Наукова періодика України Наукові вісті КПІ


Пуховий І. І. 
Аналіз підігрівання повітря взимку в ґрунтових теплообмінниках і у водоймах при замерзанні води на занурених трубах / І. І. Пуховий, А. Є. Денисова // Наукові вісті КПІ. - 2018. - № 6. - С. 59-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2018_6_8
Підігрівання повітря взимку в діапазоні температур довкілля нижче -5 <$E symbol Р>C можливе як теплотою грунту, так і теплотою фазового переходу води в лід. Підігріте повітря зменшує витрату енергії в системах вентиляції і в теплових насосах типу повітря - вода і повітря - повітря в період пікових навантажень на системи теплопостачання, що дає змогу зменшити установлену потужність теплогенеруючого обладнання. Визначення впливу швидкості (витрати) повітря на потрібну довжину труб при сталому значенні діаметра каналу з повітрям. Визначення термічних опорів і лінійної густини теплового потоку з порівнянням процесів охолодження грунту і кристалізації води. Повітря з температурою нижче -5 <$E symbol Р>C пропускають через природні середовища для використання в системах вентиляції, теплових насосах і в буферних зонах будівель у період морозів. Чим нижча температура довкілля, тим більший економічний і енергетичний ефект. Виконано розрахунковий аналіз впливу швидкості повітря (витрати) на потрібну довжину труб при сталому діаметрі труб, закладених у грунт і занурених у воду, за наявності фазового переходу води в лід. Показано, що на потрібну довжину грунтового теплообмінника сильно впливає режим експлуатації (постійна робота без зупинок чи робота з перервою). Для підігрівання повітря з -10 до -3 <$E symbol Р>C залежно від швидкості повітря в грунтових теплообмінниках потрібна в 1,5 - 2 рази більша довжина труби через те, що термічний опір грунту вищий, ніж у льоду, і товщина льоду менша, ніж товщина охолодженого грунту, завдяки високому значенню теплоти кристалізації води. За великих швидкостей лінійна густина теплового потоку доходить до 40 - 60 В/м<^>2. Висновки: при розміщенні каналу у вигляді труби в грунті або у воді можна підігріти морозне повітря в період пікових навантажень на системи теплопостачання, що дає змогу зменшити установлену потужність теплогенеруючого обладнання. У технології замерзання води при підігріванні повітря є значні переваги, особливо при експлуатації в річному режимі.
  Повний текст PDF - 355.773 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пуховий І.
  • Денисова А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пуховий І. І. Аналіз підігрівання повітря взимку в ґрунтових теплообмінниках і у водоймах при замерзанні води на занурених трубах / І. І. Пуховий, А. Є. Денисова // Наукові вісті КПІ. - 2018. - № 6. - С. 59-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NVKPI_2018_6_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пуховий Іван Іванович (технічні науки)
  • Денисова Алла Євсіївна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського