Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Большак Ю. В. 
Біоелектроніка і закономірності набуття оздоровчих властивостей питною водою, збагаченою молекулами водню / Ю. В. Большак, А. І. Маринін, Р. С. Святненко, В. В. Шпак // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2021. - Т. 27, № 5. - С. 57-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2021_27_5_9
Незважаючи на розквіт досягнень електроніки, люди й гадки не мали, що їхня життєдіяльність, по суті, забезпечується розділенням зарядів (електронів, протонів та іонів). Але, на відміну від електронних пристроїв, ці процеси відбуваються безпосередньо в клітинах, тканинах та органах живих істот. Тривалий час молекула водню через міцність ковалентних зв'язків між атомами H сприймалася як хімічно та біологічно інертна. Найпростіший шлях водню до організму визнано з питною водою, збагаченою молекулами H2. Виявлено також протизапальні властивості водневої води та унікальні її селективні антиоксидантні властивості: здатність до ефективної нейтралізації найбільш активних радикалів - гідроксилу (H) і пероксинітриту (ONOO<^>-). Саме ці радикальні активні форми кисню (АФК) відповідальні за більшість хвороб і патологічних станів різних органів і систем організму. В переважній більшості досліджень проте не пояснюється, як хімічно інертні молекули водню можуть брати участь в окисно-відновних реакціях, забезпечуючи набуття водою відновного електронодонорного стану з величиною ОВП -200 - -300 мВ. Підтверджено наукову ідею про те, що хімічна та біологічна активність молекул водню у воді можна досягати шляхом їх активації. Припущено, що розпад атомів водню безпосередньо у мітохондріях створює імовірність участі їх електронів і протонів у біоенергетичних процесах у клітинах, позитивно впливаючи на їхній фізіологічний стан. Сформульовано фізико-хімічну біоелектронну модель процесу набуття водою, збагаченою молекулами водню, відновного електронодонорного стану. Розроблено новий метод отримання водневої води біохімічним методом, шляхом збагачення водного біосередовища воднем метаболічного походження від природних мікробних культур на субстратах рослинного походження.
  Повний текст PDF - 567.127 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Большак Ю.
  • Маринін А.
  • Святненко Р.
  • Шпак В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Большак Ю. В. Біоелектроніка і закономірності набуття оздоровчих властивостей питною водою, збагаченою молекулами водню / Ю. В. Большак, А. І. Маринін, Р. С. Святненко, В. В. Шпак // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2021. - Т. 27, № 5. - С. 57-66. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2021_27_5_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Большак Юрій Васильович (технічні науки)
  • Маринін Андрій Іванович (технічні науки)
  • Святненко Роман Сергійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського