Наукова періодика України Медична інформатика та інженерія


Подпрятов С. С. 
Дослідження впливу параметрів подавання імпульсної високочастотної напруги на зміну діелектричної характеристики біологічних тканин у моделі електрозварного міжкішкового анастомозу / С. С. Подпрятов, Г. С. Маринський, О. В. Чернець, В. А. Ткаченко, Д. А. Грабовський, К. Г. Лопаткіна, В. А. Васильченко // Медична інформатика та інженерія. - 2018. - № 2. - С. 37-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mii_2018_2_6
Електрозварний спосіб створення міжкишкового анастомозу є новітнім і перспективним для втілення. Параметри оптимального радіочастотного впливу на тканини з метою їх з'єднання суттєво різняться поміж дослідницьких груп. Мета роботи - дослідити вплив амплітуди напруги високої частоти залежно від способу її подавання в імпульсному режимі на зміну діелектричної властивості тканин стінки кишки в моделі електрозварного міжкишкового анастомозу. Здійснено 120 проб постійного та зростаючого способів подавання на тканину органокомплексу свині радіочастотної електричної напруги імпульсами тривалістю 0,2 с після прикладення тиску від 2,0 Н/мм<^>2 до 3,0 Н/мм<^>2. Тканину складали удвічі в прототипі інструменту, моделюючи міжкишковий анастомоз. За подавання імпульсів 80 В у 82,5 % спостережень імпеданс тканини різко знижувався на 70 % впродовж першого імпульсу, під час другого - плавно ще на 50 % і в подальшому, після коливання на початку імпульсу, стабільно перебував на низькому рівні. Надалі напруга була підвищена до 120 В, і в 92,5 % досліджень рівень імпедансу так само різко знижувався впродовж першого імпульсу майже на 80 %, але під час другого вже набував загалом стабільної форми. За лінійного підвищення напруги в імпульсі з80 В до 120 В досягали покращання електропровідності на другому імпульсі у 87,5 % досліджень, де первинний провал імпедансу на початку імпульсу змінився експоненційним зростанням. Висновки: подавання імпульсів високочастотної електричної напруги з амплітудою, яка перевищує критичний рівень для тканини, призводить до стабільного покращання електропровідності стінок кишки між електродами, як заведено, вже починаючи з другого імпульсу. Одержані дані є базою для встановлення параметрів алгоритму, спрямованого на гомогенізацію електричних характеристик в місці створення міжкишкового анастомозу. Виявлений за імпульсної подачі напруги ефект зниження імпедансу стінок кишки між електродами та подальше покращання електропровідності є способом забезпечення рівномірності та глибини структурних перетворень у тканині. Зростання імпедансу за зростаючої напруги може свідчити або за електричну інерційність іонних систем, або за поглиблені перетворення у тканині. Використання імпульсної подачі напруги обмежуватиме нагрівання тканини внаслідок зниження вкладеної потужності.
  Повний текст PDF - 667.086 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Подпрятов С.
  • Маринський Г.
  • Чернець О.
  • Ткаченко В.
  • Грабовський Д.
  • Лопаткіна К.
  • Васильченко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Подпрятов С. С. Дослідження впливу параметрів подавання імпульсної високочастотної напруги на зміну діелектричної характеристики біологічних тканин у моделі електрозварного міжкішкового анастомозу / С. С. Подпрятов, Г. С. Маринський, О. В. Чернець, В. А. Ткаченко, Д. А. Грабовський, К. Г. Лопаткіна, В. А. Васильченко // Медична інформатика та інженерія. - 2018. - № 2. - С. 37-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mii_2018_2_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Подпрятов Сергій Сергійович (медичні науки)
  • Ткаченко Віктор Анатолійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського