Наукова періодика України Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики


Blikhar V. 
Institutional and legal basis of counteracting corruption: experience of the european union and Ukraine / V. Blikhar, V. Syrovackyi, M. Vinichuk, M. Kashchuk // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. - 2022. - № 2. - С. 365-372. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fkd_2022_2_43
Інтенсифікація викликів, загроз і ризиків функціонування глобальної фінансово-економічної системи та неготовність національної економіки протистояти їх дестабілізуючому впливу зумовлюють формування нової парадигми світового економічного порядку, невід'ємною компонентою якої є корупція. Поширення корупції в глобальному вимірі посилює диспропорції структури розвитку соціально-економічних систем і створює перешкоди правовому й суспільно-політичному устроєві країни, оскільки це деструктивне явище проникає не тільки в державний сектор, а й в економіку, політику, суспільство, а також істотно впливає на рівень якості життя населення, що проявляється в збагаченні незначної частини та зубожінні більшості населення. Визначено сутність корупції, обгрунтовано взаємозв'язок корупції з рівнем якості життя населення. Здійснено економіко-правовий аналіз нормативно-правового забезпечення протидії корупції в країнах Європейського Союзу (ЄС) та Україні. Проведено дослідження динаміки індексу сприйняття корупції й індексу якості життя населення в країнах ЄС та Україні впродовж 2018 - 2021 рр. На основі багатофакторного (кластерного) аналізу з використанням методу k-середніх здійснено групування країн ЄС та України за показниками індексу сприйняття корупції й індексу якості життя населення, що надало можливість виокремити серед країн ЄС 3 групи: високо розвинені країни, у яких спостерігається високий рівень якості життя населення та низький рівень корупції; країни, які належать до високо розвинених, забезпечують високі показники якості життя населення, але рівень корупції мають достатньо високий; країни з високим рівнем корупції та порівняно низьким рівнем якості життя населення, до яких належить і Україна. З метою забезпечення ефективної протидії корупції запропоновано основні заходи боротьби з цим деструктивним явищем, реалізація яких потребує вдосконалення чинного законодавства та його гармонізації з міжнародними нормативно-правовими актами.
  Повний текст PDF - 173.447 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Blikhar V.
  • Syrovackyi V.
  • Vinichuk M.
  • Kashchuk M.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Blikhar V. Institutional and legal basis of counteracting corruption: experience of the european union and Ukraine / V. Blikhar, V. Syrovackyi, M. Vinichuk, M. Kashchuk // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. - 2022. - № 2. - С. 365-372. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fkd_2022_2_43.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського