Наукова періодика України Лікарська справа


Дубровський Є. І. 
Динаміка та особливості гуморальної відповіді на COVID-19 / Є. І. Дубровський, Б. В. Донськой // Лікарська справа. - 2021. - № 1-2. - С. 3-8. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/LiSp_2021_1-2_3
Продовжено дослідження з визначення рівня специфічних антитіл у пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, у віддалені терміни. Для цього етапу дослідження було обстежено групу пацієнтів, які перехворіли на COVID-19 8 міс тому (240 днів). У групу увійшли 42 особи. Всі пацієнти на початку захворювання мали позитивний результат на COVID-19 методом ПЛР. Частина хворих перебувала на лікуванні в КМКЛ N 4 в інфекційному відділенні, інші лікувались амбулаторно. Всіх хворих умовно можна розділити на дві вікові групи: від 18 до 39 років (13 осіб) та від 40 до 65 років (28 осіб). Серед обстежених хворих у 29 осіб перебіг хвороби був безсимптомний або легкий. Середньотяжкий перебіг відзначався в 11 пацієнтів, тяжкий - в 1 пацієнта. Контроль рівня антитіл було проведено на 60-, 90-, 150- та 240-й день від початку захворювання. Всім пацієнтам було проведено дослідження на специфічні антитіла на COVID-19 методом імуноферментного аналізу, виконаному на обладнанні: імуноферментний аналізатор Tecan (Австрія); PW 40 Microplate Washer (Франція). Набір ELISA для серології COVID-19 тест-системами на IgG SARS-CоV-2 VitroTest (Україна). Згідно з першим етапом дослідження було зафіксовано, що імунна гуморальна відповідь на COVID-19 сформувалась у 82 % обстежених у 54 із 66 осіб. У наступному етапі взяли участь 42 особи із 54, що мали позитивні рівні антитіл. Аналізуючи групу тих, у кого виробились антитіла, на 240-й день від початку захворювання, отримали такі результати: рівень IgG залишався вище порогового рівня у 80 % (n = 35). Цікаво зауважити, що у 56 % (n = 23) рівень антитіл тримався на дуже високому рівні без тенденції до зниження. У 20 % (n = 8) обстежуваних рівень антитіл помітно знижувався протягом усього періоду дослідження та став нижче від порогового до 240-го дня. Висновок: аналізуючи отримані дані протягом 8 міс (240 днів), можна зробити певні висновки. Максимальний рівень антитіл зафіксовано на 40-й день від початку захворювання. Показано, що серед хворих, які мали позитивний рівень специфічних антитіл до SARS-CoV-2 вище порогового, ні в кого (100 %) IgG не зникли в проміжку між 40-м та 150-м днями. Проте тенденція до зниження простежувалась у 20 % обстежуваних. Саме у цієї когорти і зникли антитіла до 240-го дня. У більшості пацієнтів (80 %), які перехворіли на SARS-CoV-2, рівень IgG залишався достатньо високим що найменше 240 днів.
  Повний текст PDF - 501.83 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дубровський Є.
  • Донськой Б.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дубровський Є. І. Динаміка та особливості гуморальної відповіді на COVID-19 / Є. І. Дубровський, Б. В. Донськой // Лікарська справа. - 2021. - № 1-2. - С. 3-8. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/LiSp_2021_1-2_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Донськой Борис Владиславович (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського