Наукова періодика України Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики


Shmygol N. 
Assessment of the prospects for restoring the financial security of the state / N. Shmygol, O. Galtsova, D. Krylov, A. Semenov, K. Shaposhnykov // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. - 2021. - № 5. - С. 226-235. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fkd_2021_5_25
У сучасний період господарювання оцінювання фінансової безпеки держави відбувається за різними напрямами, різними групами показників, різними методиками. Здебільшого в наукових працях відмічається прагнення до зведення різних складових оцінювання фінансової безпеки до інтегрального показника, з урахуванням нормованих значень окремих індикаторів, що потребує оцінки їхньої вагомості та завжди містить певний суб'єктивізм через залучення експертів до цього процесу. Враховуючи, що фінансова система будь-якої країни є основою функціонування економіки, а Україна має комплекс накопичених соціально-економічних проблем, які постійно її супроводжують, це зумовлює високу актуальність цього напряму досліджень в останні десятиріччя. Розглядаючи підходи до оцінювання рівня фінансово-економічної безпеки (ФЕБ), слід звернутись до Методичних рекомендацій щодо розрахунку рівня економічної безпеки України, в якій з цією метою використовувався метод узгодження їхніх оцінок за індивідуальними системами переваг, які не містяться у відкритому доступі. Тому при формуванні зазначеної системи переваг, що впливає на напрями формування національної стратегії ФЕБ, запропоновано використовувати наявні причинно-наслідкові взаємозв'язки між її складовими. Враховуючи вказані причинно-наслідкові зв'язки та згідно з введеними умовними позначеннями, експертним шляхом побудовано матрицю парних порівнянь, що визначає прямий вплив одних складових фінансової безпеки країни на інші. Проведений аналіз надав можливість оцінити динаміку за всіма напрямами забезпечення фінансової безпеки на основі групових показників і виявити найбільш проблемні індикатори. З другого боку, така оцінка не надає уявлення про те, до якої зони ризику належать ті чи інші показники, оскільки кожний із них має свої межі допустимих значень, що зазначено. Цей напрям потребує дальшого дослідження та допоможе визначитись із належністю поточного стану фінансової безпеки держави до тієї чи іншої зони ризику.
  Повний текст PDF - 315.202 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Shmygol N.
  • Galtsova O.
  • Krylov D.
  • Semenov A.
  • Shaposhnykov K.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Shmygol N. Assessment of the prospects for restoring the financial security of the state / N. Shmygol, O. Galtsova, D. Krylov, A. Semenov, K. Shaposhnykov // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. - 2021. - № 5. - С. 226-235. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fkd_2021_5_25.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського