Наукова періодика України Медичні перспективи


Poniatovskyi V. A. 
Bacteriophages against methicillin resistant staphylocoсcus aureus strains / V. A. Poniatovskyi, O. L. Bondarchuk, M. O. Prystupiuk, O. O. Smikodub, V. P. Shyrobokov // Медичні перспективи. - 2020. - Т. 25, № 4. - С. 73-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2020_25_4_11
Staphylococcus aureus є одним із найпоширеніших опортуністичних патогенів, що здатні викликати різноманітні захворювання: від незначних шкірних інфекцій до небезпечного для життя сепсису, менінгіту, пневмонії та ряду інших захворювань. Особливу увагу приділено метицилін-резистентним штамам Staphylococcus aureus (MRSA) зі стійкістю до багатьох лікарських засобів. Мета дослідження - вивчення чутливості клінічних ізолятів золотистого стафілокока, у тому числі метицилін-резистентних штамів, до бактеріофагового препарату та встановлення можливості використання цього засобу для лікування стафілококових інфекцій. Використано ряд класичних і сучасних мікробіологічних методів виділення та ідентифікації мікроорганізмів, проведено визначення генів, що відповідальні за антибіотикорезистентність (ПЛР-аналіз), здійснено визначення чутливості ізольованих культур до антибіотиків (диско-дифузійний метод) та бактеріофагів (Spot-тест, метод Граціа та метод Аппельмана). Проведений аналіз чутливості збудників гнійно-запальних захворювань (Staphylococcus aureus), з наявним та відсутнім геном mecA, до препарату на основі бактеріофагів. Чутливість визначали до комерційного препарату - "Піофаг бактеріофаг полівалентний". За результатами дослідження було встановлено, що загальна кількість чутливих штамів бактерій до препарату становила 95 - 0,2 %. Використання комерційного препарату для лікування фурункульозу, викликаного MRSA, також дало позитивний результат. Вже за тиждень застосування бактеріофагового препарату в пацієнта відбулася регресія клінічної симптоматики. За період використання фагового засобу побічних ефектів не виявлено. Отже, застосування бактеріофагових препаратів може стати важливим інструментом у боротьбі зі стійкими до антибіотиків штамами, що викликають різні інфекції в людини.
  Повний текст PDF - 581.19 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Poniatovskyi V.
  • Bondarchuk O.
  • Prystupiuk M.
  • Smikodub O.
  • Shyrobokov V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Poniatovskyi V. A. Bacteriophages against methicillin resistant staphylocoсcus aureus strains / V. A. Poniatovskyi, O. L. Bondarchuk, M. O. Prystupiuk, O. O. Smikodub, V. P. Shyrobokov // Медичні перспективи. - 2020. - Т. 25, № 4. - С. 73-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mp_2020_25_4_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Широбоков Володимир Павлович (1942–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського