Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Гарбар М. О. 
Гостра серцева недостатність і кардіогенний шок: сучасні принципи діагностики та лікування / М. О. Гарбар, Г. В. Світлик, Я. М. Підгірний, Ю. О. Світлик // Медицина неотложных состояний. - 2018. - № 3. - С. 50-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2018_3_11
Висвітлено сучасні погляди на гостру серцеву недостатність і кардіогенний шок згідно з рекомендаціями Європейського товариства кардіологів щодо діагностики й лікування хронічної та гострої серцевої недостатності (2016), гострого інфаркту міокарда з елевацією сегмента ST (2017) та без елевації сегмента ST (2015). Описано фактори, що сприяють розвитку патології, та причини виникнення (як зі сторони серцево-судинної системи, так і несерцеві). Висвітлено різноманітні спроби класифікації, зокрема, детально описано клінічну класифікацію, яка базується на фізикальному приліжковому огляді та розподілі пацієнтів на 4 категорії залежно від наявності ознак застою та гіпоперфузії: "теплий" і "мокрий" (добра перфузія, застій), "холодний" і "мокрий" (гіпоперфузія та застій), "холодний" і "сухий" (гіпоперфузія без застою), "теплий" і "сухий" (компенсований пацієнт з доброю перфузією та без застою). Наведена методика надає змогу обрати коректну лікувальну стратегію вже на початкових етапах лікування. Увагу приділено класифікації згідно з T. Killip та J. Kimball осіб із гострою серцевою недостатністю, яка виникла на грунті гострого коронарного синдрому, що надає змогу оцінити ризик пацієнта та передбачити прогноз захворювання. Наведено перелік додаткових інструментальних і лабораторних методів обстеження: проведення рутинної елекрокардіографії, ультразвукового обстеження серця, рентгенографії органів грудної клітки; визначення натрійуретичного пептиду, тропонінів, газометрії крові, загальноклінічних показників. Описано їх діагностичну роль, доцільність і терміни проведення. Наведено критерії госпіталізації пацієнта у відділення інтенсивної терапії, показання до інтубації трахеї. Подано вказівки щодо клінічного ведення особи з гострою серцевою недостатністю починаючи з догоспітального етапу, включаючи використання неінвазивної вентиляції легень з позитивним тиском, медикаментозну стратегію з рекомендаціями щодо особливостей застосування інотропів, вазопресорів і вазодилататорів, а також використання сучасних методик - ранньої реваскуляризації коронарних судин, ультрафільтрації плазми, інтрааортальної балонної контрпульсації та засобів механічної підтримки кровообігу.
  Повний текст PDF - 205.339 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гарбар М.
  • Світлик Г.
  • Підгірний Я.
  • Світлик Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гарбар М. О. Гостра серцева недостатність і кардіогенний шок: сучасні принципи діагностики та лікування / М. О. Гарбар, Г. В. Світлик, Я. М. Підгірний, Ю. О. Світлик // Медицина неотложных состояний. - 2018. - № 3. - С. 50-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2018_3_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гарбар Мирослава Орестівна (медичні науки)
  • Світлик Галина Володимирівна (медичні науки)
  • Підгірний Ярослав Михайлович (медичні науки)
  • Світлик Юлія Орестівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського