Наукова періодика України Медичні перспективи


Rodionova V. V. 
Renal function and nutritional status in patients with arterial hypertension / V. V. Rodionova, O. O. Boiko // Медичні перспективи. - 2020. - Т. 25, № 4. - С. 66-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2020_25_4_10
Артеріальна гіпертензія (АГ) є основною запобіжною причиною, яка упереджується при серцево-судинних захворюваннях і всіх причинах смерті в усьому світі та посідає друге місце серед найбільш важливих причин хронічної хвороби нирок після діабету. Важливим фактором, що сприяє підвищенню артеріального тиску, є ожиріння. Надмірна вага сприяє підвищенню кров'яного тиску і становить 65 - 75 % первинної гіпертонії, яка є основною причиною серцево-судинних захворювань і захворювань нирок. Мета роботи - дослідження функції нирок у хворих на АГ залежно від нутритивного статусу пацієнтів. У проспективне дослідження увійшли 47 стабільних амбулаторних пацієнтів з АГ II стадії (гіпертрофія лівого шлуночка) 1 - 3 ступеня, (24 жінки і 23 чоловіки), середній вік - 55,7 (8,9) року. Середня тривалість захворювання становила 14 (3,2) років. До контрольної групи були включені 28 відносно здорових осіб без АГ (15 жінок і 9 чоловіків), середній вік - 56,0 (6,6) років. Усім пацієнтам проводили оцінку скарг, анамнестичних даних, статусу куріння, фізикальний огляд з визначенням антропометричних показників (зріст, вага, індекс маси тіла, окружність талії), вимірюванням частоти серцевих скорочень і рівня артеріального тиску. Визначено ризик серцево-судинних подій відповідно до шкали SCORE. Стан нутритивного статусу оцінювали на підставі даних біоімпедансметрії (аналізатор "Omron") з визначенням відсотка загального жиру, м'язової маси і вісцерального жиру. Для уточнення функціонального стану нирок визначали рівень загального білка в сироватці крові, креатиніну та альбуміну в сечі, з визначенням альбумін-креатиніну співвідношення в разовій порції сечі, обчислювали швидкість клубочкової фільтрації. У пацієнтів з АГ було виявлено зміну нутритивного статусу у вигляді підвищення кількості загальної жирової тканини на тлі зниження пулу м'язової тканини, з розвитком саркопенії в поєднанні з ожирінням. Також у пацієнтів мало місце формування гіпертензійної нефропатії. Виявлено, що показник ІМТ не є достатньо інформативним для визначення нутритивного статусу, що вимагає застосування методу біоімпедансметрії для визначення відсотка загального та вісцерального жиру, м'язової маси.
  Повний текст PDF - 302.175 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Rodionova V.
  • Boiko O.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Rodionova V. V. Renal function and nutritional status in patients with arterial hypertension / V. V. Rodionova, O. O. Boiko // Медичні перспективи. - 2020. - Т. 25, № 4. - С. 66-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2020_25_4_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Родіонова Вікторія Всеволодівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського