Тематичний інтернет-навігатор

ЕНЦИКЛОПЕДІЇ

 Russian-Records.com

Енциклопедія російського дореволюційного грамзапису. Тут представлена інформація про компанії, які діяли на території Російської Імперії, зарубіжні фірми, які постачали платівки на російський грамофонний ринок, та про виробників грамзаписів для російськомовних емігрантів.

 ASTROnote

На сайті розміщено енціклопедію з астрономії. Представлені біографії астронавтів та космонавтів, бібліотека, космічна символіка тощо.

 Blackwell Encyclopedia of Sociology Online

На сайті представлена енциклопедія з соціології "Blackwell", яка забезпечує миттєвий доступ до найбільш авторитетних джерел сучасної освіти.


 Cambridge History of English and American Literature

Онлайн-версія енциклопедії "Історія літератури Англії та Америки" (видання Кембриджського університету 1907-1921 рр. в 18 томах). Охоплення документів від античності до початку 20 століття. Сайт представлений англійською мовою.


 Encyclopedia Astronautica

На сайті представлена енциклопедія Astronautica - ресурс з космічної історії: ракети, космічні апарати, транспортні засоби, астронавти, космонавти, космічні польоти, двигуни, простір.


 Encyclopedia Britannica

Інтернет-енциклопедія "Encyclopedia Britannica " з сотнями тисяч статей, біографій, відео, зображень та веб-сайтів.


 Encyclopedia Mythica

На сайті розміщена Інтернет-енциклопедія з міфології, фольклору та релігії. Розділ "Міфологія" поділений на шість географічних регіонів: Африка, Америка, Азія, Європа, Близький Схід і Океанія. Розділ з фольклору містить легенди про короля Артура, захоплюючі казки з багатьох країн.


 Encyclopedia of Earth

Електронний довідник про Землю, її природні середовища та їх взаємодію з суспільством. Наповнюється вченими, викладачами, фахівцями-практиками та іншими експертами. Контент корисний для студентів, викладачів, науковців, фахівців та широкого загалу.


 Encyclopedia of Life

На сайті представлено спільний проект колективу експертов - енциклопедію біологічних видів з описом морфології, розповсюдженням видів, класифікацією, зображеннями, мапами тощо.


 Encyclopedia of Mathematics

Математична вікі-енциклопедія - ресурс з відкритим доступом, розроблений спеціально для математичного співтовариства і опублікований Kluwer Academic Publishers в 2002 році. Оригінальні статті в інтернет-енциклопедії математики з більш ніж 8000 записів, висвітлюючи майже 50 тисяч понять з математики.

 Encyclopedia of World Biography

Англомовна онлайн енциклопедія біографій відомих у світі особистостей.

 Encyclopedia Virginia

Енциклопедія Вірджинії - публічно доступне Інтернет-видання, яке служить інструментом для вивчення людей, історії, уряду, економіки і культури штату Вірджинія.


 Encyclopedia.com

Онлайн енциклопедія надає доступ до інформаційних матеріалів з найавторитетніших довідкових джерел з ілюстраціями та відеоматеріалами.


 Internet Encyclopedia of Ukraine

Джерело інформації англійською мовою про Україну, її історію, людей, суспільство, економіку, географію та культурну спадщину.


 Online English Encyclopedia

Онлайн енциклопедія надає можливість пошуку визначень англомовних термінів у ряді обраних словників.

 Peakware World Mountain Encyclopedia

Інтернет-ресурс присвячений горам та альпінізму, який публікує описи, фотографії, мапи, маршрути, звіти про поїздки, путівники тощо.

 Scholarpedia

Вільно доступна онлайн-енциклопедія, яка, на відміну від Вікіпедії, містить довідкові матеріали, які отримали наукову експертну оцінку.


 Stanford Encyclopedia of Philosophy

Онлайн енциклопедія з філософії від Стендфордського університету (США).


 The Canadian Encyclopedia

Енциклопедія надає інформацію про Канаду для читачів по всьому світу. Статті доповнені мультимедійними елементами (зображення, мапи, ігри, аудіо і відео).


 The Encyclopedia of Arkansas History & Culture

Енциклопедія містить статті з історії, географії та культури штату Арканзас.


 The Literary Encyclopedia

Англомовна літературна онлайн-енциклопедія публікує біографії письменників, наукові описи текстів, написаних цими авторами, описові і критичні есе з літературних та культурно-історичних питань.


 Titanic facts, history and passenger and crew research - Encyclopedia Titanica

Ресурс публікує інформацію про пасажирське судно Titanic: списки пасажирів та екіпажу, їх біографії, фото судна, дослідження та дискуссії про його катастрофу.


 Ukrainians in the UK

На сайті Інтернет-енциклопедії міститься інформація про різноманітні аспекти минулого і теперішнього життя українців у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії, загальні відомості про цю країну та історію українсько-британських зв’язків від давнини до сучасності.

 Water: Science and Issues

Англомовна онлайн-енциклопедія статей про воду.


 Wolfram MathWorld

Онлайн енциклопедія математичних понять з посиланнями на наукові статті.


 WWW Енциклопедія Києва

На сайті представлена веб-енциклопедія Києва, яка містить статті з історії, архітектури, географії тощо.

 ximia.org

Портал містить довідкову інформацію з хімії (більше ніж 10 000 термінів) у розділах: органічна хімія, неорганічна хімія, біологічна хімія, наочна та токсилогічна хімія.


 Библейские словари и энциклопедии on-line

Християнський довідковий онлайн-ресурс надає можливість ознайомитись із статтями з Біблійної Енциклопедії Брокгауза та Біблійного словника Еріка Нюстрема.

 Бодибилдинг энциклопедия SPORTSWIKI

На сайті розміщена енциклопедична інформація по бодібілдингу та фітнесу. Представлена інформація по дієтології, фармакології, тренувальним програмам тощо.

 Большая Медицинская Энциклопедия

Довідковий онлайн-ресурс, який містить тисячі статей на медичну тематику. Енциклопедія є не тільки науковим медичним довідником, а й пізнавальним сайтом для пацієнтів.

 Большая Советская Энциклопедия (БСЭ)

На сайті представлена Велика Радянська Енциклопедія, яка містить інформацію з різних галузей знань: від мистецтва і культури до науки та техніки. Велика кількість статей присвячена біографіям відомих радянських та іноземних діячів.


 Большая Энциклопедия Медицины

На сайті представлена електронна медична енциклопедія, яка містить інформацію про захворювання, їх симптоми і лікування; медичний довідник лікарських препаратів тощо. Сайт розрахований на широке коло користувачів.

 Веб-енциклопедія Києва

Онлайн енциклопедія Києва охоплює всі сфери життя міста – від географічного положення, архітектури та транспорта, природи, історії, політичного устрою, науки, культури, мистецтва, літератури до статтей про окремих визначних особистостей городян. Зареєстровані користувачі можуть корегувати та коментувати статті.

 Вікіпедія

Вікіпедія - вільна енциклопедія, яку може редагувати кожен.

 Всеукраїнська велика енциклопедія рослин

На сайті представлено енциклопедію рослин, в якій зібрано матеріали з детальним описом та характеристиками.

 Всеукраїнська велика енциклопедія тварин

На сайті представлена Всеукраїнська велика енциклопедія тварин.

 Геология. Энциклопедия для всех.

На даному сайті представлена енціклопедія з геології. Призначена для широкого кола користувачів.

 Горная энциклопедия

На сайті представлена онлайн-версія гірничої енциклопедії, випущеної видавництвом "БСЕ" в 1984-1990 рр., яка містить статті з геології корисних копалин, про гірські породи і мінерали, по техніці та технології розвідки, про охорону надр, біографічні статті.


 Електронна бібліотека України

Сайт містить інформацію, присвячену Україні: енциклопедії, відеозаписи, фотографії.

 Енциклопедія життя і творчості Михайла Грушевського

На сайті розміщена інформація про життя і творчість Михайла Грушевського.

 Енциклопедія історії України

На сайті Інституту історії України НАН України надається доступ до Енциклопедії історії України у форматі PDF.

 Енциклопедія лікарських трав і рослин

На сайті представлений довідник, в якому міститься інформація про лікарські трави, їх лікувальні властивості та способи застосування.

 Енциклопедія Сучасної України (ЕСУ)

Онлайн енциклопедія України ХХ–ХХІ століть в особах, інституціях, поняттях - проект Інституту енциклопедичних досліджень НАН України. Охоплює всі сфери буття України – від географічного положення, природи, історії, політичного устрою, економіки й промисловості, науки, культури, мистецтва, літератури до спорту й молодіжної субкультури.


 Живая планета

На освітньо-енциклопедичному порталі "Живая планета" розміщено інформацію з біології, ботаніки та історії розвитку життя.

 Иллюстрированная энциклопедия животных

На сайті представлений ілюстрований довідник по різноманітному і багатому видами царству багатоклітинних тварин. Портал розрахований на широке коло користувачів.

 Иллюстрированная энциклопедия рыб

На сайті представлена ілюстрована енциклопедія риб. Надається доступ до повних текстів книг про риб.

 Искусство. Всеобщая история искусств

На сторінках сайту "Аrtyx.ru" представлена енциклопедія "Загальна історія мистецтв", підготовлена Інститутом теорії та історії образотворчих мистецтв Академії мистецтв СРСР за участю вчених-істориків мистецтва інших наукових установ і музеїв. Також на сайті розміщено літературу з історії мистецтв.

 История философии. Энциклопедия

На сайті розміщено електронну енциклопедію, яка містить більш ніж 700 статей, присвячених феноменам класичної, некласичної та посткласичної філософії.


 Лесная энциклопедия

На сайті представлена "Лісова енциклопедія", яка включає відомості по лісознавству, лісівництву, лісовпорядкуванню і таксації лісу. В енциклопедії наведені характеристики лісів та лісового господарства СРСР та деяких країн світу із значними лісовими ресурсами. Висвітлюються питання охорони природи, заповідної справи, раціонального лісокористування.

 Малая советская энциклопедия

На сайті представлені тексти всіх 11 томів "Малої радянської енциклопедії", виданої в період з 1933 по 1947 роки.

 Маленькая балетная энциклопедия

На сайті представлена інформація про відомих танцівників і балетмейстерів, про популярні балетні постановки, фотографії, відеографії.

 Мегаэнциклопедия Кирилла и Мефодия

Енциклопедичний мультимедійний Інтернет-ресурс, який регулярно поновлюється. Містить інформацію з основних галузей знань: історії, науки, техніки, літератури,мистецтва, культури тощо.

 Медиаэнциклопедия ИЗО

На сайті розміщено матеріали з історії мистецтва: від первісного до постмодернізму. Статті супроводжуються репродукціями, посиланнями, кліпами, презентаціями, електронними лекційними відеомодулями.

 Медицинская энциклопедия

Сайт містить інформацію про симптоми поширених захворювань, прості та ефективні практичні методи їх лікування та попередження.

 Мир Шекспира

На сайті "Мир Шекспира" розміщена енциклопедія, де можна знайти всю необхідну інформацію про Шекспіра, його твори, значення у світовій кульруті, довідкові та навчальні ресурси.

 Мир энциклопедий

На довідково-освітньому сайті зібрано та систематизовано енциклопедичні та псевдоенциклопедичні видання (енциклопедії, енциклопедичні словники, енциклопедичні довідники), які доступні через мережу Інтернет.


 Мифологическая энциклопедия

На сайті зібрано матеріали з міфології.

 Национальная социологическая энциклопедия

На сайті надається можливість онлайн-пошуку термінів із соціології, суспільства та його інститутів по словниках, довідниках та глосаріях з соціології.


 Новая философская энциклопедия

На сайті Інституту філософії Російської академії наук представлено філософську енциклопедію, яка містить статті про персоналії, філософські напрямки, школи та вчення, поняття і терміни, філософські твори.


 Пам'ятки України

На сайті розміщено колекцію пам'яток України. Здійснюється пошук за областями та категоріями.

 ПознайМир.Ком

На сайті представлена енциклопедія для школярів і абітурієнтів, яка містить інформацію про будову Всесвіту, історію Землі, гори та океани, ліси і пустелі, тваринний і рослинний світ, про науку, техніку, мистецтво, спорт.

 Рубрикон

Інформаційно-енциклопедичний проект надає інструмент пошуку ресурсів у мережі Інтернет та доступ до повних електронних версій енциклопедій і словників з різних галузей знань, виданих в Росії.

 Словари и энциклопедии на Академике

На сайті представлені словники та енциклопедії з різних галузей знань у відкритому доступі. Для покращення навігації по сайту надається алфавітний покажчик.


 Українська бібліотечна енциклопедія

На сайті надається доступ в режимі он-лайн до електронної версії наукового проекту "Українська бібліотечна енциклопедія" Національної парламентської бібліотеки України.

 Українська гірнича енциклопедія

На сайті представлена енциклопедія мінеральних ресурсів та добувної промисловості країн, які володіють запасами корисних копалин, передовою технологією їх видобування і переробки, а також країн, які розглядаються як перспективні в плані видобутку і переробки комплексу або окремих видів мінеральної сировини.


 Фармацевтична енциклопедія

Онлайн версія "Фармацевтичної енциклопедії" містить статті, присвячені фармацевтиці та дотичним напрямкам: організаційно-економічному, технологічному (виробництву і конструюванню фармацевтичних систем), методам контролю й реалізації, сертифікації та стандартизації ліків, опису лікарських рослин і рослинної сировини, фармакології, менеджменту, маркетингу у фармації, лабораторній діагностиці, клінічній фармації та парафармацевтичній продукції, хімії та фізиці, історії фармації тощо.


 Циклоп - енциклопедії та словники

На сайті надається доступ до довідників, що містять економічні та юридичні терміни і поняття.


 Шевченківська енциклопедія

Eлектронна версія “Шевченківської енциклопедії” у чотирьох томах.


 Энциклопедия Вооружений

На сайті зібрано інформацію про зброю з усього світу, від пістолетів до мінометів та гранатометів з описом, конструкціями і характеристиками.

 Энциклопедия голландской живописи

Сайт присвячений голандському живопису. На сайті зібрана велика підбірка біографій і творів маловідомих та відомих нідерландських живописців, скульпторів, граверів і ювелірів.

 Энциклопедия комнатных растений

На сайті зібрано інформацію про вирощування троянд, кактусів, герані, фікусів, орхідей та інших домашніх рослин.А також все про догляд за ними.

 Энциклопедия Кругосвет

На сайті представлена універсальна науково-популярна онлайн-енциклопедія. Пошук інформації здійснюється за різними галузями знань.

 Энциклопедия русской живописи

На сайті можна знайти інформацію про російських живописців, починаючи з давнини та до наших днів. Сайт буде корисний широкому колу користувачів.

 Энциклопедия физики и техники

На сайті надається онлайн доступ до фізичної енциклопедії та новин науки і техніки.


 Энциклопедия французской живописи

На сайті зібрано інформацію про французький живопис, французьких художників, починаючи з давнини і до наших днів. Наведено біографії живописців та їх найбільш значні роботи.

 Язычество славян

Енциклопедія слов'янського язичництва. Ресурс орієнтований на дослідників слов'янської релігії, міфології та магії.