Наукова періодика України Інформатика та математичні методи в моделюванні


Tynynyka A. N. 
Dynamic model of a production assembly line as an absorbing Markov chain / A. N. Tynynyka // Інформатика та математичні методи в моделюванні. - 2021. - Т. 11, № 4. - С. 262-267. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Itmm_2021_11_4_4
Складальні лінії є загальноприйнятим засобом масового і серійного виробництва і навіть застосовуються для виготовлення продукції невеликого обсягу за індивідуальними замовленнями. Вони представляють собою орієнтовані на потік виробничі системи. При (пере)налаштуванні складальної лінії завжди виникає важлива задача її балансування. Вона з'явилася в переліку задач з початком використання складальних ліній і полягає в раціональному розподілі по робочих місцях повного робочого навантаження, необхідного для виготовлення одиниці продукції. Цей інструмент допомагає підвищити пропускну спроможність складальної лінії при деякому зниженні вимог до кваліфікації робочої сили. Протягом перших сорока років існування складальних ліній для балансування використовувалися тільки методи проб і помилок. Потім були розроблені інші методи балансування для різних структур і умов роботи ліній. Запропоновано спосіб контролю і регулювання незавершеного виробництва потокової лінії, що полягає в періодичному перерозподілі робочих по робочих місцях, тобто в перерозподілі незавершеного виробництва (в зворотному напрямку). Мета регулювання - наближене вирівнювання вироблення робочих місць і підвищення за рахунок цього продуктивності всій лінії при допущенні, що ззовні робочі на потокову лінію не надходять. Конкретна задача стійкості лінії складання вирішується методами теорії марковських ланцюгів. Побудована модель потокової лінії складання як поглинаючого марковського ланцюга. Доведене в роботі твердження формулює умови, при яких керівництво цеху може з заданою точністю вирівняти вироблення робочих місць потокової лінії, використовуючи резервну робочу силу. Подання потокової лінії марківськім ланцюгом дозволяє знайти ту єдину кількість робочих, яка повинна перерозподілятися між робочими місцями для досягнення мети, і потрібне число перерозподілів за зміну.
  Повний текст PDF - 225.364 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Tynynyka A.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Tynynyka A. N. Dynamic model of a production assembly line as an absorbing Markov chain / A. N. Tynynyka // Інформатика та математичні методи в моделюванні. - 2021. - Т. 11, № 4. - С. 262-267. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Itmm_2021_11_4_4.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського