Відділ комплексних наукових та науково-інформаційних проектів

Побачити сакральність у звичному

Дата події: 
14-10-2018

14 жовтня в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відкрилась виставка заслуженого художника України Василя Красьохи з промовистою назвою «Сакральна буденність».

Історія світового живопису знає безліч видатних творів на релігійні теми, але, як стверджує мистецтвознавець Олеся Гощук, досі ще ніхто не зображував Богоматір в образі простої селянки, яка згрібає жито в полі. Вочевидь не дивно, що на таке наважився саме українець, адже для нашої національної традиції земля і хліб завжди були головними священними символами життя.

Малярські настрої Інни Вапнярської у полотнах персональної виставки «Моя країна – Україна»

Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського запрошує шанувальників малярського мистецтва відвідати персональну виставку члена Національної спілки художників України та Національної спілки народних майстрів Інни Вапнярської «Моя країна – Україна».

Презентація виставки малярства Інни Вапнярської «Моя країна –Україна»

5 жовтня 2017 року  о 17.00 в рамках проведення міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Стратегічні завдання розвитку наукових бібліотек» у конференц-холі Головного корпусу Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (просп. Голосіївський, 3) відбудеться презентація виставки малярства  Інни Вапнярської  «Моя країна –Україна».

Запрошення до таємничого світу Олени Блаватської

Днями у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського відкрилася експозиція «Невичерпне джерело», підготовлена Теософським товариством в Україні на вшанування пам’яті всесвітньовідомої співвітчизниці Олени Блаватської (1831-1891).

«Українська революція і державність. Рік української революції 1917–1921рр.». Книжкова виставка

На відзначення 100-річчя першого досвіду українського державотворення у ХХ ст. Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського розгорнула книжкову виставку «Українська революція і державність. Рік української революції 1917–1921рр.».

Виставка репрезентує видання з основного фонду НБУВ, присвячені дослідженню доби Української революції в цілому; питанням державотворення, культури, науки та освіти, формування збройних сил України. Широко представлені закони й постанови Центральної Ради і спогади безпосередніх учасників українських визвольних змагань. 

«Листи з країни Любові». Відкриття персональної фотовиставки Галини Ярової

У четвер, 23 лютого о 16.00 у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського відбудеться відкриття персональної фотовиставки Галини Ярової «Листи з країни Любові». 

Різдвяна виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва

З нагоди Свята Різдва Христового у конференц-холі Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського розгорнуто виставку творів викладачів кафедри художнього текстилю і моделювання костюма Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. 

Книжкова виставка до 80-річчя Героя України Івана Драча

17 жовтня виповнюється 80 років поетові, перекладачеві, кіносценаристу і драматургу – Герою України Іванові Драчу. Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського вшановує ювілей визначного Українця персональною виставкою і запрошує всіх зацікавлених до ознайомлення з її експонатами.

До Дня захисника України. Презентація фотовиставки Олександра Маматова «Заради майбутнього»

12 жовтня цього року, напередодні Дня захисника України, у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбудеться презентація фотовиставки Олександра Мамотова «Заради майбутнього», присвячена важливим сторінкам новітньої історії України, зокрема таким, як виборювання Україною незалежності під час Революції Гідності та подвиг учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях. 

До 175-річчя від дня народження відомого українського вченого, публіциста і громадського діяча Михайла Драгоманова (1841–1895)

З нагоди 175-річчя від дня народження відомого українського історика, філософа, публіциста, літературознавця і громадського діяча Михайла Драгоманова (1841–1895) у виставковому холі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського розгорнуто книжкову виставку.

Сторінки