Наукова періодика України Науковий вісник [Одеського національного економічного університету]


Клєвцєвич Н. А. 
Публічно-приватне партнерство як механізм активізації модернізаційних процесів у сфері житлово-комунального господарства України / Н. А. Клєвцєвич // Науковий вісник [Одеського національного економічного університету]. - 2019. - № 7-8. - С. 61-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Naykvo_2019_7-8_6
Мета роботи - розгляд інституту державно-приватного партнерства (ДПП) як одного з можливих шляхів виходу житлово-комунального господарства (ЖКГ) із кризового стану. Розглянуто актуальні проблеми ЖКГ. Проведено аналіз сучасного стану цієї сфери; виявлено взаємозв'язок підприємств ЖКГ з іншими сферами соціально-економічної інфраструктури регіонів; визначено тенденції подальшого розвитку. Запропоновано варіанти подолання вище означених проблем. Визначено залежність подальшого розвитку галузі від залучення інвестиційних можливостей недержавних установ. Надано рекомендації щодо розвитку взаємовідносин у межах державно-приватного партнерства як напрямку активізації інвестиційних процесів у галузі. Зроблено аналіз сучасного стану залучення приватного капіталу в ЖКГ України, наведено характеристику факторів успіху та невдач партнерства влади та приватного сектору. ДПП розглянуто як економічний інструмент вирішення існуючих проблем дефіциту грошових ресурсів під час світової економічної кризи. Проведено порівняльний аналіз основних моделей функціонування ЖКГ і сфери водопостачання, зокрема: англійської, американської, французької та німецької. Доведено, що більш привабливою для України є німецька модель. Вона передбачає створення у сфері ЖКГ підприємства акціонерної форми власності, але за умови, що контрольний пакет акцій буде належати муніципалітету. Але з урахуванням недостатньої розвиненості вітчизняного фондового ринку та інвестиційної привабливості ЖКГ, запропоновано одночасно використати французький досвід ефективного управління та концесії. Доведено доцільність використання договорів концесії в процесі узгодження інтересів держави, приватного бізнесу та споживачів ЖК послуг. Показано, що ефективність саме цієї форми взаємовідносин суттєво залежить від державних органів, які здійснюють регулювання тарифів на послуги, рівня забезпечення гарантій виконання умов договору в разі змін політичної ситуації у країні і т. ін.
  Повний текст PDF - 386.024 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Клєвцєвич Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Клєвцєвич Н. А. Публічно-приватне партнерство як механізм активізації модернізаційних процесів у сфері житлово-комунального господарства України / Н. А. Клєвцєвич // Науковий вісник [Одеського національного економічного університету]. - 2019. - № 7-8. - С. 61-81. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Naykvo_2019_7-8_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Клєвцєвич Наталія Анатоліївна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського