Наукова періодика України Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка


Ковальчук І. П. 
Геоінформаційно-картографічне забезпечення управління земельними ресурсами на рівні адміністративного району / І. П. Ковальчук, О. В. Рожко // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Сер. : Географія. - 2013. - № 2. - С. 177-183. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NZTNPUg_2013_2_26
Розглянуто методичні аспекти геоінформаційного забезпечення управління земельними ресурсами на рівні адміністративного району. Обгрунтовано необхідність розв'язання науково-технічної задачі забезпечення інформаційної підтримки оцінювання стану земельних ресурсів та управління ними з використанням геоінформаційних технологій, розробки комплексу взаємозв'язаних математичних моделей, алгоритмів і програм та впровадження цих методів і технологій у практику автоматизованого управління. Охарактеризовано кроки до створення комплексу взаємопов'язаних геоінформаційно-картографічних моделей для розв'язання завдань управління земельними ресурсами на прикладі Фастівського району Київської області. Вони включали створення базової карти району (1:50000), збір інформації про грунтовий покрив і його властивості, структуру земельних ресурсів і наслідки їх господарського використання. На основі створеної серії електронних великомасштабних карт проаналізовано стан земельних ресурсів Фастівського району, характер їх використання, поширення та розвиток несприятливих процесів, а також зміни, що відбулися під впливом природних та антропогенних факторів. Складені на сучасній системно-геоморфологічної основі карти можна використовувати для розв'язання широкого спектра проблем природокористування. Обгрунтовано доцільність застосування матеріалів та результатів дослідження під час розробки кадастру земель, оцінювання якості грунтів, моніторингу стану та використання земельних ресурсів Київської області. На основі картографічних моделей оцінювання стану земель можуть складатися оперативні зведення, наукові прогнози та рекомендації, які подаються до органів державної виконавчої влади місцевого та регіонального самоврядування, інших організацій і служб для вжиття заходів з метою запобігання та ліквідації наслідків негативних процесів.
  Повний текст PDF - 490.726 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ковальчук І.
  • Рожко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ковальчук І. П. Геоінформаційно-картографічне забезпечення управління земельними ресурсами на рівні адміністративного району / І. П. Ковальчук, О. В. Рожко // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Сер. : Географія. - 2013. - № 2. - С. 177-183. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/NZTNPUg_2013_2_26.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ковальчук Іван Платонович (географічні науки)
  • Рожко Оксана Валентинівна (географічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського