Наукова періодика України Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики


Ярмолюк O. 
Покриття інформації у фінансовій звітності: практичний досвід застосування МСБО і МСФЗ / O. Ярмолюк, О. Губарик, Т. Саванчук, О. Дмитренко, Н. Хомяк // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. - 2021. - № 5. - С. 276-287. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fkd_2021_5_29
Інформаційні запити глобалізованого суспільства змушують суб'єктів господарювання формувати фінансову звітність (ФЗ), здатну задовольнити вимоги всіх зацікавлених сторін. Мета роботи - оцінити, яку інформацію суб'єкти господарювання розкривають у фінансовій звітності, складеній за МСБО і МСФЗ, та які колізії при цьому виникають. Теоретико-методологічні аспекти результатів діяльності вчених доводять значущість розкриття інформації у ФЗ, складеній за МСФЗ. Разом із тим відкритим залишається питання розкриття інформації у ФЗ, з урахуванням потреб поточної діяльності підприємств. З огляду на це постає потреба: дослідження забезпечення користувачів ФЗ інформацією, розкриття якої передбачають міжнародні стандарти; перевірка гіпотез щодо існування необхідності дослідження відмінностей видів ФЗ, формування та подання якої передбачають МСФЗ і МСБО, та перегляду довгострокового зобов'язання в разі його дострокового погашення. На підставі аналізу встановлено, що інформацію, обов'язкову до розкриття у ФЗ, обумовлює вид ФЗ. Проведене дослідження свідчить про наявності в МСФЗ прогалин у порядку складання та інформаційного наповнення комбінованої звітності. Запропоновано комбіновану ФЗ складати суб'єктам господарювання, які з тих чи інших причин не відповідають вимогам МСФЗ 10. Установлено, що важливою умовою достовірного відображення у Звіті про фінансовий стан інформації щодо довгострокового кредиту є необхідність проведення аналізу здатності підприємства його дострокового погашення, зокрема протягом року. Запропоновано розглядати частину довгострокового кредиту у формі платежів, які слід погасити протягом 12 місяців із дати складання звітності як поточне зобов'язання. Такий підхід потребує перекласифікувати наявний кредит із довгострокового в поточні зобов'язання, що призведе до подальних змін оцінок грошових потоків, коригування балансової вартості зобов'язань. Результати дослідження можуть бути використані практиками в різних галузях економіки при формуванні ФЗ за МСФЗ.
  Повний текст PDF - 308.011 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ярмолюк O.
  • Губарик О.
  • Саванчук Т.
  • Дмитренко О.
  • Хомяк Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ярмолюк O. Покриття інформації у фінансовій звітності: практичний досвід застосування МСБО і МСФЗ / O. Ярмолюк, О. Губарик, Т. Саванчук, О. Дмитренко, Н. Хомяк // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. - 2021. - № 5. - С. 276-287. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fkd_2021_5_29.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Губарик Ольга Миколаївна (економічні науки)
  • Саванчук Тетяна Миколаївна (економічні науки)
  • Дмитренко Ольга Миколаївна (економічні науки)
  • Дмитренко Олександр Іванович (економічні науки)
  • Хомяк Наталія Василівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського