Тематичний інтернет-навігатор

КУЛЬТУРА. НАУКА. ОСВІТА

 1576.ua

Постійно оновлювана електронна бібліотека українського світу публікує літературу, інформацію про видатних українців, художні роботи та музичний доробок. Бібліотеку засновано як свідчення єдиного духовного й культурного простору, в якому є і своя наука, і мистецтво, і історія, і традиції.

 Europeana. Think culture

Європіана (англ. Europeana) - електронна бібліотека, загальноєвропейський портал доступу до культурного надбання у цифровому вигляді із фондів бібліотек (не лише національних), а також архівів та музеїв Європи.

 Google Cultural Institute

Проект Google, в якому зібрано важливі матеріали з історії та мистецтва у цифровому форматі. Музеї з понад 40 країн світу надали для проекту фотографії, відео, рукописи та документи, понад 40 000 високоякісних зображень своїх експонатів – відомих полотен, скульптур, меблів тощо.

 Teacher Reference Center

Teacher Reference Center - 260 найбільш популярних освітніх, в т. ч. адміністративних професійних журналів, періодики та книжок для вчителів і бібліотекарів від EBSCO.


 Библиотека по культурологии

Бібліотека по культурологіі" являє собою культурознавчий електронний справочник по теорії та історії культури.

 Бібліотека школяра

На сайті зібрано інформацію, яка стане у нагоді учням при підготовці домашніх завдань чи складання іспитів, студентам - під час підготовки до сесії. Сайт розділено на шістнадцять розділів, серед яких: твори з мови, з української та зарубіжної літератури, стислі перекази творів, біографії письменників та історичних діячів, рефетати та багато іншого.

 Бібліотекар України

Ресурс створено компанією "Електронні архіви України" з метою зібрання всіх проектів українських бібліотек з оцифрування на загальному веб-порталі. В розділі "Проекти" міститься інформація про оцифровані колекції. Розділ "Бібліотекарю" присвячено фаховим актуальним питанням – професійному обладнанню, програмному забезпеченню, продуктам і рішенням, фандрейзинговій роботі тощо. На сторінках "Новини" та "В світі" публікуються дослідження, заходи, нові проекти, інформація про анонси майбутніх професійних або соціо-культурних подій, інтерв’ю, коментарі. Сайт рекомендований усім, хто хоче дізнатися більше про збереження культурної та історичної спадщини за допомогою цифрових технологій.

 Все о туризме - туристическая библиотека

Сайт присвячений проблемам розвитку туризму у світі і в Україні. На сайті надана інформація для студентів, що вчаться в профільних туристських навчальних закладах: книги з туризму, підручники, статті тощо.

 Культура України

Інтегрований інформаційний ресурс, який забезпечує вільний доступ користувачів до надбань української культури і мистецтва. Електронна Бібліотека орієнтована на широкі кола користувачів і вирішує наступні задачі: -просвітницьку, в рамках якої формуються колекції, направлені на поширення знань про культуру України; -наукову, направлену на сприяння глибокому вивченню теми (предмету) науковцями і фахівцями в області суспільних і гуманітарних дисциплін; -довідкову, направлену на необхідність задоволення потреби в інформації з питань культури.

 Мислене древо

"Мислене древо" – багатоцільовий український сайт для науки та освіти, який було розроблено та підтримується групою українських фахівців в галузі комп’ютерних технологій і гуманітарних наук.

 Научная электронная библиотека "КиберЛенинка "

КіберЛенінка - це наукова електронна бібліотека відкритого доступу, основними завданнями якої є популяризація науки та наукової діяльності, громадський контроль якості наукових публікацій, розвиток міждисциплінарних досліджень.


 НЭБ

Електрона бібліотека збирає, архівує, описує електронні документи, які сприяють збереженню та розвитку науки та культури РФ.

 Педагогическая библиотека

На сайті представлені книги і статті з педагогіки і суміжних галузей (дефектологія, психологія, логопедія та ін.). Портал буде цікавий учителям середніх шкіл, вихователям дитячих садків, логопедам.

 Электронная Библиотека "Научное Наследие России"

Електронна бібліотека розбудовується в рамках програми Президії Російської академії наук (РАН) з метою забезпечення збереження та надання публічного доступу до наукових праць відомих російських і зарубіжних вчених і дослідників, які працюють на території Росії.