перших літер – до цифрового рівня

Вітаємо з Міжнародним днем грамотності! Бажаємо науковцям і дослідникам, усім працівникам Бібліотеки, нашим читачам і користувачам завжди почуватися освіченими людьми й не втомлюватись удосконалювати грамотність у різних сферах нашого життя!

Шановні читачі, користувачі, друзі!

Дата події: 
12-09-2022

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського рада повідомити, що з 12 вересня ми відкриваємось для відвідувачів.

Працюємо за таким графіком: понеділок, середа, п’ятниця з 9.30 до 15.30. Вівторок, четвер – дистанційно.

Електронна виставка архівних документів до 80-річчя Олександра Івановича Степанця – математика, члена-кореспондента НАН України

Дата події: 
1-09-2022

У  травні 2022 року виповнилося 80 років від дня народження вченого в галузі математики, члена-кореспондента НАН України Олександра Івановича Степанця (24.05.1942 – 13.10.2007). З цієї нагоди в Інституті архівознавства НБУВ підготовлено електронну виставку.

Свобода, якої ми ніколи не віддамо

Дата події: 
24-08-2022

 З Днем Незалежності нас, громадяни гідної країни! Слава Україні!

Синій і жовтий – кольори сили й надії

Дата події: 
23-08-2022

Шановні друзі! Щиро вітаємо вас із Днем Державного Прапора України! Бажаємо стійкості усім у вирішальних битвах зі злом на фронті і в тилу! Віри в наше майбутнє, визначене в символах державності, і – Перемоги!

Українські бібліотекарі запрошуються до участі в міжнародному симпозіумі

15-16 вересня 2022 року в Любеку (Федеративна Республіка Німеччини) відбудеться симпозіум Bibliotheca Baltica «Бібліотеки та демократичні суспільства в епоху цифрових технологій». Сподіваємось, що  наші колеги скористаються нагодою взяти участь у такому важливому заході.

Дистанційні бібліотечні послуги в умовах воєнного стану – важлива складова сучасного обслуговування користувачів

Дата події: 
18-08-2022

18 серпня 2022 року відбувся тематичний семінар для бібліотекарів «Дистанційні бібліотечні послуги в умовах воєнного стану», організований відділом науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Візит Президента Польської академії наук Єжи Душинського до Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського

Дата події: 
12-07-2022

12 липня 2022 р. Національну бібліотеку України імені В. І. Вернадського відвідав Президент Польської академії наук Єжи Душинський. Президента супроводжували віце-президент НАН України, голова секції суспільних і гуманітарних наук НАН України академік С. І. Пирожков, начальник відділу міжнародних зв`язків НАН України А. С. Мирончук. Він ознайомився з історією Бібліотеки, рукописною та книжковою спадщиною України, що зберігається в її фондах.

Електронні інформаційні технології – фактор зрілості суспільства та його інформаційної безпеки

Дата події: 
8-07-2022

8 липня  відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, яке у зв’язку  з продовженням на всій території України воєнного стану проходило у режимі віддаленого доступу.

«Європейська Україна. Доба Мазепи»

Дата події: 
28-06-2022

Відкриття виставки «Європейська Україна. Доба Мазепи», що відбулося 28 червня у Скарбниці Національного музею історії України, її організатори готували й приурочили до Дня Конституції нашої держави. Одним із співорганізаторів події стала також Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського. Виставка триватиме 13 днів у приміщенні Скарбниці Національного музею історії України.

Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг»

Дата події: 
4-10-2022 до 6-10-2022

Шановні колеги!  Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського запрошує Вас взяти участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг», м. Київ, 4–6 жовтня 2022 р.

Метою науково-комунікативного заходу є об’єднання зусиль науковців і практиків у розв’язанні актуальних питань щодо розвитку бібліотечно-інформаційного потенціалу в сучасних умовах, виокремлення найгостріших проблем у бібліотечній сфері та визначення шляхів їх подолання, оприлюднення результатів актуальних наукових пошуків, розробка рекомендацій і пропозицій щодо вдосконалення діяльності сучасних бібліотек.

До участі в роботі конференції запрошуються науковці та спеціалісти бібліотек, архівів, музеїв, видавництв, інформаційних підрозділів установ і громадських організацій, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, аспіранти.

Конституція - дороговказ свободи і справедливості

Дата події: 
28-06-2022

Шановні друзі! Щиро вітаємо  всіх читачів, користувачів, колег з Днем Конституції України! Бажаємо нових досягнень на ниві збереження й осмислення історичної спадщини, пов’язаної з розвитком конституційно-законодавчих процесів! Міцного здоров’я, добробуту й затишку у ваших оселях, впевненості, сили, усвідомлення захищеності своїх прав, усього того, що дають нам Конституція і високе звання громадянина України!

Загальнонаціональна хвилина мовчання

Дата події: 
27-06-2022 до 31-05-2023

Щодня о 9.00 вся країна завмирає у скорботній хвилині мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Вклоняймося їм, згадуємо! Світла і вічна пам’ять!

Генеральний директор НБУВ виступила на Конференції європейських національних бібліотек

Дата події: 
21-06-2022

Щороку члени CENL збираються на спеціальну конференцію для обговорення проектів, ініціатив та тем, що становлять спільний інтерес, прагнучи сформувати сильне співтовариство, підтримуючи одне одного шляхом обміну навичками та знаннями. 

Нинішній рік для Європи позначений війною – незаконним збройним вторгненням Росії на територію суверенної європейської держави України. У березні на сайті CENL з’явилась рубрика “Stand with Ukraine”, а також заява:  “Національні бібліотеки Європи об'єднуються на підтримку свого члена Любові Андріївни Дубровіної, співробітників Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського та всіх українських колег. CENL зараз концентрується на обміні й сприянні конкретним пропозиціям допомоги українським колегам, а також на збереженні української культурної спадщини у фізичній та цифровій формі.

Загальні збори Відділення історії, філософії та права НАНУ в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського

Дата події: 
14-06-2022

14 червня 2022 року в червоній залі НБУВ відбулися загальні збори Відділення історії, філософії та права Національної академії наук України. На них обговорено питання про підсумки наукової діяльності установ Відділення в 2021 році та перспективи розвитку фундаментальних і прикладних досліджень у галузі соціогуманітарних наук.

Залучаємо електронний інструментарій

Шановні колеги, а також усі наші користувачі! 

Інститут бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського запрошує  вас на онлайн-семінар ''Електронні інструменти в підготовці наукових публікацій". Його організатор і доповідач – провідний науковий співробітник інституту Т. Ю. Гранчак.

Сучасні моделі біографічних реконструкцій: Вісімнадцяті Біографічні читання

Дата події: 
9-06-2022

9 червня 2022 року відбулися організовані Інститутом біографічних досліджень НБУВ XVIIІ Біографічні читання, присвячені пам’яті засновника та першого директора Інституту біографічних досліджень, доктора історичних наук, професора Віталія Сергійовича Чишка (1951–2003). 

Розвивати бібліотечний сервіс для підтримки наукових досліджень

Дата події: 
7-06-2022

7 червня  відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. У зв’язку  із продовженням на всій території України воєнного стану воно проходило в дистанційному режимі.

Доступ до міжнародного порталу знань Research4Life

Дата події: 
7-06-2022 до 31-12-2022

З 7 червня до 31 грудня 2022 року Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського надає безкоштовний доступ до порталу знань Research4Life.

Вишуканість, наповнена знаннями

Дата події: 
3-06-2022

Нещодавно у Музеї Королівського замку у Варшаві (Резиденція королів у Польщі) відбулась урочиста презентація Каталогу  «Пишність і знання. Королівська бібліотека Станіслава Августа» й відкриття виставки «Полонія, Литва та Україна». Ця виставка  готувалася спільно колективами Варшавського Королівського замку та Національної  бібліотеки України імені В.І. Вернадського протягом кількох років.

Шановні читачі, користувачі, колеги, друзі!

Дата події: 
30-05-2022

Повідомляємо вам, що з 1 червня 2022 року Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського поновлює свою роботу для читачів у дистанційному режимі.

На основі партнерських стосунків

Дата події: 
25-05-2022

Партнерські стосунки пов’язують Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського з Інститутом історії та міжнародних відносин Університету імені Казимира Великого в місті Бидгощ. Нещодавно відбулася шоста конференція циклу «Творення місцевої, регіональної та континентальної ідентичності в минулому та сьогоденні». Одним із трьох спікерів на пленарному засіданні з доповіддю «Сучасна українська біографічна книга для дітей і юнацтва: від глорифікації до глокалізації» виступила старша наукова співробітниця Інституту біографічних досліджень НБУВ кандидат історичних наук Наталя Петрівна Марченко.

Корпоративний поштовий сервер НБУВ вже працює

Дата події: 
24-05-2022 до 31-08-2022

Шановні читачі та співробітники Бібліотеки.

Корпоративний поштовий сервер НБУВ вже працює, можете використовувати його сервіси для ділового листування та бібліотечних послуг.

Адміністрація НБУВ.

Вітаємо з Днем слов'янської писемності і культури, рівноапостольних Кирила і Мефодія!

Дата події: 
24-05-2022

24 травня світ відзначає День слов'янської писемності і культури. Це свято, яке ознаменовує входження наших предків до загалу, що користується власною писемністю, і таким чином дістає змогу долучитися до загальносвітової культури.

Наука – рушій прогресу

Дата події: 
21-05-2022

Шановні колеги! У день професійного свята українських науковців бажаємо вам нових досягнень у вашій діяльності, зміцненні наукових зв’язків, примноженні зусиль у ствердженні патріотизму, єдності українського народу, його згуртованості! Здоров’я вам, добра та миру!

Одягніть вишиванку! Підтримайте бойовий дух українських воїнів!

Дата події: 
19-05-2022

19 травня – особлива дата, яка хоч і не прив’язана до конкретного державного або церковного свята, та не менш дорога українським патріотам. День української вишиванки покликаний не тільки зберегти наш генетичний код, а й передати його наступним поколінням.

16 травня – Всесвітній День біографа

Дата події: 
16-05-2022

Колектив Інституту біографічних досліджень палко й сердечно вітає творче співтовариство – науковців, літераторів, журналістів, аматорів біографічних і краєзнавчих розвідок, фахівців бібліотечно-інформаційної сфери, усіх причетних до справи біографічних студій, інтеграції біографічної інформації та поширення біографічних знань з Днем біографа – Biographer's Day!

Нові здобутки Інституту біографічних досліджень

Дата події: 
16-05-2022

Час, що пройшов від минулорічного святкування Дня біографа, позначився виходом у світ низки ґрунтовних біографічних праць і документальних видань. Напередодні професійного свята Інститут біографічних досліджень представляє свої новітні напрацювання.

Господар світу, осяяного красою

Дата події: 
7-05-2022

Є люди, над якими абсолютно не владний час. Бо хто скаже, що у нашого стрункого, енергійного й по-юнацьки захопленого книгами та мистецькими дослідженнями Гліба Миколайовича Юхимця нині такий поважний, та  ще й подвійний, ювілей? Він відзначає 80 років від дня народження і 30-ліття своєї роботи завідувачем відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства  Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

«Поети української діаспори: Борис Олександрів (цикл: «Художня література українських діаспор»)

Дата події: 
28-04-2022

Фонди відділу зарубіжної україніки Інституту книгознавства НБУВ дають можливість відтворити сторінки життя і діяльності Бориса Олександрова-Грибінського – неординарної особистості.

Презентація оцифрованого зібрання Шевченкіани, яке має Британська бібліотека

Дата події: 
22-04-2022

22 квітня 2022 року  в рамках заходів з підвищення кваліфікації   відбулася лекція «Оцифроване зібрання Шевченкіани у Британській бібліотеці», підготовлена провідним науковим співробітником Інституту бібліотекознавства НБУВ, доктором історичних наук Н. В. Стрішенець.

Людина справи й високої відповідальності

Колектив Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського з глибоким сумом сповіщає про смерть своєї колишньої співробітниці Людмили Георгіївни Охріменко.

Писанки – символ Великодня

Дата події: 
26-04-2022

Великдень – одне з найповажніших і найулюбленіших свят християнського люду. З надзвичайною ретельністю йде підготовка до нього і в українських церквах, і в сім`ях діаспори Канади. Писанка є неодмінним символом великого свята, дзеркалом багатства української народної творчості.

Світлих Великодніх свят, друзі!

Дата події: 
24-04-2022

Нехай наблизять вони нашу Перемогу.

50 років служіння Україні, Національній бібліотеці, книзі Дегтяренко Лариса Олександрівна (02.12.1946–22.04.2022)

Дата події: 
22-04-2022

22 квітня 2022 року на 76-му році життя відійшла у вічність Лариса Олександрівна Дегтяренко – завідувачка відділу зарубіжної україніки Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (НБУВ) у 1991– 2015 роках.

Шановні науковці, дослідники, користувачі!

Інститут бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського запрошує  на онлайн-лекцію  "Оцифроване зібрання Шевченкіани у фондах Британської бібліотеки", яку підготувала провідний науковий співробітник інституту Н. В. Стрішенець. 

Захід відбудеться 22 квітня 2022 року о 14.00.

Національна бібліотека Франції засвідчує свою солідарність з Україною та її народом

Уже багато хто з друзів і колег НБУВ з інших країн висловив свою підтримку Україні, її громадянам і своїм побратимам по праці у важкі дні наших випробувань війною. Цього разу хочемо розповісти про Національну бібліотеку Франції (BnF).

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського щиро дякує Національній бібліотеці Франції за таку потужну підтримку! Завдяки цьому французьке суспільство ще більше пізнає Україну, а ми відчуваємо надійне плече колег і друзів.

Віддалений доступ під час війни до міжнародних баз даних наукової інформації для українських вчених

Дата події: 
1-04-2022 до 31-12-2022

В умовах війни багато українських науковців позбавлені доступу до робочих місць та інструментів проведення досліджень. Міжнародна наукова спільнота рішуче засуджує російську військову агресію та надає українським дослідникам можливості віддаленого користування передплаченими базами даних наукової інформації, а також відкриває вільний доступ до нових інформаційних ресурсів.

Редакційна колегія збірника «Українська біографістика» продовжує роботу з підготовки чергового випуску видання

Дата події: 
1-04-2022 до 30-06-2022

До уваги науковців! Редакційна колегія збірника "Українська біографістика" продовжує роботу з підготовки чергового випуску видання, актуалізувавши його тематику, й запрошує вас надсилати свої статті. Збірник включено до Реєстру наукових фахових видань України як видання категорії «Б» у галузі історичних наук та соціальних комунікацій зі спеціальностей 029 – Інформаційна, бібліотечна та архівна справа і 032 – Історія та археологія.

Заява академіка НАН України Олексія Семеновича Онищенка щодо протесту проти воєнної агресії з боку Російського Федерації

Дата події: 
28-03-2022

Заява

Засідання Вченої ради: Максимально мобілізувати свої можливості

Дата події: 
24-03-2022

Навіть у складних умовах війни люди, основним видом роботи яких є розумова праця, процеси дослідження і вивчення, не можуть дозволити собі бездіяльність.  24 березня у дистанційному режимі відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Пропозиції й рекомендації щодо наукової діяльності Бібліотеки в умовах воєнного стану доповіла генеральний директор НБУВ Л.А. Дубровіна. Вона, зокрема, повідомила, що керівництво Національної академії наук України закликало в цей винятково складний для країни та її науки час докласти всіх зусиль для продовження виконання наукових досліджень в Україні. При цьому рекомендовано, зокрема, за необхідності використовувати можливості переміщення до більш безпечних західних регіонів України та виконання робіт у дистанційному режимі або з використанням наукової інфраструктури установ НАН України, розташованих у Львові, Ужгороді та Чернівцях. Керівництво НБУВ, зазначила генеральний директор, очікує від наших учених і дослідників також інших можливих пропозицій щодо наукової діяльності Бібліотеки в умовах воєнного часу.

Інформаційно-аналітичний ресурс «БІЖЕНЦІ ТА ВИМУШЕНО ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ | REFUGEES AND INTERNALLY DISPLACED PERSONS»

Дата події: 
24-03-2022 до 31-12-2022

Національна юридична бібліотека України у співпраці з Інститутом інформаційних технологій Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського започаткували роботу інформаційно-аналітичного ресурсу «БІЖЕНЦІ ТА ВИМУШЕНО ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ | REFUGEES AND INTERNALLY DISPLACED PERSONS» nbuv.gov.ua/nowar.

Проєкт містить структуровану базу даних, що відображає національні та міжнародні напрацювання у сфері захисту прав вимушених переселенців, їх інтеграції у нові приймаючі громади, використання соціального потенціалу внутрішньо переміщених осіб, широке залучення ВПО до розвитку територіальних громад.

Ресурс розрахований на внутрішньо переміщених осіб, фахівців державних та регіональних органів управління, місцевого самоврядування, представників територіальних громад, громадських організацій, бібліотечних установ, науковців, освітян, а також усіх зацікавлених у розв'язанні проблем ВПО.

Щиро вітаємо патріарха нашої справи й колегу

Дата події: 
17-03-2022

Сьогодні свій поважний день народження відзначає особлива людина – український науковець і громадський діяч, наш багаторічний генеральний (а нині почесний) директор Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, академік Національної академії наук України, радник Президії НАНУ, професор, доктор філософських наук Олексій Семенович Онищенко.

SLA (Special Libraries Association) засуджує вторгнення Росії в Україну – засуджує «безсоромний і жорстокий напад» на невинних людей

Дата події: 
9-03-2022

Асоціація спеціальних бібліотек, МакЛін, Вірджинія, США, 9 березня 2022 р. — Всесвітня спільнота фахівців з питань інформації Асоціації спеціальних бібліотек засуджує військовий напад Росії на Україну та закликає уряд у Москві вивести свої війська й припинити свою нічим не спровоковану атаку, яка триває вже третій тиждень.

«Як і ви, я спостерігала за вторгненням Росії в Україну з глибоким потрясінням і тривогою», — написала президент SLA Катрін Лаваллі-Велч у зверненні до членів SLA. – Жахливо спостерігати безсоромний і жорстокий напад на демократію та вбивства невинних людей.

«Земля, яку сходив Тарас…» (9 березня – день народження Т.Г. Шевченка)

Дата події: 
9-03-2022

Березень для нас завжди позначений Шевченковими днями. Сьогодні відзначаємо день народження нашого генія і велета духу – Тараса Шевченка.

Виявилось – він відчував і знав краще за нас. Як не подивуватись пророчості слів з поеми «Невольник»: «А москалі і світ божий в путо закували»? Сьогодні ми відбиваємо напади російської армії на нашій землі.

Нині, у тяжкі дні війни в Україні – ми чуємо, наш Кобзарю! Ми вистоїмо. І переможемо

Науковці Польщі, Литви та всього світу разом з Україною

Дата події: 
26-03-2022

Понад 2 500 науковців із багатьох країн світу разом із партнерами Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського Ягеллонським університетом, Краків, Польща (Uniwersytet Jagielloński, Kraków, Polska) та Литовським інститутом культурних досліджень, Вільнюс, Литва (Lietuvos kultūros tyrimų institutas, Vilnius, Litwa) висловили одностайну підтримку України, підписавши декларацію.

ВЕСЬ КУЛЬТУРНИЙ СВІТ ВИСЛОВЛЮЄ ПІДТРИМКУ УКРАЇНІ В ЧАСИ ВАЖКИХ ВИПРОБУВАНЬ

Дата події: 
24-02-2022 до 31-03-2022

Весь культурний світ шокований подіями в Україні спричиненими нічим необґрунтованою агресією з боку РФ. Свою підтримку українському народу та захоплення мужністю та згуртованістю, високою моральною силою українців висловлюють провідні культурні установи світу.

ПУБЛІЧНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО СВІТОВОГО СУСПІЛЬСТВА БІБЛІОТЕК З НАГОДИ ІНІЦІАТИВ СОЛІДАРНОСТІ З НАРОДОМ УКРАЇНИ

Світ підтримує українських учених в умовах війни фінансово та грантами

Дата події: 
20-03-2022 до 31-12-2022

Наукові організації багатьох країн світу надають українським ученим в умовах війни фінансову та грантову підтримку.

Леся Українка: післямова до ювілею. "Що дасть нам силу"

Дата події: 
25-02-2022

Леся Українка – надзвичайно потужна й знакова постать в історії української духовної культури. Її творча спадщина стала підґрунтям найважливіших історіософських засад української націєтворчої ідеї.

До уваги читачів НБУВ!

Дата події: 
24-02-2022 до 31-03-2022

До уваги читачів НБУВ!

У зв'язку із запровадженням по всій території України воєнного стану бібліотека для читачів не працює.

Адміністрація НБУВ

До уваги відвідувачів і користувачів!

28 лютого 2022 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського – санітарний день. Тож нагадуємо, що  для відвідувачів ми зачинені.

Постать для епохи

Дата події: 
22-02-2022

 

На 91-му році життя завершив свій земний шлях Іван Михайлович Дзюба… Згасла свічка символу патріотизму і справедливості…

Стартував унікальний українсько-кіпрський проєкт

Дата події: 
17-02-2022

Підписано Меморандум про співпрацю між Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського та Кіпрським інститутом.

Азербайджанські твори для українських читачів

Дата події: 
17-02-2022

Нещодавно в Києві відбулась презентація художнього альбому «Reading Nizami Ganjavi» («Читання Нізамі Ґянджеві»), що був виданий міжнародною організацією тюркської культури ТЮРКСОЙ (Анкара). Посол Азербайджану Ельміра Ахундова на знак поваги й дружби передала в дар бібліотеці кілька нових видань азербайджанських авторів, перекладених українськими літераторами.

Жіноче обличчя науки

Дата події: 
11-02-2022

  11 лютого за рішенням ООН, починаючи з 2016 року, відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Дорогі українки, які присвятили себе науці! Цього особливого для вас дня ми бажаємо усім жінкам-науковицям невичерпної творчої енергії, наснаги й натхнення для нових відкриттів, здоров’я, стійкості та впевненості на професійному шляху!

Вічний мандрівник, який з’єднував Схід і Захід

Дата події: 
10-02-2022

Виповнилося 100 років з дня народження видатного вченого Ігоря Івановича Шевченка

Сучасні моделі біографічних реконструкцій

Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського запрошує до участі в роботі Вісімнадцятих Біографічних читань, які відбудуться 9 червня 2022 року.

«Вічний мандрівник між Сходом і Заходом»

 Презентація виставки до 100-річчя з дня народження видатного вченого Ігоря Івановича Шевченка. Запрошуємо читачів і користувачів!

Запрошуємо до співпраці

Дата події: 
4-02-2022 до 15-04-2022

Редколегія збірника «Українська біографістика = Biographistica Ukrainica» розпочала підготовку чергового, 23-й випуску – «Моделі біографічних реконструкцій: панорама ХХІ століття». Актуальність тематики зумовлена появою калейдоскопу жанрових форм, які позиціонуються під брендом «біографія». Редколегія збірника запрошує до співпраці дослідників, яких цікавить заявлена тематика.

«Краєвид» - в гостях у Бібліотеки

Дата події: 
3-02-2022

Наприкінці січня корпус НБУВ по вулиці Володимирській, 62 гостинно відкрив двері для незвичайних відвідувачів – учасників соціального проекту для людей пенсійного віку з групи «Краєвид» територіального центру соціального обслуговування Голосіївського району.

За патріотизм і розвиток культури

Дата події: 
28-01-2022

У низці подій, присвячених відзначенню Дня Соборності України, приємною для НБУВ стала ще одна – завідувачці відділу соціокультурної діяльності Антоніні Петрівні Шеремет та колективу Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського вручено Почесну грамоту за громадську діяльність у сфері української культури, історії та в патріотичному вихованні молоді.

Шановні гості бібліотеки!

31 січня 2022 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського – санітарний день. Тож для відвідувачів ми зачинені.

Книжки, що демонструють творчу лабораторію

Дата події: 
24-01-2022

Нещодавно Інститут книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського взяв участь в  онлайновій презентації книги документів про історика, етнографа, фольклориста Митрофана Вікторовича Довнар-Запольского, підготовленої до друку білоруською вченою Валентиною Михайлівною Мятліцькою-Лебедєвою, «Мітрафан Доўнар-Запольскі (1868—1934 гг.). Асоба ў дакументах і ўспамінах».

Соборна, незалежна, єдина

Дата події: 
22-01-2022

Шановні колеги, друзі, читачі й користувачі! Вітаємо вас із Днем Соборності України!

Соборна наша Україна людьми та цінностями сильна

Дата події: 
20-01-2022

Дню Соборності України була присвячена відкрита в НБУВ 20 січня фотовиставка «Дубно очима українських фотохудожників». Її організаторами стали  Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, Національна спілка фотохудожників України, Фонд фотомистецтва України, Дубенська районна рада  Рівненської області, Дубенська районна державна адміністрація. 

Перлина і скарб української духовності

20 січня 2022 року о 15-й годині в конференц-холі головного корпусу Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відбудеться захід, присвячений знаменній в житті українського народу події – Дню Соборності України, річниці об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. До цієї дати відкривається фотовиставка «Дубно очима українських фотохудожників».

Нові технології для збереження фондів

Дата події: 
17-01-2022

Для відображення різних форм превентивної консервації у наукових бібліотеках співробітники відділу наукових технологій збереження фондів та Інституту інформаційних технологій підготували монографію «Превентивні методи збереження документів наукових бібліотек у несприятливих екологічних умовах».

Досягнення минулого року дають старт новим завданням

Дата події: 
14-01-2022

14 січня відбулося засідання Вченої ради НБУВ. У зв'язку з продовженням карантинних обмежень режим колективної наради був дистанційним.

Нас вітають колеги і друзі

Дата події: 
31-12-2021

З нагоди чудових свят – Нового року та Різдва Христового!

Шановні наші колеги, читачі й користувачі, всі шанувальники слова, книги й бібліотек як невичерпної скарбниці знань!

Дата події: 
31-12-2021

Прийміть найщиріші вітання з прийдешнім Новим 2022 роком та Різдвом Христовим!

Невтомні вартові історії

Сьогодні своє професійне свято відзначають працівники архівних установ України.

«Розвиток бібліотечно-інформаційного комплексу в контексті сучасних досліджень»

Дата події: 
21-12-2021

Під такою назвою 21 грудня 2021 року в онлайн режимі на платформі Google Meet відбулися Сьомі бібліотекознавчі студії, присвячені пам’яті професора Михайла Семеновича Слободяника.

Підсумки року нинішнього, обрії наступного

Дата події: 
21-12-2021

Чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені Вернадського 21 грудня стало підсумковим у нинішньому 2021 році.

До уваги читачів і користувачів Бібліотеки!

Дата події: 
21-12-2021

Повідомляємо про графік роботи  НБУВ у святкові дні грудня та січня.

Нові архівні джерела в Інституті архівознавства – особовий фонд В. В. Німчука

Дата події: 
15-12-2021

В Інституті архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського завершено наукове описування та технічне оформлення документів наукової спадщини видатного українського мовознавця Василя Васильовича Німчука, що були передані від Інституту української мови НАН України.

Взаємодія академічних бібліотек в умовах розвитку системи електронної комунікації: завдання та основні напрями діяльності

Дата події: 
14-12-2021

Під такою назвою 14 грудня 2021 року відбувся науково-методичний семінар для працівників бібліотек наукових установ Національної академії наук України.

Людина великого масштабу

Дата події: 
13-12-2021

Фахівці відділу науково-бібліографічної інформації НБУВ підготували електронну виставку, присвячену одній з найвидатніших постатей в історії України: «Михайло Сергійович Грушевський : до 155-річчя з дня народження державного та політичного діяча».

Академічні бібліотеки визначають напрями комунікації

14 грудня 2021року відбудеться науково-методичний семінар для бібліотек мережі Національної академії наук України «Взаємодія академічних бібліотек в умовах розвитку системи електронної комунікації: завдання та основні напрями діяльності». Захід відбудеться в  онлайн-режимі, початок об 11.00.

Підсумовано наукові дослідження протягом року

Дата події: 
2-12-2021

Чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбулося 2 грудня 2021 року. З огляду на карантинні обмеження воно було проведене в дистанційному режимі.

Увага! Планові технічні роботи в мережі енергозабезпечення НБУВ

Шановні читачі та співробітники НБУВ! У зв’язку з плановими технічними роботами в мережі енергозабезпечення НБУВ 04.12.21 з 09.30 до 12.30 буде відсутній доступ до інформаційних сервісів Національної бібліотеки України імні В. І. Вернадського. (сайт бібліотеки, електронний каталог, корпоративний сервер, електронна пошта).

До уваги відвідувачів і користувачів!

Як зазначено в правилах щодо нашої роботи, кожного останнього дня місяця в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського санітарний день. Тож нагадуємо, що 30 листопада наша Бібліотека для відвідувачів не працює.

Короткий звіт Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського про наукову діяльність у 2020 році

Дата події: 
24-11-2021

У 2020 р. НБУВ здійснювала дослідження за такими науковими напрямами:

  • теоретичні, методичні та інформаційно-технологічні проблеми управління знаннями в бібліотеках і формування фондів та бібліотечних баз знань, інтеграція та використання інформаційних ресурсів;
  • розвиток національного інформаційного простору;
  • вивчення, збереження і видання рукописної, книжкової та документальної спадщини України;
  • створення національної бібліографії та біобібліографії, розвиток української біографістики;
  • проблеми розвитку інформаційного суспільства, глобальної інформатизації та соціальних комунікацій, інформаційної безпеки України.

Виконувалося 9 відомчих науково-дослідних фундаментальних та прикладних тем, 3 наукових проекти завершено.

Шановні читачі й користувачі бібліотеки!

Дата події: 
8-12-2021

Корпус НБУВ на вулиці Володимирській працює за звичайним графіком, щодня з 9.15 до 18.00.  Субота й неділя – вихідні.

Електронна виставка архівних документів з нагоди 90-річчя від дня народження Валерія Івановича Бєляєва

Дата події: 
17-11-2021

Інститут архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського презентує електронну виставку архівних документів з нагоди 90-річчя від дня народження Валерія Івановича Бєляєва (14.10.1931 – 28.03.1999) – океанографа, академіка НАН України (1988).

Любов, перелита на полотно

Дата події: 
17-11-2021

У межах проєкту "Артвізитівка України" в  Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського розгорнуто  колективну виставку десяти українських художників під назвою "Люблю тебе, моя країно…"

Трансформації суспільства й стратегічні комунікації неможливі без інформаційних ресурсів бібліотек

Дата події: 
16-11-2021

16 листопада відбулось чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Карантинні вимоги зумовили дистанційний режим його роботи.

«Причасти мене розмовою українською мовою…»

Дата події: 
9-11-2021

День української писемності та мови в державі традиційно відзначено Радіодиктантом національної єдності в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського.

Невтомний дослідник вітчизняної бібліографії

Дата події: 
10-11-2021

Важкої й болісної втрати зазнала Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського й українська наука назагал. Відійшов у вічність наш колега і великий друг, історик, бібліограф, академік Всеукраїнської академії історичних  наук Володимир Юхимович Омельчук.

На базі Інституту архівознавства НБУВ відбулося засідання Експертно-перевірної комісії НАН України

Дата події: 
4-11-2021

4 листопада 2021 року на базі Інституту архівознавства НБУВ відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії (ЕПК) НАН України, на якому було розглянуто низку питань, пов’язаних з експертизою цінності архівних документів, внесенням їх до Національного архівного фонду (НАФ).

До уваги читачів і користувачів!

Повідомляємо, що з технічних причин 9 листопада корпус Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського на Голосіївському проспекті, 3 для відвідувачів не працюватиме.

Шановні відвідувачі й користувачі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського!

Дата події: 
1-11-2021

Повідомляємо про умови відвідування НБУВ під час карантинних заходів.

Феномен Достоєвського (спроба осмислення): відлуння з українських глибин

Дата події: 
27-10-2021

До 200-літнього ювілею Федора Михайловича Достоєвського

До уваги читачів і користувачів!

Повідомляємо, що 29 жовтня – в останній робочий день місяця – в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського санітарний день. Бібліотека для відвідувачів не працює.

Світла пам'ять колезі й другові

Дата події: 
26-10-2021

Колектив Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського з гіркотою й скорботою сприйняв сумну звістку про те, що пішла з життя наша колега й великий щирий друг багатьох «вернадківців» –  директор Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, заслужений працівник культури України, голова Харківського обласного відділення Української бібліотечної асоціації (2011 – 2019) Валентина Дмитрівна Ракитянська.

«Архів і бібліотека А. Ю. Кримського: історіографічні дослідження»

Дата події: 
19-10-2021

У рамках заходів із відзначення ювілею видатного вченого 19 жовтня 2021 року відбулося засідання секції Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського «Архів і бібліотека А.Ю. Кримського: історіографічні дослідження».

Бібліотека осучаснює міжнародний книгообмін та документообмін

Дата події: 
21-10-2021

21 жовтня 2021 року відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

«Важливість слова – в його значенні»

Дата події: 
21-10-2021

У рамках Міжнародної наукової конференції «До 150-річчя від дня народження академіка А.Ю. Кримського» у бібліотеці імені В.І. Вернадського відбувся українсько-турецький круглий стіл «2021 – Міжнародний рік  Юнуса Емре».

Народжений Україною геній світового виміру

Дата події: 
19-10-2021

У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відкрилась Міжнародна наукова конференція до 150-річчя від дня народження академіка Агатангела Юхимовича Кримського.

Книга на перехрестях спілкування

Дата події: 
7-10-2021

У рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація: від управління ресурсами − до управління знаннями» за ініціативи Інституту бібліотекознавства в змішаному форматі відбувся круглий стіл «Книга на перехрестях спілкування».

«За те, що нашу Україну ви берегли у всі віки, низький уклін і тричі «слава» вам, українські козаки!»

Дата події: 
14-10-2021

Колектив Національної бібліотеки України імені Вернадського, усвідомлюючи важливу об’єднавчу роль Дня захисників вітчизни, висловлює щиру подяку тим, хто боронить нашу державу, захищає її територіальну цілісність і незалежність.

До уваги читачів і користувачів!

Повідомляємо, що 13 жовтня (у передсвятковий день) наша Бібліотека працює до 17-ї години. 14 жовтня –  свято, День захисників України,  Бібліотека не працює.

Біографіка та біобібліографія – знаннєвий ресурс інтелектуального й духовного розвитку українського суспільства

Дата події: 
7-10-2021

7 жовтня 2021 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями» Інститут біографічних досліджень в онлайновому режимі провів засідання тематичної секції «Біографіка та бібліографія – знаннєвий ресурс інтелектуального і духовного розвитку українського суспільства».

Священне слово і Святе Письмо в українській традиції

Дата події: 
6-10-2021

6 жовтня 2021 року в рамках Міжнародної наукової конференції НБУВ «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями» відбувся круглий стіл, присвячений 440-літтю виходу друком Острозької Біблії (1581).

Доступ до до електронних продуктів на платформі EBSCO

Дата події: 
8-10-2021 до 31-12-2021

У Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відкрито безкоштовний тестовий доступ до електронних продуктів на платформі EBSCO, який триватиме до 31 грудня 2021 року.

Новітні технології для збереження бібліотечних фондів

Дата події: 
7-10-2021

7 жовтня 2021 року у рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями»  відбувся семінар «Актуальні проблеми збереження бібліотечних фондів, що становлять культурне надбання України».

Музична культура й музичні фонди бібліотек та архівів: зберігати і популяризувати

Дата події: 
6-10-2021

6 жовтня 2021 року у рамках щорічної Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями» відбулося засідання секції № 6 «Музична культура і музичні фонди бібліотек та архівів в умовах сьогодення».

Роль наукової бібліотеки в стратегічних комунікаціях глобального інформаційного простору

Дата події: 
6-10-2021

6 жовтня 2021 року в рамках роботи Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями» відбулось онлайн-засідання секції 3 «Наукова бібліотека в стратегічних комунікаціях глобального інформаційного простору».

Рукописна та архівна спадщина: від рукопису до бази знань

Дата події: 
5-10-2021

5 жовтня 2021 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями» відбулося засідання секції 5 "Рукописна та архівна спадщина: від рукопису до бази знань".

Технології управління знаннями в науковій бібліотеці

Дата події: 
7-10-2021

7 жовтня 2021 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями» Інститут інформаційних технологій НБУВ провів засідання тематичної секції «Технології управління знаннями в науковій бібліотеці».

Вітаємо з ювілеєм

Дата події: 
7-10-2021

У нашої колеги очільниці відділу комплексного бібліотечного обслуговування  Інесси Емануїлівни Смоляр – ювілей!

Сучасний інститут президентства – очікування й тенденції

Дата події: 
5-10-2021

5 жовтня 2021 року в рамках Міжнародної наукової конференції було проведено круглий стіл «Інститут президентства в сучасному інформаційному просторі: досвід, проблеми та сучасні тенденції. З нагоди 25-річчя з дня заснування Фонду Президентів України НБУВ».

Академічна юдаїка в незалежній Україні: здобутки і перспективи

Дата події: 
5-10-2021

5 жовтня 2021 року відділ фонду юдаїки Інституту рукопису НБУВ за підтримки Української асоціації юдаїки провів семінар «Академічна юдаїка в незалежній Україні (1991–2021): досвід наукових бібліотек».

Від управління ресурсами – до управління знаннями

Дата події: 
5-10-2021

У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відкрилась Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями». Cекція 1 розглядала тематику «Бібліотечно-інформаційний комплекс: управління в умовах трансформації наукових комунікацій».

Жіноче обличчя науки й культури Австрії

Дата події: 
4-10-2021

Напередодні відкриття Міжнародної наукової конференції Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського “Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями”  Австрійська бібліотека при НБУВ  представила виставку "Calliope Austria: жінки в суспільстві, культурі  та науці", організовану за підтримки Австрійського культурного форуму в місті Києві.

Нові видання Інституту книгознавства благословили у світ з музикою

Дата події: 
2-10-2021

28 вересня 2021 року в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбулась урочиста презентація двох наукових видань Інституту книгознавства НБУВ. Це колективна монографія відділу музичних фондів «Музична Шевченкіана у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського» та колективна монографія Інституту книгознавства «З історії книжкової культури України: дослідження ретроспективних книжкових, образотворчих, музичних видань та історичних колекцій з фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського».

Репозитарій наукових текстів НАН України в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського: стан і перспективи розвитку

Дата події: 
29-09-2021

29 вересня 2021 року на засіданні Президії НАН України було схвалено представлений проєкт створення Репозитарію Національної академії наук України при Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського. З доповіддю з цього питання виступила директор Інституту інформаційних технологій НБУВ Катерина Лобузіна.

Репозитарій НАН України буде функціонувати на корпоративних засадах з науково-дослідними установами Академії на базі цифрової платформи Бібліотечного порталу НАН України – «LibNAS UA». Сайт Бібліотечного порталу НАН України – LibNAS UA доступний у тестовому режимі за інтернет-адресою libnas.nbuv.gov.ua.

«Чудацькі думки про українську національну справу»

Дата події: 
30-09-2021

В Бібліотеці розгорнуто книжкову виставку до 180-річчя від дня народження Михайла Петровича Драгоманова.

Світ, відкритий кожному, хто любить книгу

Дата події: 
30-09-2021

Вітаємо зі Всеукраїнським днем бібліотек!

Зміни в режимі обслуговування відвідувачів

Нагадуємо, що 30 вересня, останнього дня місяця, в Бібліотеці санітарний день, тож для користувачів вона зачинена.

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського вітає колектив Національної бібліотеки Білорусі з річницею заснування!

Річниця заснування Національної бібліотеки Білорусі – прекрасна нагода для осмислення пройденого шляху та отримання привітань від друзів та колег по цеху! Ця дата також збігається з професійним святом – Днем бібліотек Білорусі.

Запрошуємо на «ювілейні» книгознавчі читання

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, її Інститут книгознавства й Відділ бібліотечних зібрань та історичних колекцій запрошують до участі в книгознавчих читаннях, присвячених 150-річчю заснування Колегії Павла Галагана, а також історії київських гімназій ХІХ – початку ХХ століть та їх бібліотек.

Новий інноваційний проєкт НБУВ братиме участь у конкурсі НАНУ

Дата події: 
8-09-2021

8 вересня 2021 року відбулось засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

«Світильник, що сяє й освітлює…»

Дата події: 
3-09-2021

3 вересня в  Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбулась презентація  низки книг, що стали результатом спільного пошуку й роботи  Посольства України в Лівані, Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського та Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира.

Близький Схід стає ще ближчим завдяки унікальним книгам від Посольства України в Лівані

З вересня о 15-й годині в Бібліотеці відбудеться презентація нових книжкових видань, робота над якими здійснювалася спільно Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського, Посольством України в Лівані та Фондом пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира.

Нове «життя» унікального Мазепинського Євангелія

Дата події: 
28-08-2021

У Національному заповіднику «Софія Київська» відбулась презентація факсимільного видання Євангелія, виданого в Алепо в 1708 році коштом гетьмана Івана Мазепи.

Зміни в режимі обслуговування користувачів Бібліотеки

31 серпня (вівторок), останнього дня місяця, в НБУВ санітарний день. Бібліотека для відвідувачів не працює.

Раритети бувають і такими

Дата події: 
26-08-2021

Побачило світ спільне польсько-українське видання з давньої кулінарії

Молода, вільна, горда. Найдорожча…

Вітаємо з 30-літтям незалежності Держави Україна

Вітаємо з Днем Державного Прапора України!

У цей святковий день побажаємо один одному мудрості, патріотизму, взаємної шани і миру! Хай у кожному домі постає наш Прапор – оберіг майбутнього України! Нехай гордо майорить над Батьківщиною стяг волі, єдності та могутності українського народу!

«Золоті образи» архітектурної спадщини

Дата події: 
20-08-2021

До Дня  Незалежності  України у виставковій залі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського розгорнуто  персональну  фотовиставку  Сергія Тарасова «Золоте яблуко».

До уваги відвідувачів!

Звертаємо вашу увагу на те, що 23 серпня в Україні відзначатимуть День Державного Прапора. Цього дня НБУВ працюватиме на 1 годину менше – до 17.00.  24 серпня – День Незалежності України. Цього дня Бібліотеку буде зачинено.

                                                                          

«Слава не поляже…»

16 серпня 2021 року в Національному заповіднику «Софія Київська» відбулось відкриття проєкту "Раритети української козацької держави – Гетьманщини  XVII-XVIII ст.: до 30-річчя незалежності України". Виставка триватиме до 14 листопада. Запрошуємо відвідати її!

Вітаємо зі 60-річчям Романа Степановича Мотульського!

Дата події: 
16-08-2021

Колектив Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського щиро зичить міцного здоров’я, творчої наснаги, теплих і сонячних літ серед близьких, вірних друзів і соратників!

«Чудове тріо» і «професійний хор» - про українсько-болгарські відносини

Дата події: 
3-08-2021

У Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбулася презентація монографії «Українсько-болгарські відносини: офіційна і культурна дипломатія (1918-1944)», присвячена 30-літтю державної незалежності України та 30-літтю відновлення українсько-болгарських дипломатичних відносин. Її авторки – Ірина Матяш, Анна Тертична, Інна Манасієва.

Міжнародна наукова конференція «До 150-річчя від дня народження академіка А. Ю. Кримського»

Дата події: 
19-10-2021

У 2021 р. виповнюється 150 років від дня народження академіка Агатангела Юхимовича Кримського (1871–1942) сходознавця, мовознавця і літературознавця, письменника і перекладача, громадського діяча й організатора науки, одного із засновників Української академії наук (1918), її неодмінного секретаря (1918–1928), директора Інституту української наукової мови (1921–1929), фундатора академічного сходознавства в Україні й української школи художнього перекладу з мов Сходу.

У рамках заходів із відзначення ювілею видатного вченого, організованих Національною академією наук України спільно з Інститутом сходознавства імені А. Ю. Кримського, Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського, Інститутом мовознавства імені О. О. Потебні, запрошуємо Вас взяти участь у роботі Міжнародної наукової конференції «До 150-річчя від дня народження академіка А. Ю. Кримського», м. Київ, 19 жовтня 2021 р.

З Днем Хрещення Київської Русі-України!

Дата події: 
28-07-2021

Кінець липня приніс нам велике свято - День Хрещення Київської Русі-України. Це державна пам’ятна дата, яка відзначається щорічно 28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира, відповідно до Указу Президента України від 25 липня 2008 року «Про День Хрещення Київської Русі».

«Особистість у вирі сучасності»

Дата події: 
27-07-2021

До 90-річчя від дня народження визначного громадського і державного діяча України, академіка НАН України Івана Михайловича Дзюби підготовлено електронну книжкову виставку «Особистість у вирі сучасності». Представлено оcновні друковані праці Івана Дзюби та літературу про нього.

«Українсько-болгарські відносини: офіційна і культурна дипломатія (1918–1944)» (до 30-ліття державної незалежності України та 30-ліття відновлення українсько-болгарських дипломатичних відносин)

Презентація монографії «Українсько-болгарські відносини: офіційна і культурна дипломатія (1918–1944)» відбудеться в червоній залі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського 3 серпня 2021 року (початок об 11.00).

До уваги користувачів!

30 липня (п’ятниця) в НБУВ санітарний день. Бібліотека для відвідувачів не працює.

Слово інтелектуала

Дата події: 
26-07-2021

До 90-річчя Героя України, академіка НАНУ, письменника, літературознавця і публіциста І. М. Дзюби.

Читач і книга: життєва стратегія читання

Дата події: 
9-07-2021

Під час слухань у Комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики «Читання як життєва стратегія», було розглянуто проект заходів щодо Стратегії розвитку читання на 2021-2025 роки.

Шановні відвідувачі!

Дата події: 
5-07-2021

Звертаємо вашу увагу, що відділ Міжбібліотечного абонемента (МБА) нашої бібліотеки по суботах не працює. Просимо звертатися за потреби до його працівників у робочі дні з 9 до 18 години (у п’ятницю до 17-ї).

Для збереження цінних документів

Дата події: 
5-07-2021

З метою підвищення професійної компетенції бібліотекарів НБУВ, що опікуються збереженням фондів, фахівцями відділу наукових технологій збереження фондів були проведені навчальні семінари-практикуми з питань консервації оригіналів цінних документів.

Перше засідання Ради безбар’єрності - у нашій бібліотеці

Дата події: 
29-06-2021

Зібрання відбулося за участі дружини Президента України Олени Зеленської під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Біографіка та біобібліографія – знаннєвий ресурс інтелектуального і духовного розвитку українського суспільства

У межах програми Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями» Інститут біографічних досліджень НБУВ організовує роботу спеціалізованої секції з проблем біографіки і запрошує до участі у ній науковців академічних установ, закладів вищої освіти, фахівців бібліотек, архіві та музеїв, які працюють у галузі біографічних досліджень, інтеграції біографічної інформації та поширення біографічних знань.

Тематичний випуск «Української біографістики», присвячений тридцятиріччю незалежності України

Дата події: 
29-06-2021 до 1-09-2021

Редколегія збірника наукових праць Інституту біографічних досліджень «Українська біографістика = Biographistica Ukrainica» розпочала підготовку тематичного випуску до 30-річчя незалежності України. Запрошуємо до співробітництва науковців академічних установ, закладів вищої освіти, фахівців бібліотек, архівів та музеїв, які працюють у галузі біографічних досліджень, інтеграції біографічної інформації та поширення біографічних знань.

Висота Основного Закону

Дата події: 
28-06-2021

Вітаємо з Днем Конституції України

Таємниці ремесла дослідника: Сімнадцяті Біографічні читання

Дата події: 
10-06-2020

10 червня 2021 року відбулись організовані Інститутом біографічних досліджень НБУВ XVII Біографічні читання, присвячені пам’яті засновника та першого директора Інституту біографічних досліджень НБУВ, доктора історичних наук, професора Віталія Сергійовича Чишка (1951–2003). Цьогоріч йому мало б виповнитися 70 років.

Книжковий Арсенал в НБУВ: зустрічі й відкриття

Дата події: 
23-06-2021

23 червня в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відкрились організовані її працівниками заходи Х Книжкового Арсеналу. До їх учасників приєднались відвідувачі НБУВ, колеги з інших бібліотек в онлайн форматі на платформі ZOOM.

Шановні читачі, користувачі та відвідувачі!

На жаль, з технічних причин, які виникли непередбачувано, проведення круглого столу «Книга на перехрестях спілкування», запланованого на 24 червня в рамках Міжнародного фестивалю «Х Книжковий Арсенал», не відбудеться. Перепрошуємо за прикрі обставини.

Українські дослідники – з пошаною про Нізамі Ґянджеві

Дата події: 
23-06-2021

З нагоди року класика азербайджанської поезії, мислителя, одного з найвідоміших поетів середньовічного Сходу Нізамі Ґянджеві у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського спільно з Бакинським міжнародним центром мультикультуралізму відбулася презентація бібліографічного дослідження «Переклади та дослідження творчості видатного азербайджанського поета і мислителя Нізамі Ґянджеві в Україні (1917-2020)», присвячена 880-річчю видатного поета і мислителя.

Зміни в режимі обслуговування відвідувачів

Нагадуємо, що 30 червня, останнього дня місяця, в бібліотеці санітарний день, тож для відвідувачів вона зачинена.

Бібліографічне дослідження про Нізамі Ґянджеві

22 червня о 15.00 у залі Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського НАН України відбудеться презентація бібліографічного дослідження «Переклади та дослідження творчості видатного азербайджанського поета і мислителя Нізамі Ґянджеві в Україні (1917-2020)».

Книга на перехрестях спілкування

У межах проєкту «Книжковий Арсенал у твоїй бібліотеці», Національна  бібліотека  України імені В. І. Вернадського запрошує Вас взяти участь у роботі круглого столу.

«Вернадка» на книжковому святі

У рамках нинішнього книжкового фестивалю в межах окремого проєкту «Книжковий Арсенал у твоїй бібліотеці», тобто цього разу на платформі самої Бібліотеки, відбудеться низка заходів онлайн і наживо.

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського отримала в дар нові латвійські видання

16 червня 2021 року гостем НБУВ був  Надзвичайний та Повноважний Посол  Латвійської Республіки в Україні пан Юріс Пойканс.

Електронна виставка – нові можливості у цифрову епоху

Дата події: 
16-06-2021

Під такою назвою 16 червня відбувся тематичний семінар для працівників бібліотек наукових установ Національної академії наук України, організований у змішаному форматі офлайнової та онлайнової зустрічі відділом  науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Зміни в режимі обслуговування користувачів НБУВ

28 червня в Україні відзначатимуть День Конституції України. Цього дня НБУВ для відвідувачів не працює.

Нові перспективи діяльності НБУВ

Дата події: 
3-06-2021

Чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського  відбулося 3 червня.

Презентація діяльності ООН у Бібліотеці імені Вернадського

Дата події: 
3-06-2021

«Основні напрями діяльності Організації Об’єднаних Націй» – такою була тема зустрічі-презентації 3 червня 2021 року в залі гуманітарних наук Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, організованої та проведеної спільно НБУВ, Апаратом Верховної Ради України та Програмою розвитку ООН в Україні.

Бібліотека запрошує відвідувачів

Дата події: 
1-06-2021

Шановні  читачі, користувачі, друзі! 

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського рада повідомити, що з 1 червня ми відкриваємо свої двері для читачів. Отже, запрошуємо скористатися нашими послугами в читальних залах та низкою інших.

Провідники «кораблів думки»

Дата події: 
29-05-2021

З Днем працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження!

ЯК ЦИФРОВІЗАЦІЯ СПРИЯЄ РОЗВИТКУ СЛОВ’ЯНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ

Дата події: 
25-05-2021

25 травня 2021 року у змішаній дистанційно-стаціонарній формі проведено Міжнародну наукову конференцію, присвячену Дню слов’янської писемності і культури «СЛОВ’ЯНСЬКІ МОВИ, ЛІТЕРАТУРИ І КУЛЬТУРИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ ЦИФРОВІЗАЦІЇ».

Спадок монастирських друкарень: нові дослідження НБУВ

Дата події: 
26-05-2021

Днями в Музеї книги і друкарства України пройшла презентація двох книжок старшої наукової співробітниці відділу стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки країни імені В. І. Вернадського, кандидата історичних наук Ірини Ціборовської-Римарович.

Академічний форум у Бібліотеці

Дата події: 
24-05-2021

24 травня у приміщенні Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбулися загальні збори Відділення історії, філософії та права Національної академії наук України.

Спадщина з глибини віків

Дата події: 
24-05-2021

Вітаємо вас із Днем слов’янської писемності й культури! Для нашого академічного закладу, в якому сконцентровано великий обсяг книжкового фонду, в тому числі й рукописних книг, 24 травня –  день знаменний і знаковий. Саме в нашій Бібліотеці зберігаються й використовуються науковцями рукописні кириличні книги та стародруки, які презентують історію слов’янських мов, починаючи з ХІ століття.

"Вернадківці" відзначили Всесвітній день вишиванки

Дата події: 
21-05-2021

Ще півтора роки тому нашого гурту, як на цих світлинах, було б значно більше. Всесвітній день вишиванки в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського є святом давно, і у третій четвер травня в красивих народних строях приходили і працівники, й відвідувачі. Та пандемія дуже обмежила весь світ. І День вишиванки цього року в бібліотеці минув без читачів, та й багато хто з персоналу працює в дистанційному режимі.

«Візерунком стала рідна Україна…»

Дата події: 
20-05-2021

20 травня – День вишиванки. Зі святом нас, друзі! Одягаймо вишиванки, чуймо голос роду, почуваймося народом!

Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями»

Дата події: 
5-10-2021 до 7-10-2021

Шановні колеги! 

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського запрошує Вас взяти участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями», м. Київ, 5–7 жовтня 2021 р. 

Нас вітають

Дата події: 
15-05-2021

Вітання від колег Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна з Днем науки.

Першопрохідці. Вітаємо з Днем науки!

Дата події: 
15-05-2021

Шановні колеги, великі подвижники науки! Щиро вітаємо вас із професійним святом – Днем науки в Україні! Бажаємо вам творчої наснаги, натхнення, сил, енергії й невтомного, нестримного пошуку думки! Нових вам вражаючих відкриттів!

Неповторний співець українського архетипу. До 150-річчя з дня народження Василя Стефаника

Дата події: 
14-05-2021

Кожний письменник приходить у цей світ, щоб повідати нам щось саме про нього, про світ, який йому відкривається, і про нас. Сьогодні згадуємо Василя Стефаника, 150-річчя з дня народження якого відзначаємо 14 травня. Ювілей – це завжди привід знову звернутися до особистості митця,  ще раз відзначити його роль і місце в історії української літератури, осмислити його внесок у розбудову культурного поля України. 

Зберігаймо в історії Особистість

Дата події: 
16-05-2021

Колектив Інституту біографічних досліджень сердечно вітає творче співтовариство дослідників-біографістів – науковців, літераторів, журналістів, аматорів біографічних студій зі спільним святом – Днем біографа (Biographer's Day), який відзначається у всьому світі 16 травня.

Для продовження життя бібліотечних фондів

Дата події: 
13-05-2021

Виповнилось 25 років Центру консервації і реставрації Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. І за ці чверть століття його співробітники переконались, що в часи вибухового розвитку інформаційних технологій роль збереження й ефективного використання наявного бібліотечного фонду не тільки не знижується, а й набуває особливого значення. Адже рідкісні видання й експонати дуже часто шукають і запитують в оригіналах.

"Полтавщина літературна" - вагомий здобуток української біографіки

Дата події: 
16-05-2021

16 травня у всьому світі відзначається День біографа (Biographer's Day). Розвиток біографічних досліджень та видавничої роботи нині як ніколи багатий на значимі та яскраві події. Чи не найважливішою серед них останнім часом став вихід у світ напередодні цьогорічного Дня біографа перших двох книг тритомника Петра й Олександра Ротачів «Полтавщина літературна» (вони датовані 2020-м роком), рекомендованого до друку вченими радами Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України.

Квіти для Матері

Дата події: 
9-05-2021

Прагнення відзначати, вшановувати, звеличувати матерів і материнство як основу збереження і продовження роду, утвердження добра і справедливості, об’єднує всіх людей і є тією силою, яка зближує всі народи, незалежно від кольору шкіри і релігійних уподобань.  Доповнимо букет квітів для матерів, як живих, так і тих, що відійшли у вічність, саме тим, що для них найдорожче – любов`ю, добрими справами і гідним життям. Будьте щасливими, наші Матері!

Шановні колеги, читачі, користувачі, друзі!

Дата події: 
1-05-2021 до 10-05-2021

Щиро вітаємо всіх наших друзів з Великоднем і травневими святами! Світлої весни!

Режим нашої роботи

Шановні  читачі, користувачі, друзі! 

Ситуація з поширенням вірусу в Україні та Києві, на жаль, досі є надто нестабільною, і це не дозволяє  нам змінити нинішній актуальний режим роботи. Як і раніше, ми з вами поки що залишаємось у дистанційному контакті. Усвідомлюючи, що в такій ситуації ми маємо постійно розширювати можливості доступу читачів до джерел наукових знань, що зберігаються в НБУВ, наша Бібліотека та її підрозділи продовжують щоденно працювати для користувачів. Ця робота – і поповнення та комплектування фондів, і їх систематизація, каталогізація, створення електронних каталогів, баз даних та ресурсів, які поповнюють наш сайт і доступні для користувачів.  Ми так само продовжуємо листування з читачами для виконання їхніх замовлень, здійснюємо підготовку за вашими запитами довідок, консультуємо. 

Нові проекти наукових досліджень

Дата події: 
29-04-2021

29 квітня відбулось чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, яке, зважаючи на карантинні заходи, пройшло в режимі віддаленого доступу із застосуванням Інтернет-сервісу Zoom. Головну увагу було сконцентровано на затвердженні та рекомендації до відкриття нових проектів відомчих науково-дослідних робіт. 

Дисертанти зробили крок уперед

Дата події: 
26-04-2021

26 квітня в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбулися захисти дисертацій: докторської Андрія Івановича Шаповала на тему "Володимир Миколайович Перетц (1870-1935) як вчений-українознавець, археограф, бібліограф, бібліофіл та дослідник рукописних і книжкових пам'яток", а також кандидатської Оксани Валеріївни Петренко – "Дитяча книга на теренах України: видавничий і статистично-обліковий аспекти (друга половина ХІХ ст. – початок  ХХІ ст.)".

Актуалізуються стратегічні інформаційні комунікації

Дата події: 
27-04-2021

«Стратегічні комунікації в науково-інформаційному процесі сучасності» - стаття заступника генерального директора НБУВ, доктора історичних наук Валерія Микитовича Горового під таким заголовком опублікована у Віснику Національної академії наук України. Учений обґрунтував і осмислив у ній зростаючу роль та актуальність стратегічних інформативних комунікацій, звертаючи увагу користувачів на те, що бази даних Національної бібліотеки України імені В. І Вернадського й зокрема «Наукової періодики України» систематично поповнюються. 

«Навчання упродовж життя – нові можливості»

Дата події: 
22-04-2021

22 квітня 2021 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського на платформі ZOOM відбувся науково-комунікаційний захід для бібліотекарів мережі Національної академії наук України.

Альфа й омега будь-яких знань

Дата події: 
23-04-2021

Кожного 23 квітня, починаючи з 1996 року, відзначається Всесвітній день книги та авторського права, який було встановлено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року.

Дивоцвіт України

Дата події: 
13-04-2021

Ювілейний рік Лесі Українки: скарбниця матеріалів НБУВ.

До уваги славістів!

25 травня 2021 р. відбудеться Міжнародна наукова конференція, присвячена Дню слов’янської писемності і культури. До участі в роботі конференції запрошуються дослідники з усіх напрямів славістики і суміжних з нею дисциплін, викладачі, аспіранти, магістранти, журналісти, видавці.

Учений-археолог, музеєзнавець і бібліограф

Дата події: 
8-04-2021

Виповнилося 100 років від дня народження  Івана Гавриловича Шовкопляса – людини, яка зробила великий внесок у бібліографію.

Досліджуємо історію науки в Україні

Дата події: 
6-04-2021

Колективом Інституту архівознавства НБУВ підготовлено наукове видання «Історія Національної академії наук України. 1961–1965: Частина 1. Документи і матеріали»

Імена великих українців звучать у Лівані

Дата події: 
4-04-2021

В результаті плідного і довготривалого співробітництва Посольства України в Лівані з низкою українських установ, серед яких і НБУВ, дві унікальні книги початку 18 ст., за якими стоять дві видатні постаті, чиї імена записані на скрижалях близькосхідної історії – гетьман  Іван Мазепа і мандрівник Василь Григорович-Барський, одночасно передані до друкарень в Україні та Лівані.

Програма семінару з питань предметної каталогізації

Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського за програмою підвищення професійної компетенції бібліотекарів заплановано семінар «Сучасна предметна каталогізація в наукових бібліотеках: теоретичні і практичні аспекти». Участь у ньому можуть взяти також працівники інших бібліотек, для яких ці питання є актуальними.

Світла пам’ять нашій колезі

30 березня на 73-му році життя відійшла у засвіти наша колега –  Любов Іванівна Коваленко, яка з 2000 року працювала бібліотекарем відділу реставрації НБУВ.

Про відміну передачі друкованого примірника дисертації до Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського

Дата події: 
30-03-2021 до 31-12-2021

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 979 від 21.10.2020 р. внесено зміни до Постанови КМУ від 6 березня 2019 р. № 167 "Про проведення експерименту з присудження ступеня доктора філософії" і вилучено норму про передачу друкованого примірника дисертації до Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Режим нашої роботи

Дата події: 
30-03-2021 до 30-04-2021

Шановні  читачі, користувачі, друзі!

На нас, як на наукову державну установу й підрозділ Національної академії наук України, поширюються дії урядової постанови № 1236, з внесеними наступними змінами, та рішення Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18 березня 2021 року, в яких визначаються умови роботи закладів та установ у нинішній карантинний період.

Поети прокладають сходи своєму народові

Дата події: 
25-03-2021

Триває рік ювілею Лесі Українки – геніальної дочки свого народу. Поетеси, письменниці, а в роки її життя ще й громадської діячки, якій була дорогою й разом з тим боліла Україна та її будущина.

Уже чверть століття звучить в Антарктиді ім’я академіка Володимира Вернадського

Дата події: 
23-03-2021

25-літтю роботи української антарктичної станції  «Академік Вернадський» присвячена електронна виставка сектору картографічних видань НБУВ.

Статус – державна й відповідальна

Дата події: 
17-03-2021

Цими днями Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського одержала два важливих для нашої наукової діяльності  документи – свідоцтва Міністерства освіти і науки України.

Вітаємо дисертантів!

Дата події: 
12-03-2021

Відбулось чергове засідання спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01, на якому було розглянуто дисертаційні роботи Січової  Оксани Василівни і Добровольської Вікторії Василівни.

Створення та впорядкування профілів у Scopus та Web of Science.

Дата події: 
1-03-2021 до 31-12-2021

Інститутом інформаційних технологій НБУВ розроблено інструкції для співробітників НАН України щодо створення та впорядкування профілів у Scopus та Web of Science.

У Всесвіті Кобзаревого слова

Дата події: 
9-03-2021 до 10-03-2021

Два березневих дні назавжди закарбувалися в нашій історії й стали для України вікопомними. У ці дні ми з особливими  відчуттями звертаємось до неосяжної особистості Шевченка, до його спадщини. І переконуємось, що дане йому наймення Пророк повною мірою відповідає масштабові цієї величної постаті.

Теоретичні й практичні аспекти предметної каталогізації

У рамках цьогорічних заходів НБУВ з підвищення професійної компетенції бібліотекарів заплановано семінар «Сучасна предметна каталогізація в наукових бібліотеках: теоретичні і практичні аспекти».

Дистанційна робота – не завада ефективності

Дата події: 
5-03-2021

Чергове засідання Вченої ради НБУВ відбулося 5 березня. Воно, як і попередні, проходило в дистанційному режимі.

Нас вітають колеги і друзі

Дата події: 
8-03-2021

З нагоди чудового свята весни - 8 березня!

Щастя, миру і гармонії! Вітаємо зі святом весни й жіночності.

Дата події: 
8-03-2021

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського щиро вітає і колег-бібліотекарок, і всіх дівчат та жінок  з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня! Свята, яке розпочинає зеленооку весну і  знаменує пробудження природи.

Осучаснювати виставкову діяльність

Про це йшла мова на семінарі для працівників бібліотек наукових установ Національної академії наук України.

Творчість Лесі Українки в контексті білорусько-українських літературних зв’язків

Дата події: 
2-03-2021

150-літній ювілей видатної української письменниці Лесі Українки, внесений до календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО, відзначається цивілізованим світом упродовж усього нинішнього року.

Продовжуємо спілкуватися з читачами дистанційно

Шановні друзі! Наші спільні сподівання на поліпшення епідеміологічної ситуації, на жаль, не виправдались, і тому бібліотека ще на певний час продовжує режим дистанційного спілкування з читачами.

Генії - вони на всі часи…

Дата події: 
25-02-2021

25 лютого – 150 років з дня народження Лесі Українки.

Сучасні тенденції виставкової діяльності бібліотек наукових установ Національної академії наук України

Дата події: 
25-02-2021

Під такою назвою на платформі НБУВ відбудеться тематичний семінар для бібліотек мережі Національної академії наук України. Запланований він на 2 березня 2021 року в онлайн-режимі, реєстрація розпочнеться о 10.45, початок роботи – об 11.00.

Всеукраїнський бібліотечний «Біографічний рейтинг»: починаємо новий етап

Дата події: 
22-02-2021 до 28-03-2021

Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського запрошує до участі у Всеукраїнському бібліотечному «Біографічному рейтингу», який має визначити кращі біографічні видання 2020 року.

«Дунай. Історичний екскурс. Територія України на сучасних та рукописних картах і стародруках»

Дата події: 
22-02-2021

У рамках міжнародного проекту DANUBE, що підтримується CENL (Конференція Національних бібліотек Європи), фахівцями сектору картографічних видань НБУВ була виконана наукова робота з використанням документів фонду до онлайн виставки. Представлені сучасні карти та колекція картографічних творів XVI-XVIII століть.

"Біографіка: таємниці ремесла дослідника"

Сімнадцяті Біографічні читання в НБУВ присвячені 70-річчю засновника і першого директора Інституту біографічних досліджень Віталія Сергійовича Чишка

Спадщина Лесі Українки у вимірах вічності і нашої доби

До 150-річчя з дня народження великої дочки України.

Вітаємо всіх майстрів "електронного світу"!

Дата події: 
14-02-2021

14 лютого – Всесвітній день комп’ютерника.

Біля витоків Незалежності Богдан Горинь

У ювілейний для держави рік Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського готує й періодично подаватиме низку матеріалів, присвячених 30-річчю здобуття Україною незалежності.

Вітаємо з ювілеєм!

Дата події: 
29-01-2021

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського вітає Президента Національної академії наук України Анатолія Глібовича Загороднього  з 70-літтям

Читальні зали бібліотеки поки що залишаються зачиненими

Шановні друзі! Як наукова й державна установа Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського у своїй роботі керується низкою нормативних документів, і серед них також постанови Кабінету Міністрів України. Постановою КМУ від 9 грудня 2020 року  N 1236 карантин продовжено до 28 лютого 2021 року, і цей термін урядом не змінено. Тож у цей період відвідати читальні зали бібліотеки ви не можете.

Окреслено перспективи роботи в нинішньому році

Дата події: 
26-01-2021

Вчена рада бібліотеки  затвердила результати конкурсу на заміщення вакантних посад і плани наукових робіт на 2021 рік.

У Києві опубліковано підготовлене НБУВ бібліографічне дослідження азербайджанської літератури в українських перекладах

Дата події: 
24-01-2021

Про це повідомив міжнародному читацькому загалу власний кореспондент агенції «АЗЕРТАДЖ»  Еміль Гусейнлі.

Вітаємо з Днем Соборності України!

Дата події: 
22-01-2021

Ми, сучасники, вважаємо свою незалежну державу Україну молодою, 30-літньою, а при цьому сама історія нам заперечує. Адже вперше у XX столітті Україна проголошувалась незалежною суверенною державою понад 100 років тому. І відбулося це 22 січня 1918 року.

До 100-річчя від дня народження Лева Ізраїльовича Гольденберга

18 січня 2021 року виповнилося 100 років від дня народження відомого українського бібліографа, дослідника, книгознавця Лева Ізраїльовича Гольденберга.

Звіт НБУВ за 2020 рік підтвердив ефективність її діяльності

Дата події: 
17-01-2021

15 січня 2021 року в онлайн-режимі відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Електронна колекція "КРИМСЬКИЙ АГАТАНГЕЛ ЮХИМОВИЧ (1871–1942)" – до 150-річчя з дня народження

Дата події: 
15-01-2021

Пропонуємо до вашої уваги до 150-річного ювілею Агатангела Юхимовича Кримського – сходознавця, славіста, історика літератури, письменника, публіциста та перекладача, одного з чільних засновників НАНУ – персональну електронну колекцію.

Колекцію складають електронні документи е-бібліотеки "Україніка", пов'язані з життям і діяльністю видатного вченого: ПРАЦІ, БІБЛІОГРАФІЯ, БІОГРАФІЧНІ МАТЕРІАЛИ, МАТЕРІАЛИ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ, ДОСЛІДЖЕННЯ СПАДЩИНИ.

Академік Агатангел Кримський: Учений з Великої Літери.

Дата події: 
15-01-2021

15 січня 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Агатангела Кримського – видатної особистості, українського вченого, історика, письменника й перекладача, славіста і сходознавця.

Фундаментальне видання перлини нашої скарбниці – «Літопис» Самійла Величка – поповнило фонди Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського

Дата події: 
11-01-2021

Справжній  новорічно-різдвяний подарунок одержала перед святами наша Бібліотека. Її фонди поповнив щойно виданий чудовий фоліант – повне академічне видання масштабного історичного трактату, рукописної  пам’ятки ХVII–ХVIII ст. – «Літопису» Самійла Величка, 300-річчя від народження якого відзначалось 2020 року.

Зі світлим святом Різдва!

Шановна наша велика родино в усій Україні – колеги-бібліотекарі, науковці й дослідники, читачі й користувачі! Щиросердно вітаємо вас зі святом Різдва Христового, світлим і величним!

Козацькі шляхи України

Дата події: 
4-01-2021

Про них ви можете дізнатися з тематичної виставки сектору картографічних видань Відділу комплексного бібліотечного обслуговування.

Нас вітають колеги і друзі

 З нагоди чудових свят – Нового року та Різдва Христового!

Сердечно вітаємо з Новим 2021 роком!

Шановні наші друзі – колеги-бібліотекарі, науковці, користувачі й шанувальники!

Наша зустріч з читачами знову відтерміновується

Ми й надалі залишаємося на дистанційному контакті.

Колективне слово пошани Агатангела Кримського

Дата події: 
25-12-2020

25 грудня 2020 року в інформаційній агенції «Укрінформ» відбулась презентація збірника наукових праць «Східні традиції державотворення», видрукуваного в рамках підготовки до вшанування 150-ї річниці від народин відомого українського історика, славіста і сходознавця, письменника та перекладача, одного з фундаторів першої української Академії наук Агатангела Кримського.

Бібліотека Агатангела Кримського в дослідженнях молодих науковців

Дата події: 
23-12-2020 до 24-12-2020

23-24 грудня на базі Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського відбувся ІІІ-IV Міжнародний конгрес сходознавців,  присвячений 150-й річниці від дня народження відомого історика, письменника і сходознавця Агатангела Кримського.

Цифрові бібліотечно-інформаційні ресурси: на порозі нового етапу

Чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбулось 23 грудня 2020 року в онлайн-режимі.

Готуємо тематичний випуск «Української біографістики», присвячений ювілеєві Лесі Українки

Дата події: 
23-12-2020 до 31-03-2021

Редколегія збірника розпочала роботу з підготовки тематичного випуску до 150-річчя від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки). Запрошуємо до співробітництва дослідників життя і творчості видатної поетеси.

Наукові пошуки присвячено пам’яті відомого бібліотекознавця Михайла Семеновича Слободяника

16 грудня 2020 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського в онлайн-режимі на платформі Zoom відбулися Шості бібліотекознавчі студії, присвячені пам’яті професора Михайла Семеновича Слободяника. Цьогорічна тема - «Бібліотекознавство України: історія, методологія, наукові проєкти».

«Бібліотекознавство України: історія, методологія, наукові проекти»

Під такою назвою проходять нинішнього року Шості бібліотекознавчі студії, присвячені пам’яті професора Михайла Семеновича Слободяника. Відбудуться вони 16 грудня 2020 року в онлайн-режимі, реєстрація розпочинається об 11 годині, початок засідання – об 11.30.

Обмінний фонд Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського пропонує

Дата події: 
10-12-2020

Опубліковано черговий випуск науково-інформаційного бібліографічного покажчика «Обмінний фонд Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського», підготовлений відділом комплексного формування бібліотечних ресурсів спільно з відділом обмінно-резервних фондів НБУВ.

Доступ до повнотекстової бази даних наукових публікацій ScienceDirect

Дата події: 
4-12-2020 до 31-12-2021

НБУВ надає доступ  до повнотекстової бази даних з 04.12.2020 р. до 31.12.2021

Вчена рада підсумувала проведення наукових досліджень, рекомендувала до друку рукописи видань

Дата події: 
8-12-2020

Чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбулось 8 грудня 2020 року.

Режим дистанційного спілкування з читачами продовжено

Бібліотека, на жаль,  знову змушена відтермінувати дату нашої зустрічі в форматі живого спілкування.

Великий герб України: століття пошуків і творення

Дата події: 
5-12-2020

В Національному художньому музеї України відкрилась виставка "Знак Соборності. Великий герб України: від Нарбута до  Якутовича" До експонатів виставки долучила свої пам'ятки з фондів і Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського.

Електронна виставка архівних документів з нагоди 110-річчя від дня народження видатного хіміка В. С. Гутирі

Дата події: 
4-12-2020

Інститут архівознавства НБУВ презентує електронну виставку архівних документів.

Робота бібліотек наукових установ у сучасних умовах

Дата події: 
3-12-2020

3 грудня 2020 року відбувся традиційний щорічний семінар для працівників бібліотек наукових установ Національної академії наук України «Бібліотека наукової установи: підсумки, завдання та пріоритети діяльності» у форматі онлайнової зустрічі на платформі Zoom.

Вшановуємо пам’ять видатного бібліотекознавця Михайла Семеновича Слободяника

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського організовує Шості бібліотекознавчі студії, присвячені пам’яті професора Михайла Семеновича Слободяника, на тему «Бібліотекознавство України: історія, методологія, наукові проекти», які відбудуться в онлайн форматі.

Електронна виставка архівних документів до 90-річчя від дня народження В. І. Трефілова – видатного вченого у галузі фізичного матеріалознавства, академіка НАН України

Дата події: 
1-12-2020

Інститут архівознавства НБУВ презентує електронну виставку архівних документів з особового фонду вченого (ф. № 361, 360 справ за 1949–2005 рр.).

Можливості інклюзивної освіти

Дата події: 
30-11-2020

НБУВ стала співорганізатором другої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Практичні комунікаційні кейси в інклюзивному освітньому середовищі».

Звертаємо увагу!

Дата події: 
29-12-2020 до 30-04-2021

Відділ комплексного формування бібліотечних ресурсів НБУВ працює з 10:00 до 17:00 за спеціальним графіком.

До уваги користувачів!

Дата події: 
29-12-2020 до 30-04-2021

Відділ МБА здійснює обслуговування через персональний абонемент аспірантів та наукових співробітників НАН України. Режим обслуговування через абонемент: вівторок, четвер, 10:00-17:00.

Федір Штейнгель: німецький барон з українською душею

Дата події: 
26-11-2020

26 листопада (9 грудня) виповнюється 150 років з дня народження барона Федора Рудольфовича Штейнгеля (1870-1946).  Він – аристократ німецького походження, громадсько-політичний діяч Російської імперії та державний діяч Української Народної Республіки й Української Держави, дипломат, меценат.

Вчена рада підсумувала проведення атестації й наукових досліджень

Дата події: 
17-11-2020

16 листопада 2020 року відбулось чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Історія й легенди Деміївки

Дата події: 
13-11-2020

«Деміївка – відома і невідома»: тематична виставка сектору картографічних видань Відділу комплексного бібліотечного обслуговування.

«Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи»

Дата події: 
9-11-2020

У Бібліотеці відбувся ювілейний Радіодиктант національної єдності.

Чотири століття Володимирової спадщини

Дата події: 
7-11-2020

Про це розповідає виставка «Володимирова спадщина: Київська православна митрополія у калейдоскопі української історії  ХVІІ-ХVІІІ століття».

Нові результати наукового й творчого пошуку

Дата події: 
5-11-2020

Інформуємо про нещодавні видання науковців нашої бібліотеки.

Бібліотека поки що продовжує працювати для читачів дистанційно

Дата події: 
30-10-2020

Карантинні обмеження продовжено.

30 років з часу відновлення наукової юдаїки в НБУВ

Дата події: 
29-10-2020

29 жовтня 2020 року – ювілей нинішнього відділу фонду юдаїки Інституту рукопису НБУВ

Електронна виставка архівних документів до 140-річчя від дня народження О. І. Смирнової-Замкової – видатної вченої-патологоанатома, академіка НАН України

Дата події: 
28-10-2020

Інститут архівознавства НБУВ презентує електронну виставку архівних документів до 140-річчя від дня народження Олександри Іванівни Смирнової-Замкової – видатної вченої-патологоанатома, академіка НАН України, на якій експонуються 28 документів з особового фонду вченої (ф. № 15, 151 справа за 1889–1963 рр.).
 

Життя як експедиція й невпинний пошук

Дата події: 
26-10-2020

26 жовтня 2020 року відбувся меморіальний онлайн-вечір «Життя як експедиція: згадуючи Ірину Сергєєву» з нагоди першого йорцайту (річниці відходу з життя) української дослідниці історії й культури східноєвропейського єврейства Ірини Сергєєвої.

Вітаємо дисертантів!

Дата події: 
16-10-2020

Відбулось чергове засідання спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01, де було розглянуто дисертаційні роботи.

Дистанційне засідання Вченої ради

Дата події: 
13-10-2020

13 жовтня 2020 року відбулось чергове засідання Вченої ради НБУВ.

Історична біографіка в сучасному українському суспільстві

Дата події: 
8-10-2020

8 жовтня  відбулися XVI Біографічні читання «Історична біографіка в сучасному українському суспільстві: проблематика, інформаційний простір, бібліотеки, читачі».

Удосконалювати збереження бібліотечних фондів

Дата події: 
8-10-2020

У рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації» відбувся семінар «Збереження бібліотечних фондів: традиції, інновації, перспективи»

Актуальність інфометричних технологій

Дата події: 
10-06-2020

В рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації» було проведено заплановане засідання семінару «Бібліометричні технології та наукометричні дослідження».

Музична культура в умовах цифровізації

Дата події: 
7-10-2020

В рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації» відбулася робота секції № 5 «Українська музична культура і музичні фонди бібліотек в умовах цифровізації». 

Цифрові проекти наукових бібліотек

Дата події: 
8-10-2020

8 жовтня було проведене засідання секції 2 «Цифрові проекти наукових бібліотек», заплановане програмою  Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації».

Архівні фонди наукової спадщини України

Дата події: 
7-10-2020

7 жовтня у рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації» відбувся семінар «Архівні фонди наукової спадщини України: історія формування, інформаційний потенціал, вектори розвитку в цифрову епоху».

Огляд досліджень історико-культурних фондів

Дата події: 
7-10-2020

7 жовтня відбулось заплановане в рамках роботи Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації» засідання секції 3 «Книгознавчі дослідження історико-культурних фондів» у віртуальному режимі.

Завдання бібліотек у системі стратегічних комунікацій

Дата події: 
6-10-2020 до 7-10-2020

6-7 жовтня в рамках роботи Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації» відбулось онлайн-засідання секції 4 «Бібліотеки в системі стратегічних комунікацій: міжнародний аспект».

Як впроваджується міжнародний стандарт каталогізації «Опис та доступ до ресурсу»

Дата події: 
6-10-2020

В рамках Міжнародної наукової конференції Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відбувся семінар «Міжнародний стандарт каталогізації «Опис та доступ до ресурсу»: перші результати впровадження у бібліотеках України».

Обговорено сучасні виклики для бібліотек

Дата події: 
6-10-2020

В рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації» відбулося засідання секції 1 «Сучасні виклики та завдання бібліотек в умовах цифровізації».

Зберігаємо вірність науковим традиціям

Дата події: 
6-10-2020

У головній бібліотеці держави відкрилась щорічна міжнародна наукова конференція.

Створено платформу для учасників наукової конференції

Дата події: 
5-10-2020

На офіційній сторінці НБУВ в мережі Фейсбук створено спеціальний захід з однойменною назвою –  «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації».  В рубриці «Обговорення» можна ознайомитися з більш детальною інформацією щодо конференції.

Всесвіт знань і любові

Дата події: 
30-09-2020

Сердечно вітаємо з ювілеєм Любов Андріївну ДУБРОВІНУ

Нас вітають з професійним святом!

Дата події: 
29-09-2020

Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка, Наукова бібліотека КНЕУ імені М. В. Довнар-Запольського, колектив бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України, а також багато інших.

З професійним святом, колеги!

Дата події: 
29-09-2020

30 вересня, у світлий день Віри, Надії, Любові та матері їх  Софії, Україна відзначає наше з вами свято – Всеукраїнський день бібліотек. В останній день вересня, з професійним святом, святом духовності, мудрості і знань вітають подвижників бібліотечної справи, людей, які самовіддано трудяться на просвітницькій ниві.

До уваги користувачів

Дата події: 
28-09-2020

Відділ комплексного формування бібліотечних ресурсів НБУВ працює з 10:00 до 17:00 за спеціальним графіком.

Шановні колеги!

Дата події: 
28-09-2020

З 01 жовтня 2020 року припиняється прийняття благодійної допомоги на проведення Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації». 

«Книга книг» у храмі книги і знань

Дата події: 
17-09-2020

17 вересня  делегація Українського Біблійного Товариства відвідала Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського з почесною й благодатною місією. В дар Бібліотеці було передано більш як 70 примірників книг, виданих Українським Біблійним Товариством (УБТ), серед них і надруковані в  співпраці з Німецьким біблійним товариством.

ПАМ’ЯТІ АЛЛИ АНТОНІВНИ СВОБОДИ

Дата події: 
16-09-2020

16 вересня відійшла у вічність наша недавня колега Алла Антонівна Свобода –  досвідчений  науковець, знаний фахівець бібліотечної справи  в Україні, невтомний працівник з 50-річним стажем роботи.

Шановні користувачі!

Дата події: 
15-09-2020

З 15 вересня відділ міжбібліотечного абонемента здійснюватиме обслуговування користувачів за таким графіком: вівторок та четвер з 10.00 до 17.00.

Відбулося засідання Вченої ради НБУВ

Дата події: 
14-09-2020

14 вересня відбулось чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, яке, зважаючи на карантинні заходи в державі, пройшло в режимі віддаленого доступу із застосуванням Інтернет-сервісу Zoom.

Цьогорічна Міжнародна наукова конференція відбудеться в режимі онлайн.

Дата події: 
11-09-2020

Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації» (м. Київ, 6–8 жовтня 2020 р.) буде проходити в режимі онлайн.

Пам’яті товариша

Дата події: 
6-09-2020

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського з сумом і скорботою повідомляє, що на 74-у році пішов з життя наш недавній колега – багаторічний заступник генерального директора НБУВ, кандидат історичних наук,  заслужений працівник культури України Анатолій Григорович Бровкін.

Електронні ресурси НБУВ – на допомогу науці під час карантину

Дата події: 
31-08-2020

Ми вдячні кожному з 885 тисяч користувачів, які відвідали портал бібліотеки протягом карантину, скористалися її послугами та працювали з її ресурсами. Завдяки вашим запитам та увазі й задля вас ми продовжуємо працювати у непростих умовах боротьби з коронавірусом.

Бібліотека продовжує працювати в дистанційному режимі

Дата події: 
5-10-2020

Зважаючи на ситуацію, яка нині складається з поширенням вірусу, а також керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 року № 760, якою карантинні обмеження продовжено до 31 жовтня нинішнього року, наша бібліотека змушена залишатись у режимі дистанційної роботи.

Шановні читачі, користувачі, відвідувачі – всі наші щирі друзі! Сердечно вітаємо вас із доленосним для кожного з нас святом – Днем Незалежності України!

Дата події: 
24-08-2020

Для всіх українців на нашій землі і в усіх куточках світу 24 серпня 1991 року назавжди залишиться вікопомною датою, знаменним днем, коли здійснилася заповітна мрія багатьох поколінь патріотів і почалася нова історична ера: на карті світу з’явилась нова держава – незалежна суверенна Україна.

Вітаємо з Днем Державного Прапора України!

Дата події: