Наукова періодика України Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики


Proskurina M. Khlystun O. 
Planning the activity of a creative industries subject in a turbulent environment / M. Khlystun O. Proskurina, T. Hryhorchuk, O. Krupa, V. Karimov // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. - 2022. - № 2. - С. 392-405. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fkd_2022_2_46
Сучасна форма глобалізації визначає нову площину, у якій культурні практики взаємодіють із інноваціями в глобальному масштабі, формуючи таким чином новий сектор економіки - креативні індустрії. Вони охоплюють економічну діяльність, пов'язану з отриманням, використанням, перетворенням, розповсюдженням і комерціалізацією інформації та знань, що мають значний економічний і соціальний вплив (наприклад, стимулювання сталого розвитку та створення інклюзивних робочих місць). Отже, креативні індустрії перетворюються на стабілізуючий елемент конкурентоспроможності країни. Мета роботи - визначення особливостей планування діяльності суб'єктів креативних індустрій в умовах турбулентності сучасного економічного середовища та виділення перспектив посилення їхньої конкурентоспроможності. Методологія цього дослідження вимагає дослідницьких практик, які узгоджуються з перетином креативної економіки, міжнародних відносин, макроаналізу та географії. Вона заснована на вивченні впливу креативного сектора на соціально-економічне середовище в Україні. Результати дослідження показують, що необхідна потужна підтримка креативних індустрій для посилення залучення їх у систему національного господарювання та процес цілеспрямованого створення доданої вартості. У зв'язку з цим існує гостра необхідність у критичному осмисленні творчої праці та вивченні її ролі в українському суспільстві, а також визначенні її організаційної структури. Підвищення обізнаності слід розпочати з вивчення, розробки та впровадження нових освітніх програм для професіоналізації нового сектору та стабілізації кар'єрних траєкторій. Для того щоб приймати обгрунтовані рішення, необхідно вивчити роль креативного класу в національній соціальній системі. Перспективи подальших досліджень полягають в оцінці ефективності креативних індустрій України та їх порівнянні з провідними країнами Європи.
  Повний текст PDF - 242.744 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Proskurina M.
  • Hryhorchuk T.
  • Krupa O.
  • Karimov V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Proskurina M. Khlystun O. Planning the activity of a creative industries subject in a turbulent environment / M. Khlystun O. Proskurina, T. Hryhorchuk, O. Krupa, V. Karimov // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. - 2022. - № 2. - С. 392-405. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fkd_2022_2_46.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Крупа Оксана Петрівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського