Національна бібліотека Білорусі

Національна бібліотека Білорусі є однією з найбільших у світі, розташована в столиці Білорусії місті Мінськ. Будівля має форму ромбокубооктаедра висотою 73,6 м, вагою 115 тис. тонн. Площа забудови орієнтовно становить - 20 тис. м?, Загальна площа будівлі - 113 тис. м?.

Особливістю цієї бібліотеки є підсвічування цієї будівлі, яка являє собою багатобарвний екран величезного розміру. Вона включається ввечері коли починає темніти і працює до опівночі.

Проект цієї будівлі був розроблений Крамаренко В. В. та Виноградовим М. К. в кінці 80-х років і переміг на всесоюзному конкурсі. Будівництво розпочалося 1 листопада 2002 року, а 31 травня 2006 бібліотека була відкрита для читачів.

Бібліотека являє собою 25-ти поверховий будинок з 20-ма читальними залами, книжковими сховищами, які обслуговуються 1500 комп'ютерами. У бібліотеці налічується приблизно 9 мли. документів. Серед них є і дуже рідкісні екземпляри книг і рукописів XIV-XVIII століть.

Національна бібліотека Білорусі, є об'єктом культурної спадщини для білоруського народу. Бібліотеку відвідують близько 20 тис. читачів на добу. Вона входить в топ 10 красивих бібліотек світу поряд з всесвітньо відомою: Книжкова полиця в Канзас-Сіті.

Тип партнерів: 
Бібліотеки інших карїн