Наукова періодика України Наукоємні технології


Одарченко Р. С. 
Удосконалення ядра мережі 5g з метою підвищення рівня захищеності зв’язку / Р. С. Одарченко, Д. К. Григоренко, В. О. Фесенко, Т. С. Дрофа // Наукоємні технології. - 2023. - № 1. - С. 47-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nt_2023_1_7
Використання сучасних технологічних рішень для побудови радіо мереж різного призначення є безперечною вимогою сучасності. Але в цій ситуації питання безпеки мереж в цілому і безпеки мережі урядового радіозв'язку виходять на перший план. Крім того, наразі також дуже важливими є показники якості обслуговування абонентів мереж урядового зв'язку. Тому необхідно було провести змістовний аналіз можливостей використання сучасних стільникових мереж зв'язку для визначення можливостей побудови на їх базі мереж урядового радіозв'язку. В результаті виконання роботи було проведено аналіз основних вимог до мереж стільникового зв'язку 5G, зокрема, щодо їх надійності, швидкості передавання даних, затримки, підтримки мобільності та інших важливих для користувача характеристик, проведено дослідження основних вимог до сучасних мереж урядового радіозв'язку. Для цього було розширену класифікацію послуг, які планується надавати абонентам сучасних та перспективних мереж урядового радіозв'язку в Україні. Для цих нових послуг були сформовані нові вимоги, які включають в себе вимоги користувача, що стосуються якості обслуговування (користувацього досвіду) та функціональні вимоги. Показано, що, завдяки використання принципів Network Slicing, фізична інфраструктура ділиться на віртуальні платформи, кожна з яких задіє ті ресурси і технології, які найкраще підходять для вирішення її завдань. Це надає можливість побудови більш захищених ізольованих між собою слоїв мережі 5G. Представлено удосконалену архітектуру мережі урядового радіозв'язку на основі технології 5G. Завдяки можливостям, які надає 5G, буде здійснюватися шифрування і контроль цілісності сигнального і користувацького трафіку, що є найголовнішим для мереж урядового радіозв'язку. Також 5G дозволяє здійснити ізоляцію різних слоїв архітектури Network Slicing і визначити для шару урядового радіоз'язку власні рівні безпеки. Для даної архітектури було розроблено процедуру встановлення сеансу захищеного урядового зв'язку.
  Повний текст PDF - 998.749 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Одарченко Р.
  • Григоренко Д.
  • Фесенко В.
  • Дрофа Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Одарченко Р. С. Удосконалення ядра мережі 5g з метою підвищення рівня захищеності зв’язку / Р. С. Одарченко, Д. К. Григоренко, В. О. Фесенко, Т. С. Дрофа // Наукоємні технології. - 2023. - № 1. - С. 47-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nt_2023_1_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Одарченко Роман Сергійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського