Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Переяслов А. А. 
Сучасні принципи діагностики та лікування гострого апендициту в дітей / А. А. Переяслов, Р. В. Стеник, А. І. Бобак, А. О. Дворакевич, О. М. Никифорук, О. Є. Борова-Галай, Б. Я. Мальований // Хірургія дитячого віку. - 2021. - № 2. - С. 32-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2021_2_7
У багатьох пацієнтів типова клінічна картина гострого апендициту (ГА) відсутня, що спричинює високу частоту діагностичних помилок і, відповідно, зростання частоти ускладнених форм ГА. Це зумовлює необхідність пошуку доступних лабораторних маркерів, які б дали змогу з високим ступенем достовірності виділяти дітей не тільки з ГА, але й з перфорацією червоподібного відростка. Питання, який метод апендектомії обрати в дитини - традиційний чи мініінвазивний - залишається дискусійним. Мета роботи - узагальнити результати діагностики та лікування ГА у дітей з використанням різноманітних лабораторних маркерів, ультрасонографії (УСГ) і лапароскопічних втручань. Робота грунтується на результатах обстеження та лікування 3171 дітей, яких оперували з приводу ГА упродовж 2009 - 2018 рр. Діагноз встановлювали на основі анамнезу, об'єктивного та лабораторного обстеження. УСГ проводили в 1183 (37,3 %) дітей. Відкриту апендектомію (ВА) виконували у 2879 (90,8 %), а лапароскопічну (ЛА) - у 292 (9,2 %) дітей. З метою оцінки результатів використовували методи варіаційної статистики, визначення специфічності, чутливості, позитивної і негативної прогностичної цінності тощо. Висновки: для діагностики ГА серед лабораторних показників найкращу прогностичну цінність виявляє СНЛ, а для доопераційної діагностики перфоративного апендициту - показники натріємії і СНЛ. У дітей з гострим абдомінальним синдромом УСГ дає змогу з високим ступенем достовірності підтвердити або виключити діагноз ГА. Лапароскопічна апендектомія є реальною альтернативою традиційним методам лікування ГА. Окрім добре відомих переваг мінінвазивної хірургії, ЛА має переваги у віддалені терміни після операції.
  Повний текст PDF - 207.916 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Переяслов А.
  • Стеник Р.
  • Бобак А.
  • Дворакевич А.
  • Никифорук О.
  • Борова-Галай О.
  • Мальований Б.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Переяслов А. А. Сучасні принципи діагностики та лікування гострого апендициту в дітей / А. А. Переяслов, Р. В. Стеник, А. І. Бобак, А. О. Дворакевич, О. М. Никифорук, О. Є. Борова-Галай, Б. Я. Мальований // Хірургія дитячого віку. - 2021. - № 2. - С. 32-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2021_2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Переяслов Андрій Анатолійович (медичні науки)
  • Бобак Андрій Іванович (медичні науки)
  • Дворакевич Андрій Орестович (медичні науки)
  • Никифорук Олеся Мирославівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського