Наукова періодика України Мінералогічний журнал


Лавриненко О. М. 
Утворення ультрадисперсних залізооксидних фаз на поверхні сталі в умовах контакту з водними розчинами двовалентної міді і благородних / О. М. Лавриненко // Мінералогічний журнал. - 2010. - Т. 32, № 4. - С. 23-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mineral_2010_32_4_5
Досліджено особливості формування ультрадисперсних залізооксидних фаз на поверхні сталі, що контактує з водними розчинами міді, срібла, золота, платини та паладію за умов вільного надходження до системи окисника. Показано, що за значень вихідної концентрації Cu(II), Ag(I), Au(III), Pt(VI) від 1 до 10 мг/<$E roman дм sup 3> на поверхні сталі утворюється фаза феришпінелі (магнетиту). Механізм взаємодії катіонів електропозитивних металів з залізооксидними фазами у системі сталевого електрода пов'язаний з формуванням поверхневих структур Green Rust, адсорбцією та відновленням катіонів дисперсійного середовища на їх поверхні й у міжшаровому просторі з окисненням Fe(II) у кристалічних гратках з фазовим перетворенням на магнетит або оксигідроксиди заліза. Одержані ультрадисперсні композити, що складаються з магнетиту (за присутності Cu(II), Ag(I), Au(III), Pt(VI)) або лепідокрокіту (за присутності Pd(II)) і відновленого електропозитивного металу, внаслідок переносу у водне дисперсійне середовище набувають колоїдної стійкості і не трансформуються під час контакту з окисником, що робить їх перспективним матеріалом для застосування у медико-біологічних системах.
  Повний текст PDF - 482.09 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лавриненко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лавриненко О. М. Утворення ультрадисперсних залізооксидних фаз на поверхні сталі в умовах контакту з водними розчинами двовалентної міді і благородних / О. М. Лавриненко // Мінералогічний журнал. - 2010. - Т. 32, № 4. - С. 23-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mineral_2010_32_4_5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського